Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is ennyi ovis program...

Nálatok is ennyi ovis program van?

Figyelt kérdés
Nálunk az oviban rengeteg az olyan program, amire a szülőket is várják. Ezzel nem is lenne gond, de általában délután 3-tól. Ti hogy oldjátok meg hogy ezekre elmenjetek? Akik otthon vannak kis tesóval azok oké, hogy elmennek. Én is igyekszem, mert sajnálnám a kislányom, hogy neki nem vagyunk ott. De ebben a hónapban már kb. 5-ször kéredzkedek el előbb a munkából. Az anyák napján kívül már volt ovis kerti party, most gyereknapi műsor lesz, van az oviba angol, arról volt egy bemutató óra, hogy mit tanultak az évben, meg még sorolhatnám, ez csak a május hónap volt. Ne értsetek félre, valahol jó, hogy ennyi programot szerveznek, de aki "átlag" irodai munkarendben dolgozik, az hogy oldja meg hogy mindenhol ott legyen? Nekem még ugyan nem szóltak érte a munkahelyemen, de már kellemetlenül érzem magam. (apuka munkaideje kiszámíthatatlan, és jóval messzebb dolgozik az ovitól, így én vagyok a fix ember, ha odaér akkor ketten vagyunk ott, de még reggel se mindig tudja mikor végez aznap.) Ja, és sima, mezei önkormányzati oviról van szó.
2015. máj. 28. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sok program van, ha a szülő nem ér oda akkor is elfoglalják a gyerekeket. De azért rossz lehet annak a gyereknek akinek soha nem megy el senki. A legtöbbször ott vagyok, de néha-néha előfordul hogy nem érek oda.

Nálunk is volt anyáknapja, gyereknap, évzáró, nagycsoportosok ballagása, lesz még kirándulás...

2015. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én anyáknapjára, karácsonyra és évzáróra megyek csak :( sajnálom a gyerekemet, de olyan a munkám, hogy délután egyedül vagyok 10 pici gyerekkel, nem tudok eljönni előbb, meg kell várnom a szüleiket és pont :/

nekem rossz nagyon, de nem tudok mit tenni, nem értem miért nem f5-től van, nálunk ráadásul sok a dolgozó szülő így 5-6 anyuka van csak ott ezeket az extra programokon :(

2015. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
NIncs olyan extrém sok, és amire nem tudok elmenni (pl most a gyereknap), arra nem megyek el. Nem én vagyok az egyetlen és a gyereknek se árt, ha megszokja, hogy nem vagyok mindig a fenekében. Meg aztán van neki egy édes jó apukája meg kettő darab nagymamája, bár az egyik 4 év után még azt se tudja, hol az ovi, annyira érdekeljük őt :)
2015. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nagyszülők kilőve, apuka szülei messze laknak, az enyémek meg még igen fiatalok, dolgoznak. Apukát már írtam a kérdésben. Nem akarok a fenekébe lenni, de én is látom azokon a gyerekeken akiknek nincsenek ott a szüleik, hogy mennyire szomorúak. Persze lefoglalják őket, de például vannak olyan programok, Karácsony és Húsvét előtti kézműves délután, ahol azokat a gyerekeket nem engedik ki a csoport szobából, akiknek nincsenek ott a szüleik. Állnak az ajtóba és lesik, ahogy a többi gyerek kint az aulába a szüleikkel vannak. Bár lehet én túlzom el, és semmi baja nem lenne, ha valamire nem mennék el. Köszönöm a válaszaitokat.
2015. máj. 28. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ennyi program, bár még csak kiscsoportos. Májusban csak az évzáró/anyák napja van amikre megyünk, nálunk egyben tartják a kettőt, ma lesz.
2015. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is rendszeresen vannak programok. Viszont értelemszerűen az ovo nénik ezt nem akkora időzítik, amikor a szülők dolgoznak, hanem legkésőbb fél 5 fél, amikor talán még esélyed is van odaérni.

Ma pl. tanévbúcsúztató lesz, ami du 4 órától kezdődik és tart fél6-ig.

Tegnap pl. kutyás bemutató volt, amire a szülők nem voltak ugyan hivatalosak, de 3-tól 6-ig ott voltak a kutyákkal.


Egyébként én ilyenkor úgy oldom meg, hogy alapból 16:00-ig dolgozom. Az ovi bkv-val kb. 10 perc, viszont ilyenkor kocsival megyek dolgozni.

16:05-re már ott vagyok, ha apjukat felveszem (2 utcával dolgozik arrébb, mint én), akkor 16:10-re érünk be az oviba.

2015. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is közel dolgozom az ovihoz, de fél 5-ig. És ezek a programok 3 körül kezdődnek, tehát több mint másfél órával előbb el kell mennem. Ráadásul nem tudom, hogy hogy, de nálunk a legtöbb szülő megoldja, pedig nagy ovi, 4 csoport, és majd 30 fővel mennek a csoportok. Ezért is olyan feltűnő a gyereknek ha nincs valaki ott vele is. Rengeteg a kis tesóval otthon lévő anyuka, de aki nincs otthon az is megoldja valahogy.
2015. máj. 28. 13:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyáknapja-évzáro volt most májusban 4órátol ,illetve ma torna bemutato,szintén 4 órátol .más nem lesz mert még csak középsös.
2015. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak programok. 4-től! Mivel 3kor ébrednek, uzsonna, átöltözés.
2015. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!