Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyereked kis vagy nagy...

A gyereked kis vagy nagy oviba jár/járt?

Figyelt kérdés
Választás előtt állunk az egyik egy nagy ovi,van bene kb.10csoport,a másik egy kis ovi,3csoporttal. Leìrnátok nektek milyen tapasztalataitok vannak? Koszonom
2015. febr. 27. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Kislányom 5 csoportos, 100 fős oviba jár. Mivel a nagy ovivall kapcsolatban nincsen tapasztalat, így jó ez így.
2015. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan picibe, hogy kb. 15-en vannak most az egész óvodában. Tökéletes. A másik kettő is ide járt.
2015. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 csoportos magánba jár. Egy 14 csoportos 400 fős ovihoz tartoznánk. Szerintem a kicsi jobb.
2015. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettőnek van előnye és hátránya, a másik verzióhoz képest.


Ahogy az összlétszám kisebb, az családiasabb. Ahol nagyobb, ott meg probléma megoldás szüksége esetén könnyebben lehet számítani a többi csoportra, pl helység (terem) okán, vagy mert több pedagógus, dajka található a nagyobb intézményben, egyidejűleg.


Szerintem SOKKAL FONTOSABB kérdés akkor már, hogy adott csoportban, amit választasz, hány gyermek jár! Ez esetben , meglátásom szerint sokkal több az előny, mint a hátrány, ha egy pedagógusra minél kevesebb gyermek jut! Tehát még csoportonként se annyira gyermeklétszáma döntő, hanem a pedagógusonkénti gyermeklétszám! A legtöbb oviban, főleg az állami ovik nagy részében sajnos a szakmai előírást nem tartják be, pl gazdasági, anyagi okokból, sé sajnos az egy pedagógusra jutó gyereklétszám sokszor 6 felett van, ami szakmailag kifogásolható, főleg mert így nem lehet kellő odafigyeléssel, minőségben foglalkozni a gyermekekkel, még értő, szeretetteli, kompetens pedagógusok esetén sem (bár nyilván az utóbbi tényezők is sokat nyomnak a latban).


Tehát elsősorban azt javaslom, kérdezz utána, melyik csoportban jut max 6 gyermek egy pedagógusra, és NE számold bele a dajkákat! A dajka EZEN FELÜL KELL legyen létszámban (mint a személyzet, munkaerő része)! A tökéletes persze az volna, ha egy pedagógusra csak egy gyerek jutna, de ez utópia az óvodai életben, sajnos...


Azt is vedd figyelembe, kérlek, hogy van főidő, amikor max létszámban vannak a csoportban a pedagógusok, ez esetben számolj max hat gyerekkel pedagógusonként. Hiszen nem fő időben, pl reggel, vagy a zárás előtt egy órával elegendő, ha a pedagóguslétszám kb 30%-kal, indokolt esetben akár 50%-kal is kevesebb, a főidőbelihez képest.

2015. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem mindenképpen kis ovoda.

A gyerekenek figyelem és törödés kell, és ezt nagyoviban nehezen kapják meg. Olyan hely ahol az óvoda vezetö minden gyereket nevéröl ismer.

100 fö felett szerintem már brutális egy óvoda.

Nekem a lányom 100 fös oviba jár, max 25 gyerek 3 ovónöre +ebe hóba van segédóvonö is. Itt 3 vegyes csoport van és egy iskolaelökészítös, de ha nincs konkrét foglalkozás, akkor átmehetnek a másik csoportoba is. Az údvaron közösen játszanak, minden ovonö ismer minden gyereket, és be van osztva ki hol ügyel.

2015. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 6 csoport van, mindegyikbe 27-28 gyerek jár:(

Azért szempont lenne, milyenek a leendő óvónők is. Egyébként én azt választanám, ahova kevesebb gyerek jár 1 csoportba. Hiába van csak 3 csoport, ha szintén dugig van.

Nálunk van olyan ovi is, ahol 12 csoport van, de mégis max. 21-22 gyerek. Azért mégse 28-30.

Nem is az számít, mennyi csoport van, hanem hogy a csoportokban mennyi gyerek. Az biztos, hogy ahol sok gyerek van, az nem jó.

2015. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom

Annyit tudok,hogy a kisebb oviba a lètszám max25fő/csoport ès 2ovónő ès egy dajka tartozik egy csoporthoz. Ez rossznak számìt? Szerintetek?

2015. febr. 28. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!