Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahol nagy az egy főre jutó...

Ahol nagy az egy főre jutó jövedelem, ott többet kell fizetni jövőre az ovis ebédért?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy kereseti nyilatkozatot, hétfőn le kell adni. Jól keresünk de nagyon magasak a kiadásaink is (hitel) - persze ezt sehol nem kérdezik.... Hogy miből varázsoltál lakást a gyerek feje fölé... Na mindegy nem erre akartam kilyukadni. Ha benyújtjuk a kereseti adatainkat, jövőre drágább lesz nekünk az ebéd, hogy még több gyerek ingyen ehessen?

2015. jún. 5. 09:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%

Per pillanat mindenféle nyilatkozatokat lehet hallani, viszont még nem találkoztam a szabályozásával (ha valaki megtalálta, linkelje be kérem!).


Tehát: a nyilatkozatok alapján az ovisok kétharmada ingyenesen fog étkezni, a jobban kereső egyharmad pedig kifizeti a kétharmad ovis étkezési költségeit. Azt, hogy a jövedelemhatár hol lesz, még sehol sem hallottam. Volt olyan nyilatkozat is, ahol azt mondta az államtitkár, hogy nem kérnek kereseti igazolást, majd mindenki bevallja, mennyit keres (hahaha), illetve olyat is, hogy a nagycsaládosok keresettől függetlenül ingyenes étkezésre lesznek jogosultak. Na hogy ezekből mennyi az igazság, csak akkor fog kiderülni, ha a szabályozás megjelenik.

2015. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Amit a parlament megszavazott: 89408 Ft/fő jövedelemig ingyenes az étkezés.
2015. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
50%
Mult héten szavaztak!
2015. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
Saját véleményem az, hogy ezért a vacak minőségű kajáért senki sem lesz hajlandó háromszor ennyit fizetni, akkor majd inkább rendel ételszállító cégtől kevesebbért a gyerek fogára való ételeket.
2015. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
2. válaszadó, köszönöm az infót!
2015. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%
És igen! Nem kérnek semmit. Önbevallás alapján történik. Nem ellenőrzik, de nincs olyan, hogy nem is ellenőrizhetik! Akár ovi akár az önkormányzat kérhet hivatalos papirokat, ha esetleg több millios autoval hordod a gyerekeket és állandoan több 10 ezer érték van rajtuk. De bárki tehet bejelentést, ha nem tetszik neki valami veled kapcsolatban. A kiadások senkit nem érdekelnek. Nekem 140 a nettom. Ketten vagyunk a gyerekkel. pl 60 a rezsi, 40 a gyerek, 20 a közös kiadás.
2015. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
20%
A 89e Ft határ gondolom a bruttó jövedelem...
2015. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
75%
Az étel minősége a mi ovinkba nem vacak. Kisfiam rendzserint mindent megeszik. Nem éhezik otthon sem, viszont otthon válogatos. Oviba egyáltalán.
2015. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
Bocsánat nem irtam! Netto 89408 Ft
2015. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%
Ha brutto lenne, akkor szinte ugyanazok kapnák, mint eddig.
2015. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!