Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti is észrevettétek már, hogy...

Ti is észrevettétek már, hogy az oviban a nem túl tehetős szülőket szinte semmibe veszik az óvónők?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk túl tehetősek és kb. mint egy véres rongyra úgy néz ránk gyermekem egyik óvónője. Tiszták vagyunk, nem romák és dolgozunk a férjemmel. A módosabb szülőkhöz meg szinte odarepül széles mosollyal ugyanez az óvónő. Nem tudom, hogy miért kell ennyire látványosan lesz_rni azt, aki nem bmw-vel megy a gyermekéért....
2015. ápr. 18. 15:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Nálunk nincsenek gazdag szülők.
2015. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk vannak gazdag szülők, viszont ők nem ereszkednek le csak úgy a pórnép közé, mint egy óvodapedagógus, vagy egy dajak.. :) nyilván az óvónő meg próbál jópofizni, van aki erre vevő, és van aki nem.

Az ilyennel nem kell foglalkozni. Nem azért járatod oda a gyereket, hogy veled is nyájasak legyenek. Amíg a Te gyerkőcöddel is úgy bánnak, mint a milliomos csemetével, addig szerintem tök mindegy, téged minek néznek vagy nem néznek! :)

2015. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%
nálunk nincs ilyen, minden gyereket egyformán szeretnek, és a szülőkhöz is ugyan úgy állnak. Bár a szülők is normálisak, csak onnan lehet tudni ki a jobb módú hogy több zöldséget-gyümölcsöt hoz be a kötelezőnél.
2015. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Észrevetted, mit írtál?



"Ti is észrevettétek már, hogy az oviban a nem túl tehetős szülőket szinte semmibe veszik az óvónők?

Nem vagyunk túl tehetősek és kb. mint egy véres rongyra úgy néz ránk gyermekem egyik óvónője."


Szóval egyvalakiről van szó.

Miből gondolod, hogy az anyagi helyzet miatt néz úgy?...

2015. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy csak alapjáraton nem vagy szimpi neki, van ilyen.
2015. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Beviszed, amit kérnek? Segítesz a programokon? Együttműködő vagy? Jársz szülőire?
2015. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

igazad van, bocsánat a fogalmazási hibáért...


Tehát, én ezt tapasztaltam. Nektek is van ilyen észrevételetek?


És, hogy miből gondolom? Pl. mikor megyek a fiamért, és érdeklődnék, hogy minden rendben volt-e vele, akkor annyit odabök savanyú ábrázattal, hogy igen. Majd szinte fellök, hogy odaszaladjon az egyik gazdag anyukához. Ez engem nem érdekel, hogy kinek mit adott az élet, de legalább az óvónő ne tegyen már ekkora különbséget! Milyen mintát ad át így a gyermekeknek?

2015. ápr. 18. 15:41
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy az a tehetős szülő éppen jó ismerőse. Ez nem lehet opció?

Ha minden rendben volt, mit ragozzon? Ha gáz van, ugrik majd magától, hogy elmondja, ettől nem kell tartani.

2015. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

járok, viszek, együttműködök...


és tudjátok mi a legdühítőbb? hogy mindig az én fiam a hibás, hiába őt rúgták bokán, megvolt a lila nyom is, akkor is a másik gyereknek volt igaza, akinek az anyukája a szülői munkaközösség oszlopos tagja, meg persze egyéb dolga sincs.

2015. ápr. 18. 15:46
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
Semmilyen példát nem mutat, a gyerek meg hamarabb gondolja azt, hogy az a szülők jóban vannak az óvónénivel, és azért megy úgy az ajtóhoz. Kisebbségi érzésed van ez miatt, de nem kell többet bele gondolni a dologba, mint ami egyébként van. Nem lehetsz mindenkinek szimpi, lehet, hogy az óvó nem tudja leplezni a dolgot, de ez legyen a legkisebb problémátok!
2015. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!