Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ovo-lakto vegetáriánusként...

Ovo-lakto vegetáriánusként mire kell különösen odafigyelnem a terhességem alatt, hogy a gyermekem minden tápanyagot megkapjon?

Figyelt kérdés
A vérképemmel soha nem volt semmi baj.

2012. aug. 1. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Védönötöl kérdezd meg illetve a dokitol de erre én is várom aválaszokat kiváncsi vagyok ki mit ir
2012. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

fehérjebevitelre. ez a fajtája a vegetarianizmusnak a kevésbé "veszélyes" fajtája, ha lehet igy mondani, hisz tejtermékeket és tojást fogyasztasz. én is így étkeztem 2 évig, majd évekig havi 1-2 alkalmas húsevéssel. étkezési tanácsot kérj védőnőtől vagy dietetikustól, aki megmondja mikortól kell pontosan emelned a fehérjebevitelt. a multi és áruházas húsok egyébként is csak negyedrész fehérjét tartalmaznak, vagyis többet érsz, ha minőségi sajttal pótolod. a napi minimum az 50-70gr, ennyi ami alaphangon kell egy átlagos embernek, ezt terhesség alatt, főleg a csontozat kialakulásakor emelned kell. de hogy mennyivel, azt személyre szabottan mondja meg neked védőnőd, vagy dietetikus a kórházban.


sok szerencsét!

2012. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!