Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg rossz hatással van a...

Tényleg rossz hatással van a nyári ovi egy 5 évesre?

Figyelt kérdés

Ezzel fogadott ma a dadus, hogy szerinte nem kellene vinnem a fiamat, mert vissza fog esni a szobatisztasága (egyébként sem tökéletes a dolog)

Én meg mondtam neki, hogy dolgozunk az apjával mindketten, épphogy az 5 hetes szünetet meg tudjuk oldani, mégis hova raknánk a gyereket, nagyszülők nincsenek.

És elgondolkodtam, hogy igaza lehet?


2015. jún. 8. 13:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

" vissza fog esni a szobatisztasága"


A nyári ovitól? Nem hiszem.

2015. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Elofordulhat, de nem törvényszerű. A nyári ovi ugye azt jelenti, hogy egy adott óvodában más ovibol is mennek gyerekek, így vannak osszevont csoportok. A gyereket ez megzavarhatja. Se ismerős óvónő, se csoporttars.... Van, aki rosszul reagál rá.
2015. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyerektől függ, valaki bírja az összevont csoportokat, valaki meg nem. Ha gyermeked barátkozós típus, nem hiszem hogy bármi hátrány érné ettől. Egyébként meg úgy tűnik, nincs más választásotok, úgyhogy próbálj Te is pozitívan állni a dologhoz, nehogy a gyerek azt érezze hogy őt most valamiért sajnálni kell, és nem lesz baj!
2015. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

5 éves hogy a viharba esne már vissza szobatisztaságba? még a 3 évesre igaz is lehetne, de 5 évesen? :O

enyém is megy nyáron oviba, ez lesz a 3. ügyeletes nyara. köszöni, még nem pisili össze magán ;)

2015. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém pici kora óta jár nyári oviba, olyan mint egy napközis tábor, nagyon szereti. Mindig ismerkedik új gyerekekkl, mivel jönnek a mi ovinkba ügyeletbe más ovikból, meh a csoportok is ovin belül össze vannak vonva, és önbizalmat ad neki, hogy tud új barátságokat kötni. Egész álló nap kint vannak az udvaron, pancsolót csinálnak nekik, meg elmennek különbusszal kirándulni, meg játszótérre, meg szabadtéri gyerekszínházba. Sok gyümölcsöt esznek. Kevesebb a kötöttség, az óvónők is lazábbak, soha semmi gondunk nem volt még a nyári oviból.


Köszönd meg a dajka jóindulatú tanácsát és dönts a saját lehetőségeid és belátásod szerint. Ha a kisfiú netán mégis visszaesne, majd megoldjátok, de előre ettől rettegni nem tartanám indokoltnak.

2015. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
az ovónő csak zsarolni probál
2015. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Alap esetben nem hiszem hogy baja lenne tőle. De nyilván mint minden más is ez is gyerek függő.

Az én fiam nem viselné el. Reggelente ha kicsit korábban érkezünk és még a másik csoportba vannak vagy a másik csoportból vannak gyerekek a mi csoportunkba addig nem megy be míg nem tisztul a csoport.

Volt hogy alváskor mentek át a másik csoportba mert az egész oviba alig volt óvónő és gyerek ezért alváskor össze vonták őket. A fiam fogta magát, átvonult a saját csoportszobájába egyedül és ott aludt a földön. De az én fiam kirívó eset. De hozzá teszem kiscsoportba valamilyen szünet amikor csak ügyelet lett volna pont vizsgaidőszakomra esett ezért szerettem volna vinni hogy egyedül nyugodtan tudjak tanulni. Be is írtam ügyeletre majd pár nap múlva oda jött hozzám az akkori óvónőnk hogy hát ne vigyem már ügyeletre mert hogy még alig szokott be, a szabályokat se ismeri az meg más épület más óvónők, gyerekek. Én meg természetesen mint egy idomított kiskutya bólogattam hogy persze ha így látja nem viszem, és onnantól nem is vittem ügyeletre sose. Pedig valószínűleg ha már kiscsoportban hozzá szokik hogy az oviban bizony van hogy másik csoportban, másik óvónővel néhány másik gyerekkel is van akkor most nem lenne ilyen probléma hogy már most valóban a saját gyerekem érdekében szól a jelenlegi óvónőnk hogy össze lesznek vonva...

2015. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam 6 éves, de még mindég utálja a nyári összevontságot. Pedig minden óvónénit ismer . Ügyeletes oviba nem szoktam vinni. Bemegy, gond nélkül, de alig várja, hogy jöjjünk haza, pedig én is ott dolgozom, mint dajka. Nincsenek ott a barátai, sokszor csak egyedül sétálgat az udvaron.A zárás alatt szerencsére szabin vagyunk, így lesz 4 hetünk itthon.
2015. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Lányom is jár nyáron oviba amig a saját ovija benem zár ,akkor itthon lesz velünk 1 hónapot ,nem pisilt még be ilyenért ja és ő is 5 éves .
2015. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

Ez minden gyereknél más, van aki szereti, de ilyen gyerekről én még nem hallottam. A szomszéd kisfiút úgy megviselte, hogy haza kellett hozni.

Annak idején én is nyári ovis voltam, nekem akkora megrázkódtatás volt, hogy a mai napig emlékszem rá.

A gyereket nem érdekli, hogy anya és apa pénzt keres. Szegény csak annyit fog fel, hogy amíg a többi gyereket hazaviszik, addig őt összevont csoportba lökik be.

2015. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!