Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Névnapi ajándék az óvónéninek....

Névnapi ajándék az óvónéninek. Hogyan, és mikor illik odaadni neki?

Figyelt kérdés

A kislányom kiscsoportos óvódás, elég félénk, zárkózott típus. Nem szereti az óvónőket, de elfogadja őket.


Nemsokára névnapja lesz az egyik óvónénijének, és ez lesz az első olyan alkalom, hogy valakinek vinnénk valami apró ajándékot (egész decemberben beteg volt, így a karácsonyi ajándékozgatást kihagytuk).


Gondoltam bonbonra, esetleg egy kisebb cserepes virágra, amit átadhatna, nem is tudom, hogy melyik lenne a megfelelő ajándék?


De ami a legfőbb problémát okozza, hogy hogyan adja át a gyerek? Együtt velem? Hívjam ki az óvónőt a folyosóra, és ott adjuk oda együtt? Vagy adjam oda a gyereknek, hogy vigye be a csoportszobába, és adja oda az óvónéninek?


Az óvoda házirendje nem teszi lehetővé, hogy mi, szülők a csoportszobába belépjünk, ezt határozottan meg is mondták, hogy nincs kivétel.

Napi rutin az, hogy megérkezünk, segítek átöltözni a kislánynak a folyosón, gyors puszi, és a csoportszoba ajtajából hangosan köszönünk, és keressük az óvónőt a tekintetünkkel, hogy lát-e, hogy megérkezett a gyerek. Ilyenkor legtöbbször a csoportszoba másik felében van, és a már ott lévő gyerekekkel foglalkozik.


Mégis, olyan ciki, hogy kihívom, nem? Abban az időben jó páran jönnek-mennek a folyosón.


És ráadásul, ahogy a kislányomat ismerem, ő majd szégyenlősen a lábamhoz bújik, és juszt se mondaná, hogy "boldog névnapot Fanni néni!"


2015. márc. 6. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
mindegyik ajándék tökéletes (bonbon-virág), mivel azt mondod félénk a kislányod, én reggel odahívnám az ajtóhoz és együtt megköszöntenétek , biztos nem fog haragudni, ha erre a fél percre, emiatt ott kell hagynia a többi gyereket :)
2015. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha virággal/bonbonnal a kezetekben megálltok az ajtóban,levágja az óvónő a szitut és odafog menni hozzátok hivás nélkül is :) Akkor szépen odaadjátok neki együtt .
2015. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy bonbon vagy egy virág nagyon jó.

Igen, nyugodtan hívd oda egy pillanatra, ha a te gyereked nem fog odamenni magától.

Elhiheted, hogy nem fog megsértődni az óvónéni, nagyon is örülni fog, hogy gondoltok rá :)

Reggel mikor adod be a gyerkőcöt, hívd ki, nem is értem, mi ebben a ciki.

És hogy beszéltek, sehogy? Ha esetleg beteg volt a gyerek, vgy ebéd után vinnéd el, vagy bármi. Akkor is kihívnád az óvónőt egy pillanatra.

Ez most ugyanaz, csak épp a kezébe nyomsz egy kis ajándékot.

2015. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd és ne produkáltasd. Majd ha magától akar ajándékot adni, akkor ő előhozza a témát.
2015. márc. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még csak óvónőnek tanulok, de már volt negatív élményem ezzel kapcsolatban. A szándék jó, az édesanya meg akart minket ajándékozni nőnapra. Épp kísértük ki a gyerekeket a fürdőszobába fogat mosni ebéd után. Az anyuka visszalökött (!) a terembe, és a kisfiúnak a kezébe nyomott egy kis doboz bonbont. A figyelmesség jó, nagyon örültünk is neki, de a kivitelezés is számít!
2015. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!