Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők vagy gyerekek tudtok-e...

Szülők vagy gyerekek tudtok-e olyan esetről, amikor túl keményen akarták fogni a gyerekeiket/gyereküket, leszabályozták, szinte alig volt mozgástere és ezáltal dühöngő agresszív valaki lett belőle sok elfojtottsággal?

Figyelt kérdés
Kérdésemet nem azért tettem ki, mert meg akarnám vonni a szülőket attól, hogy beleszólhassanak a gyerekük, gyerekeik életébe. Nyilvánvaló, hogy korlátokat kell állítani, ezt nem vitatom. Azt sem, hogy oda kell figyelni milyen társaságba kerül. Sőt még továbbmegyek a szülő mindig szül marad ez is rendben, de nem ugyanúgy bánik a gyerekével, gyerekeivel. Tehát valami kis szabadságot kell adni, mert különben később lesznek konfliktusai az életben. A kérdést vitára bocsátom.
2014. máj. 5. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Agresszív ritkább, inkább nyámnyila, magáért kiállni képtelen embert tudnak így nevelni.
2014. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Ismerek ilyen fiút. Most végzett a gimiben.

A szülei, legfőképpen az anyja nagyon szigorúan fogta a gyereket. Uramnak és asszonyomnak hívja a szüleit. Nem vettek neki játékokat(pedig az anyagiak miatt nem kell aggódniuk) sosem játszottak vele csak beültették a tv elé animal planetet nézni, s minden más természetfilmet. A mai napig nem hallgathat zenét youtube-on, nem nézhet filmet. Mindig csak a tanulás, tanulás.

Most ott tart, hogy olyan szinten remeg a gyerek, hogy nem tudja megfogni a tollat a kezében, ha a szülei jelen vannak.

Az agresszió ott jön ki nála hogy mindenféle lövöldözős, öldöklős játékokat játszik egészen hajnalig.

Nagyon sajnálom szerencsétlent.

2014. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem ismerek.

Csak olyat, aki a túlzott szigor hatására folyton hazudozott a szüleinek.


Aki dühöngő állattá válik ott más probléma (is) van. Mentális gyengeség, labilis személyiség.

2014. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Én és bátyám. Kedves utolsó ez egyénfüggő, ki hogyan éli meg a helyzetet. Én nagyon agresszív vagyok, a bátyám inkább visszahúzódóbb.
2014. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

Nem az elfojtással lesz valaki dühöngő, agresszív, hanem ha megtanulj, hogy az ilyen viselkedéssel elér a szülőknél bármit.

Akinél elfojtás van, ott nincs dühöngés és agresszió, annál van, aki hisztivel és cirkusszal kikényszeríti a másik emberből azt amit ő akar. Egy ilyen gyerek például tudja, hogy ha hisztizik előbb utóbb, pár perc és megkapja azt amit akar. Erre szolgál az ilyen viselkedés.

2014. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Sokáig én is csendes voltam, az utóbbi években lettem ilyen, azelőtt nem álltam ki magamért mert tilos volt...
2014. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
5# nem mindig ám. Akiket elnyomnak, azoknak a hiszti elképzelhetetlen, hiszen még véleményük sem lehet sok esetben. Az életben sosem hisztiztem édesapám szerint...anyám "nevelt".
2014. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
36%

Ismerek ilyet. Persze hozzájön hogy apja egyedül nevelte, majd 14 éves kora körül az anyja is megjelent, aminek hatására a szakközép után a srác hozzá költözött.

Apja nem engedte el haverokkal, se átmenni valakihez a faluban, az is volt a baj hogy mindig menne, csavarogna, elverné a pénzt, ugyanakkor, mindig otthon ül, és nincs egy barátja sem. Miután az anyjához került, persze, ott újra meg kellett ismernie az anyját, és saját magát, mert más világ volt, jóságos, kényelmes, de ugye a szabadság miatt cigány-barátok, linkek, összeszedett egy nőt, akivel most 22-23 fele a 3. gyereket nevelik, amiből csak 1 az övé...igyhát se kutyája se macskája. A sulit otthagyta a csaj miatt, fél éve lett volna vissza belőle.... Bizonyára ha oda van figyelve rá, akkor nincs ez.

2014. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Agresszív nem lettem, inkább magányos és szomorú.
2014. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Se az nem jó, ha túl szabadjára engedjük. Az még inkább nem, ha korlátok közé szorítjuk, hiszen nem találja meg a saját útját, nem tud a személyisége kiteljesedni.

Ezzel bár nem a témára reflektáló dráma Peter Shaffer Equus című műve mégis felvet kérdéseket, amelyek relevánsak is lehetnek.

2014. máj. 5. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!