Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Akiknek a gyereke a...

Anyukák! Akiknek a gyereke a kistesó érkezése előtt röviddel előtte vagy utána került oviba hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Ha télen,január,február körül menne oviba a kislányom, és akörül érkezne a kistesó hogyan oldjam meg,hogy a nagyobbik ne érezzen ebből sokat,nekem is könnyű legyen?Ha jövő tavasszal érkezne a kistesó,akkor sem várnám meg a jövő szeptembert,mert nem tudok a két gyerekre együtt figyelni, a kislányom elég temperamentumos,és a férjem itthonról dolgozik.

2015. ápr. 27. 15:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha csak fél napog van oviban esetleg,az is megoldás,vagy azt is lepasszolásként érzékeli?
2015. ápr. 27. 15:47
 2/16 A kérdező kommentje:
Terhesen milyen a beszoktatás? Ti cipeltétek a nagyobb gyereket pocakkal?
2015. ápr. 27. 15:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha az egész család rajta kívül otthon van, ő meg oviban, azt szerintem nem lehet kommunikálni a gyereknek úgy, hogy ne viselje meg.
2015. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De előbb utóbb az egyik előbb megy közintézménybe, nem tudom a két gyereket egyszerre beadni,főleg ha 3 év a korkülönbség.
2015. ápr. 27. 16:04
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj, de akkor vállalj több gyereket, ha tudsz is rájuk figyelni egyszerre. Nem ördöngősség, de ha te már most még terhes sem vagy de az a lényeg, hogy és mikor passzold le a gyereket, persze ne viselje meg, mert nem tudsz kettőre figyelni az elég nagy baj. Mindenképp megviseli maga a tesó is, általában az óvoda is. Emellett a gyerek gyerek, de nem hülye. Hidd el jobban tisztában lesz vele mint te magad, hogy jobb a nincs otthon. Na meg mit lát? Anya apa tesó otthon ő meg oviban.
2015. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben javaslom a legkésőbbi időpontot, tehát a szeptembert, amikor elvileg kezdeni kéne, és csak fél napra. Egyetértek azzal, hogy bírni kell 2 gyereket annak, aki kettőt vállal. Ha a nagy közösségbe megy és minden második héten beteg lesz akkor is otthon lesz, ráadásul betegen, nyűgösen, szerintem inkább ennek a feladatnak a megoldására gyúrj rá kicsit lélelben!
2015. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti! Azért elő lehetett volna másképp is adni,mert ez így úgy jön le,mint ha te lennél az a tipikus szuperanyuka a játszótérről,akinek minden könnyen megy, tele van segítséggel, és a másik anyukát kioktatja ha éppen az valamiben bizonytalannak tűnik vagy gondolkodik valamin. Nyilván te már túl vagy két gyereken,én viszont nem, de ha már te személyeskedtél akkor én is had tegyem meg, a saját frusztráltságodat,ne vetítsd ki rám, ki vagy te hogy leírd nekem,hogy nem kell másodikat válallniúgy hogy nem ismered a helyzetemet..elhiszem hogy nehezek a napjaid,vagy éppen a férjeddel nem tudsz együtt lenni,és ahelyett más anyukákat oktatsz ki vagy kötsz beléjük fórumokon..de ezt az időt javaslom fordítsd másra.Lehet hogy te nem bírsz két gyerekkel..Egyáltalán honnan tudod hogy magam miatt nem akarom előbb ovodába adni? Talán otthon dolgozik a férjed? Tudod milyen az??Azt gondolod az olyan jó? Gondolom neked nem vágják a fejedhez hogy vigyem el a gyereket,ha hisztizik,vagy menjek át a másik szobába,vagy el otthonról mikor kint szar idő van..vagy talán azt gondoltad hogy mi édeshármasban itthon kávézgatunk? Egyébként valószínűleg nem adnám be ovodába,de nem a te írásod miatt..hanem mert az anyai ösztöneim súgják,hogy neki jobb lenne itthon! Talán arra már tud nekem segíteni,és bele tudom vonni a kistesó érkezésébe..már ha sikerül a második baba...
2015. ápr. 27. 21:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Nem vetítettem ki rád semmit, szimplán az egész írásodból az jött le, hogy ha a 2. baba meg jön akkor az első menjen oviba mert zavarni fog. Nem tudom milyen életed van és nem is érdekel, a kérdésedre válaszoltam. Igen, nekem hipiszupi játszóteres életem van, álmaimban biztos. 7/5 nap egyedül vagyok a gyerekekkel, a háztartással, mivel a párom csak szombat vasnap van itthon. Ennek ellenére eszembe nem jutott volna csak azért elküldeni a nagyot, mert nem bírok kettőre figyelni. Sőt, nem is járt oviba kb egy hónapig miután az öccse megszületett mert nem csak nekem, neki is össze kell szokni a kicsivel.
2015. ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igen,éppen ezért nem szabad ítélkezni..nem biztos hogy a nekem könnyű legyen arról szól,hogy engem zavarna,hogy ott van a nagyobbik..hanem,nem kellene azt hallgatnom,hogy a párom nem tud dolgozni,két gyerek mellett, mert nagyon pörgős és akaratos a gyerekem,és ilyen felállásban igen el kell gondolkoznom azon,mivel ő keresi a kenyeret,hogy mindenkinek hogy jobb..nekem nem jó,ha napi szinten hallgatom hogy így vigyem el a gyereket meg úgy..mégiscsak én vagyok itthon a gyerekekkel..
2015. ápr. 28. 09:08
 10/16 A kérdező kommentje:
Szóval ezzel csak azt akartam neked írni,és nem magyarázkodni,hogy nem minden anya,azért gondolkodik el,hogy beadja a nagyobbikat bölcsibe vagy oviba,mert teher neki..persze van ilyen, vagy aki nagyon jól keres pl. és itt korántsem arról van szó,hogy bölcsibe adnám be.
2015. ápr. 28. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!