Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai vegyes csoportban mi...

Óvodai vegyes csoportban mi által lehet eldönteni egy irodalmi műről, (mese, vers, verses-mese, elbeszélés) hogy elmondható-e? Illetve mire kell figyelni (mesélésnél, verselésnél, elbeszélésnél) vegyes csoportban?

Figyelt kérdés
A második kérdésnél nem a hangsúlyozásra és ilyenekre gondolok, hanem pl, arra, hogy inkább a nagycsoportosok figyelmét kössem le vagy hogyan tudnék differenciálni?

2015. jún. 22. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

óvónőnek készülsz?

majdnem minden mese elmondható,ha közben magyarázol esetleg mellé,ha van idegen,vagy bonyolult szó.ha alvás időben meséled,akkor mindegy,ha kezdeményezésnél,akkor pedig gondolom az mikrocsoportos-ugye?

a második kérdés-mire figyelni??a motivációt fenntartani,bábokkal szinesiteni,-és ,amit irtál,hangsúly,különböző hangokon megszólalás,hagyományok kialakitása-( pl mesedoboz..stb) a foglalkozás előkészitése

ha van konkrét példa,jobban tudok segiteni :-)

2015. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát pontosabban most fogok államvizsgázni, és picit már összekeveredtem a nagy felkészülésben. Eddig mindig vegyes csoportokban voltam gyakorlaton, csak én mondjuk ebben a tekintetben nem vagyok kibékülve a vegyes csoportokkal. Nehéz differenciálni a kicsik és a nagycsoportosoknál... Egy mondjuk fognyűvő manócska elbeszélésnél a kiscsoportost letudom éppen kötni bábozással, esetleg képek nézegetésével, de lehetetlen az ő figyelmüket olyan "sokáig" fenntartani. Akkor bármilyen irodalmi mű bevihető a csoportba ahol mindenféle korcsoport megtalálható?
2015. jún. 22. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen minden jelen lévő korosztály életkori igényeinek és sajátosságainak megfelelő olvasmányokat be is KELL vinni. Ezért van két óvónő elvileg (!!) a nap java részében. Ja hogy a valóságban ez nem így van? :) Akit érdekel, az hallgatja, akit nem, az meg játszik. Legózik, rajzol, babázik, ugrabugrál. Nem kell minden másodpercben irányítani őket.


Mire kell figyelni meséléskor? (Először is a helyes nyelvhasználatra: meséléskor, nem pedig mesélésnél.) Hát a szemkontaktustól elkezdve a beszédtechnikáig kábé ezer dologra!! Úgy kell differenciáln, hogy amikor a kicsik tök jól elvannak mondjuk a tüsi építővel, akkor kezdesz bele egy általad "nagyos"-nak ítélt mesébe. Aztán majd ők differenciálják saját magukat, aszerint, hogy a te mondókádat részesítik-e előnyben vagy a tüsi építőt. Nem neked kell ketté választandos a csoportot.

2015. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a főiskolán nem így működik. Nekünk kell őket diefferenciálni és nincsenek ötleteim. :D Erre keresek választ.
2015. jún. 23. 05:01
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok,én bevittem mindenféle meséből.nem tudom most hogyan tanitják nektek.meg azt nem irtad,hogy ez egy foglakozáshoz kell-e?vagy délutáni pihenésnél gondolod?

valóban,két óvónő nincs ilyenkor bent,mivel általában a délelöttös tart foglakozást,a délutános meg kb akkor ér be,mikor már mennek az udvarra.

2015. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi értesz az alatt akkor, hogy nektek kell őket differenciálni? Megmondod a nagyoknak, hogy nem hallgathatják a Bogyó és Babócát, mert az kicsis, és a másik kezeddel közben társasozol velük? Vagy a kicsiknek bedugod a fülét, ha Ruminit olvasol? Ők óvodások, nem katonák, abban a tevékenységben fognak részt venni, ami érdekli őket. Ha nem megfelelő a korosztályuknak, akkor nem érdekli őket és csinálnak mást. Mi a jobb differenciáló szempont a gyerek érdeklődésénél a jegyzeteid szerint?
2015. jún. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem erről van szó... Mindig valami olyan tevékenységet, játékot kitalálni ami lefoglalja őket és mégis hasonló. Egyébként akkor hívd fel a minisztériumot és panaszkodj ott, mert mi így tanuljuk...sajnos nem tehetünk róla. :D
2015. jún. 30. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!