Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most 2 éves gyerekedet beírato...

Most 2 éves gyerekedet beíratod óvodába?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy most kell beíratni a fiamat (2013. január végén született), viszont a jogszabály így szól:

Kötelező beíratni azt a gyermeket, aki 3. életévét 2015. augusztus 31. napjáig betölti és még nem jár óvodába.


Tehát elvileg elég lenne jövőre beíratni eszerint. Viszont akkor már több, mint 3.5 évesen menne oviba, akkor hogy kötelező az ovi 3 éves kortól?

Illetve mi van akkor, ha beíratom, de nem veszik fel, én meg Gyes után mennék dolgozni?


2015. ápr. 4. 23:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. 2013.január 15.-én született a lányom. Bár én előre gondolkodtam, így idén februárba kezdte a bölcsit. Èn mentem vissza teljes állásba dolgozni. Jövő, azaz 2016 szeptemberébe kezdi az ovit. Addigra legalább megszokja a rendszert, erősödik az immunrendszere is, ès kevesebb gond lesz a beszoktatàs is.
2015. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!! :)

Val.szín akkor a bölcsiben is megérdeklődjük a beiratkozást. Nehezíti a helyzetet, hogy csak a jövő héttől leszek abban a városban, és rá következő héten már beiratkozás lesz. De valahogy megoldjuk!

Ez sem rossz ötlet, hogy most bölcsi, utána ovi 3.5 évesen, de bölcsibe szerintem nem sok esély van úgy felvenni őt, ha nincs munkám. Mire 3 lesz, addigra meg azért hátha találok.

2015. ápr. 5. 10:23
 13/18 anonim ***** válasza:

segítsetek légyszi! most akkor mikortól KÖTELEZŐ vinni,ha novemberben lesz 3 éves? Csak a következő tanév szeptemberétől,vagy már januártól?

Nekem pont az a gondom,hogy én nem akarom vinni,csak ha már kötelező.

2015. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
jövő szeptembertől lesz csak kötelező, ha idén novemberben lesz 3
2015. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
az jó,köszönöm.
2015. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igazából óvódától is függ. Ha most tavasszal beiratod és januárban lesz hely, mikor betölti a 3. évét, akkor kezdhet januárban. Ha nincs hely, nem veszik fel, akkor jövő tavasszal megint beiratod és akkor 100%, hogy már felveszik. Ha a bölcsibe nem kerül be és nem mehet januártól sem az oviba, de te mennél dolgozni, akkor esetleg Csana, magánbölcsi v. magánovi v. nagyszülők.

Az én gyerekeim anno áprilisban és májusban töltötték a 3. évüket és csak szeptemberben kezdhettek. Míg dolgoztam addig a párom anyukája vigyázott rájuk, míg szeptember nem lett.

2015. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most már tisztábban látok! :)
2015. ápr. 6. 22:37
 18/18 anonim ***** válasza:

hátha tud valaki segíteni:

most dec-ben lesz a gyerek 3 éves.

bölcsis, be szeretnék íratni, de lehet, hogy csak szept-től menne oviba.

a bölcsi kiteheti?

2015. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!