Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodavezető szerint egy...

Az óvodavezető szerint egy gyermeknek minimum 3 éves koráig /de akár még tovább is/ az édesanyja mellett a helye. Érdekes, nem?

Figyelt kérdés

Ma néztük meg az ovit, ahová a kisfiunkat szeretnénk majd beíratni. Ő most két éves. Jövő tavasszal lesz 3, és ha szeretném akkortól járatni, akkor most be kell iratnom. Itthon vagyok a kistestvérével.

Az óvodavezető le akar beszélni, hogy hamarabb beadjam /ebben az oviban van egy mini csoport is, ahová a 2,5 éves, szobatiszta gyermekek kerülhetnek/. Szíven szerint itthon tartanám még egy évet, de őrlődöm, mert nagyon közösségi emberke a kisfiam, félek, hogy unatkozna itthon.

Meglepett, hogy maga az ovi vezetőnője mondta azt, hogy ha tehetem, tartsam még magam mellett a gyermekem legalább 1 évet, de akár tovább is. Az ő kisfia 5 éves koráig othon volt vele /ő mesélte/.

Mi a véleményetek?


2015. ápr. 28. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Sok szakember ezzel egyetért, ha te nem így gondolod, nem kell követni ezt a tanácsot, ez legyen a te döntésed, de ő is elmondhatja a tapasztalatát. Szóval szerintem ez nem az érdekes kategória. Ki így gondolja, ki úgy.
2015. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Én közel egy évvel voltam fiatalabb, mint a többiek. Anya azóta megbánta, de én nagyon örülök neki, mert nem voltam 18 éves, amikor érettségiztem, és 21 évesen már diploma volt a zsebemben. Most 24 évesen már 3 éve dolgozok. Lassan már a gyerekvállalásnál járunk a menyasszonyommal. Mi ebben a rossz?


Azt mondom, hogy add be.

2015. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Egyetértek az óvodavezető véleményével.
2015. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy én a most 5 éves lányomnak egy csomó mindent nem tudtam volna itthon biztosítani, már csak idő, tapasztalat és szakértelem hiányában sem, amit az ovi nyújtott neki. A foglalkozások, tornaóra, néptánc, közösségbe illeszkedés, mesék, énekek, közös játék. Az biztos, hogy a gyerkőcöm szívesen kihagyná az ovit, de itthon 2 nap után unatkozik.

Az óvodavezető a saját példáját hozta fel, de azért nem biztos, hogy semminemű hátsó szándék nem volt ebben. Lehet, hogy túlzsúfolt lesz a csoport, ezért próbál finoman lebeszélni a korai kezdésről. Meg az se biztos, hogy csak és kizárólag azért volt otthon a gyerek 5 éves koráig, mert ez az elvi meggyőződése, más körülmények is bejátszhattak, de azt nem feltétlenül köti az orrodra.

Én lehet, hogy a helyedben megpróbálnám már 2,5 éves korában legalább délelőttre beszoktatni. Amíg a picivel otthon vagy, addig talán könnyen meg tudod oldani, hogy ebéd után menj érte, és már otthon lenne a délutáni alvás. Az egész napos ovi ráér majd a következő évben.

Ha te azt látod, hogy a gyereked igényli a társaságot, akkor szerintem vágj bele, te vagy az anyja, te ismered legjobban. Ha netán tartanak nyílt napot évkezdés előtt, arra feltétlen el kellene mennetek, egy kis plusz információ lenne, a gyereknek mennyire szimpatikusak az ovónők, tetszenek-e neki a játékok, sikerül-e hamar összeismerkedni-megbarátkozni a leendő csoporttársaival. Lehet, hogy csak azután kellene dönteni, mikortól szeretnéd oviba vinni.

2015. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ha később /mondjuk jövőre/ iratom be, az nem jelenti azt, hogy annyival tovább lesz majd ovis. Vagy én tudom rosszul? Tehát tegyük fel, 3,5 évesen kezdené, attól még 6 évesen, ha iskolaérett, mehet iskolába.

Valamiért az én szívem is afelé húz, hogy maradjon még itthon. A hugica is egyre nagyobb, ügyesebb, imádják egymást, szerintem jól ellennének együtt. Valamint én folyton programokat szervezek a gyerkőcöknek, sokat megyünk, rengeteget vannak gyerekek között, én is nagyon élvezem ezeket a programokat. Egyébként pedig én is olyan vagyok, mint egy gyerek. Most élem a második gyerekkoromat, csúszdázom, homokozom, mászóvárazom, egy szóval próbálok parner lenni a gyerkőceimnek. Hát nem tudom, hezitálok.

Az igaz, hogy túlzsúfolt az ovi, a vezető meg is mondta, hogy a szeptembertől kezdődő tanévre esélytelen lenne bekerülnünk. De azért elmondta azt is, hogy ő - anyaként - mit javasol.

2015. ápr. 28. 23:49
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Én 3 évesen adtam be a lányom és nagyon jól tettem!!!! Sokkal barátkozossabb és nagyon okos kislány!! Én is azt mondom add be.
2015. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%

Akkor viszont, ha effelé húz a szíved, akkor ne is gondolkodj a beíratáson, ráér kiscsoportba menni. Ebben az oviban végig korosztályos csoportok vannak egyébként? Vagy csak a minisek vannak külön, utána meg elosztják őket koedukált csoportba? Ha végig maradnak egyben a korosztályos csoportok, akkor viszont az ugyanaz a gyerekállomány lesz elvileg a kiscsoportban, akik most a minit kezdik, tehát ugyanúgy túlzsúfoltság lesz, hacsak nem lesz nagy a fluktuáció.

Igen, jól gondolod, ha csak jövőre íratod be, akkor csak 3 évet fog járni, ha nagycsoportosan iskolaéretté nyilvánítják.

2015. ápr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ez nagyon gyerek és óvoda függő dolog, hogy mi a jobb.


Nekem a lányom majdnem négy volt, amikor kezdte, én is itthon voltam a kicisvel.

Én főleg a sok ovis betegség miatt nem írattam oviba a nagyot, hogy ne hozza haza a picinek a sok nyavalyát.

Jól is tettem. :)

A kisebb kényszer miatt, 2,5 évesen kezdte az ovit,visszamentem dolgozni, kaptam egy jó lehetőséget.

Hát szívem szerint maradtam volna még legalább fél évet itthon vele. Egy év telt el, mire láttam, hogy tényleg beilleszkedett, nem vinnyogva megyünk reggelente.

2015. ápr. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Igaza van. Teljesen.
2015. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Aha, vagy mondjuk hatéves koráig, hordozóban az anya hátára kötözve, és akkor az óvodavezetőt abszolút nem zavarná senki az üres épületben egész nap. Ja és szoptatni egyébként 12 éves korig kell, mert különben lelkileg nyomorék lesz a gyerek és alkoholista :)


Biztos ő az első gyereked, azért lep meg az óvodavezető viselkedése, hogy minél inkább szabadulni akar a minél több gyerektől, főleg a kicsiktől. Majd pár hónap óvodába járás után, mikor látod, hogy lépten-nyomon ezért-azért haza kel vinni a gyerekeket korábban, vagy ha hagyod magad bepalizni és mindennap hazavitetiik veled a gyerekedet ebéd után (mert szegény gyereknek nem jó a közösségben), akkor rájössz, hogyan is működik ez a fajta gondolkodásmód...

2015. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!