Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Akiknek a gyereke a...

Anyukák! Akiknek a gyereke a kistesó érkezése előtt röviddel előtte vagy utána került oviba hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Ha télen,január,február körül menne oviba a kislányom, és akörül érkezne a kistesó hogyan oldjam meg,hogy a nagyobbik ne érezzen ebből sokat,nekem is könnyű legyen?Ha jövő tavasszal érkezne a kistesó,akkor sem várnám meg a jövő szeptembert,mert nem tudok a két gyerekre együtt figyelni, a kislányom elég temperamentumos,és a férjem itthonról dolgozik.

2015. ápr. 27. 15:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az eddigi válaszokat.

Fél éves volt a kistesó nálunk mikor a nagy 3 évesen ovit kezdett. Akkor már nem viselte meg, ha akkor kezdte volna az ovit mikor születik a tesó az biztos megviselte volna, mert így is eltartott pár hónapig míg megszokta a kistesót.

A nagy egyébként alig járt oviba mert mindig beteg volt, aztán a betegségeket hazahozta a picinek is, szóval ahelyett hogy hétköznap 1 gyerekkel lettem volna itthon, általában 2 beteg gyerekkel voltam...

Szóval én a helyedben várnék. Az ovikezdés önmagában is megviseli a gyerekeket vmilyen szinten, hát még a tesó érkezése.

2015. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van ebben. Megbeszéltük a párommal és segített a döntésben,mert ő is azt mondta,hogy lehet hogy megpróbálnánk hogy itthon legyen,bár még nincsen szó második gyerekről..bár elvileg már 3 éves kortól kötelező az ovi, de majd kitalálunk valamit rá.
2015. ápr. 29. 09:16
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ne haragudj, de az tényleg durva kijelentés, hogy nem tudsz 2 gyerekre figyelni. Akkor miért akarsz 2 gyereket?

Mit csinálsz majd, amikor szünet van az oviban, téli, nyári, tavaszi szünet, nevelés nélküli munkanapok. Plusz számolj azzal is, hogy a nagyobb valószínűleg elég sokat lesz beteg, miután bekerül az oviba, tehát a pici baba mellett el kell látnod a beteg nagyobb gyereket is.

Mikor lesz óvoda köteles a lányod? Még terhes sem vagy, de már igen, lepasszolod elméletben a lányod. Ugyanakkor a fél nap nem sok idő ám, mert legkésőbb fél egyre mehetsz érte és ugyanúgy otthon van.

Ha úgy érzed, hogy nem vagy még arra, hogy 2 gyereked legyen, akkor még ne szülj, várd meg, míg a lányod iskolás lesz, akkor már sokkal könnyebb. Sokan vállalnak 7-8 év korkülönbséget, hogy könnyebb legyen.

Amúgy kis korkülönbségnél a testvérféltékenység mindig jelen van általában. Természetes dolog.

Na, szerintem menjen a lányod oviba, mikor mehet, te pedig dolgozni és még várj pár évet a tesóval.

2015. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Majd én eldöntöm mit szeretnék,másoknak ne osztogass tanácsokat látatlanba mit csináljon, mert ez elég veszélyes dolog...azért mert te frusztrált vagy attól,hogy másoktól kapsz kéretlen tanácsokat, ne rajtam vetítsd ki. Általában az ilyen anyukák azok,akik másoknak megmondják a frankót..Legalább olvastad volna végig amiket írtam, mert így saját magadat nevetteted ki, hogy elolvasás nélkül írsz egy fórumba tanácsot. Csak a felső részt olvastad..és következtetsz..Nem azt írtam,hogy nem tudom megoldani a két gyerekkel való itthonlétet,de olyan formában nem, ahogyan jelenleg a párom elvárná,mert hozzá is kell alkalmazkodnom. Nem hiszem,hogy van hozzá közöd..Amúgy meg 3 éves kortól kötelező az óvoda, nem hiszem hogy neked beszámolóval tartoznék,hogy miért adom be a gyereket ovodába,ha úgy döntenék mégis beadom,azért mert te otthon szívtál a két gyerekkel, amit lehet hogy magadnak se vallasz be, attól még nem irigyeld mástól a lehetőséget, ha be tudja adni..és ettől te nem vagy semmivel se jobb anya, mert megmutattad, hogy te milyen szuperanyuka vagy..
2015. máj. 4. 13:45
 15/16 A kérdező kommentje:
az meg nem lepasszolás ha valaki ovodába adja a gyerekét, akkor az aki beadja bölcsibe másfél évesen,arra mit mondasz?
2015. máj. 4. 13:47
 16/16 A kérdező kommentje:
ovodáskorú gyerekről beszélsz..3 évesen kötelező az ovoda..
2015. máj. 4. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!