Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha Januártol szeretnénk...

Ha Januártol szeretnénk hordani a gyereket oviba akkor is most májusba kell beíratni őt? Novemberbe lesz 3 éves. És mi a jobb neki, ha szeptemberbe kezdi, mint mint a legtöbb gyerek vagy ez mindegy?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 24. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel novemberi, így legkorábban novemberben kezdheti az ovit. Azt nem tudom, kitolhatjátok-e januárig az ovikedést. Nálunk túljelentkezés van, ha nem vittem volna szeptembertől (júliusi), akkor felvettek volna mást a helyére.
2015. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nalunk tegnap meg tegnapelőtt volt a beiratás. Igen most kell beiratni. Az én fiam decemberi. December végén volt 3 éves és januárban kezdte az ovit.
2015. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, lemaradt, hogy igen, most vannak a beiratkozások április-májusban.
2015. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most kell beiratkozni is rairod mikortol szeretned a gyermeket h oda jarjon.

En azert tartom jo otletnek h szeptembertol kezdje az ovit mert akkor egyszerre kezid a tobbiekkel. Ugymond egy beszokott kis csoportba rosszabb lehet ujnak megerkezni. Igy legalabb egyszerre razodnak bele az ovis mindennapokba, szabalyokba. Nem pedig egyedul kapkodja majd a fejet h mit hogyan kell csinalnia. Nekem csak februarban lesz 3 eves, de szeptembertol megy oviba. Amugy bolcsis, szoval nem eloszor kerul kozossegbe. Viszon szobatiszta fel eve igy nem gond. Neki is raerne meg csak januarban menni, de az elobb emlitett dolgok miatt jobbnak tartom h menjen.

2015. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kettes vagyok.


Nálunk nem veszik be 3 éves kor alatt, még kellett várni amíg betölti a 3 évet.

2015. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged, inkább vidd még bölcsibe.

Kisfiam decemberi, így majdnem 4 évesen kezdte az ovit, de a bölcsis pajtásaival együtt. Nem kell majd oviban évet ismételnie, nem kell majd új közösségbe szoknia.


Ráadásul a bölcsiben még kicsit baba maradhat :) És az sem hátrány, hogy nem 25 gyerekre jut 1 (2) óvónéni, hanem 6-ra egy gondozónő.

2015. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fiam márciusi. Tavaly márciusban mikor még csak 2 éves volt előfelvételiben felvették és mi idén februárban csatlakozhattunk a szeptemberben indult csoporthoz. Erre azért volt szükség mert én mindenáron ebbe a csoportba ezekhez az óvónénikhez akartam járatni. Persze ehhez az is kellett hogy ismerem az óvoda vezetőt, és megbeszéltem vele, illetve hogy volt hely még bőven. Szerintem novembertől kezdheti az ovit a te gyerkőcöd.
2015. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2es komolyan nem veszik be? Ez erdekes. Nalunk meg 2,5 evesen siman mehet ha szobatiszta. Nalunk meg az is jo h a lanyom nagyon onallo.

Voltunk nyilt napon modntak is h nagyon varjak szeptembertol. :-) A bolcsibe is mondtak h orulnek ha marad mert konnyu dolguk van vele, hiszen szobatiszta, onalloan eszik, oltozik. Viszont a kis baratai mind kezdik az ovit, raadasul o mar ott nem fejlodne ugy. Oviban szinten ezt mondtak. Mi igy dontottunk mellette.

De a lenyeg h igy is ugy is be kell most iratni a gyerkocot. Nekunk a heten volt a beiratkozas pl.

2015. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, nem vették be. December 20-án született. Akkor még bölcsibe ment, majd jött a karácsony, újév éa újév után már nem bölcsibe, hanem oviba ment.
2015. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen most májusban ,ès nálunk is csak betöltöt 3 èves kortol járhat.
2015. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!