Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik ovis csoport jobb a...

Melyik ovis csoport jobb a vegyes vagy ha csak korabeliekkel van?

Figyelt kérdés
2015. jún. 12. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Nekünk bevált a vegyes. Mikor kicsi volt, anyáskodtak fölötte a nagylányok, vigyáztak rá, segítettek neki. Most már nagy, igazán nagynak is érzi magát a többiek között, büszke is rá. Habár ős nem egy naáyskodó típus. Mivel az iskolalőkészítő foglalkozáson csak az a 6-7 gyerek vesz részt, aki már nagycsoportos korban van, így jut egy-egy gyerekre kellő figyelem. A családi viszonyokat is jobban leképezi a vegyes csoport, jobban kell alkalmazkodni, többet tanul arról, hogy nem vagyunk egyformák, nem annyira mesterséges a helyzet. Nekem szimpatikusabb, mint a korosztályos csoport. Gondolj bele, közlekedni is biztonságosabban tudnak. Egy kicsi - egy nagy alkot egy párt, sanszosabb élve megúszni, mint egy rakás háromévessel, akinek a fele még bepisil :)
2015. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Nekem sokkal szimpatikusabb, ha egy korosztály jár egy csoportba. Nem szeretném, ha a 3 évesemet "elnyomnák" a 6-7 évesek, később pedig nem szeretném, ha majd 6 éves korában visszahúznák a kicsik. A mi gyerekkorunkban is jól működött ez a rendszer.
2015. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Kinek mi válik be, gyereke válogatja szerintem. Nekünk sokkal jobb a saját korabeliekkel egy csoportban.De a legjobb az lenne, ha képességük szerinti csoport is lenne. :-/

Több anyukától hallottam, hogy utóbb belátja,h nem annyira jó a vegyes korabeli csopi.

2015. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Vegyes.
2015. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Óvónéni ismerősöm mondta: a vegyes csoport hátránya, hogy a nagyobb gyerekek piszkálják a kisebbeket. Persze nem mind, de szerinte elég gyakori.
2015. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Vegyes csoportot választottunk. A jó óvónő (nem az, aki a munkatársával beszélget a sarokban) tudja irányítani őket és a nagyok mintát mutatnak, a kicsiknek segítenek és amikor a kicsik lesznek nagyok, megtanulják a kicsik tiszteletét. De ehhez jó óvodapedagógus kell, nem csak dísz. Egy családon belül sem egyforma életkorú emberek vannak, mesterséges ilyen környezetet létrehozni az óvodában.
2015. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

Én a vegyesre szavazok. Amíg kicsi volt, a nagyok őrült tempóban "húzták", nagyon sokat tanult, az első 2 hétben hatalmasat fejlődött evés ügyileg (igaz enyém csak 2 és fél éves volt ovikezdéskor :)

Attól féltem, hogy majd ha ő lesz nagy akkor a kicsik talán visszahúzzák, de ha jól kezeli a dolgot az óvónő, akkor minden ok. Nálunk bevált. Jut figyelem minden korosztályra.

2015. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%

Vegyes.


3-szor 3 évig tökéletesen bevált.

2015. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én korcsoportos oviba vitem de vegyes lett belöle 1 év mulva fél csoport 5 évesekböl áll másik fel 4 évesekböl most mikor keztünk mindegyik 3 éves gyerek volt.
2015. jún. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A vegyes addig jó, amíg nincs egy olyan nagyobb gyerek, aki megfélemlíti a kicsiket. Nálunk sajna van ilyen, a fiam ugyan nem abba a csoportba jár, de amikor összevont csoportok vannak, akkor szoktak együtt lenni. Sajnos az a nagyobb fiú súlyos betegségen esett át, ebből kifolyólag a szülei nagyon elkényeztették, az óvónők sem nagyon tudnak mit kezdeni vele, ha félrenéznek, tuti beleköt valakibe, ráadásul sokkal nagyobb, mint a többi. Tudom, hogy ez nem mindennapi eset, de ilyen is előfordul. A fiam csoportja is vegyes, de ott úgy alakult, hogy ott majdnem egykorúak voltak a gyerekek, a nagyobbak most mennek majd iskolába, akik pedig maradnak, ők pedig mind jövőre. Nálunk max. egy év volt a korkülönbség a gyerekek között a vegyes csoportban és nagyon jól működött a csoport. Két problémás gyerek volt, azt hiszem mindkettő hiperaktív, de egyiket a szülővel is megbeszélve áttették egy másik csoportba, mert ketten nem voltak túl jó hatással egymásra, így a mi csoportunkban is tök jó volt a légkör, senkit nem közösítettek ki és nem is csúfoltak.
2015. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!