Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet az ismerősök által...

Hogy lehet az ismerősök által felajánlott babaholmit úgy visszautasítani, hogy ne sértsek meg senkit?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy sznob vagyok, és nekem mindenből új és csillivilli kell, csak egyrészt van, amiből már túl sok van, másrészt meg páran olyan holmikat ajánlgatnak, hogy hááát... őszintén, nekem nem lenne pofám ezeket már továbbadni.

Szóval például olyan babakocsi, aminek el van törve a kereke és kiesik folyton (ó, de nem baj, hát könnyű visszatenni, jó az...), meg egy zsák babaruha, amiből mindegyik agyon van mosva, foltos, foszlik, nem nagyon adnám rá a gyerekre... Nyilván nem akarom megmondani, hogy ilyen állapotú ruha nem kell, meg törött kerekű babakocsival most mit kezdjek (kereket nem szeretnék rá venni, végülis nem az enyém), mert tudom, hogy jó szándékúak, és segíteni akarnak, nem bántanék meg senkit, de na... Lányom lesz, egy ismerősöm a napokban egy zsák kisfiú ruhát tukmált volna rám igen erőszakosan, merthogy úgyis mindegy a gyereknek, mibe van. Az se megoldás, hogy elfogadok mindent, aztán max. nem használom, mert majd a végén nem férünk el a sok limlomtól. Tényleg rengetegen ajánlanak fel mindenfélét, nem gondoltam, hogy ennyi mindent kapunk. Van, aminek semmi baja, tök jó állapotú, de már kaptunk, sok lenne.

Sajnos azon a kifogáson megsértődnek, hogy már kaptam, mert nem tetszik, hogy másét fogadtam el, nem az övét (ezt nem is értem amúgy, de mindegy), azt meg pláne nem fogják fel, ha azt mondom, hogy újat akarok venni, mert hát minek, itt van ez, teljesen jó (mondja ezt a szétesőben lévő babakocsira pl.).

Szóval ti hogy oldjátok/oldottátok meg ezt? Hogy lehet finoman visszautasítani őket úgy, hogy ne sértsek meg senkit?


2015. márc. 29. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ezt máshogyan nem lehet, csak ugy hogy "köszönjük de már megvan mindenünk". Ha ezen megsértődnek, az nem a te problémád. Vagy esetleg felhívhatod a figyelmüket, hogy sokan rászorulnak és adják be az illetékes helyekre.
2015. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Az emberek mindent személyes sértésnek vesznek. Te azt mondod, a létező legudvariasabb stílusban, hogy "köszönöm szépen, igazán nagyon kedves vagy, amiért felajánlod ezt, de sajnos ez nem az én stílusom, nagyon hasznos/szép holmi, de én nem ilyet szeretnék, de köszönöm, hogy egyáltalán felkínáltad" de ők ezt hallják "nem tetszik, nem fogadom el, a te ízlésed rosszabb az enyémnél". Így aztán ha bármit visszautasítasz, abból sértődés lesz. De és akkor? Majd kibékülnek... és akkor jönnek majd a bevált babanevelési tippek, amiket szintén vissza kell majd utasítanod :))
2015. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Baranka ***** válasza:
100%
Megmondanám köszönöm megvan mindenünk, nincs helyünk tárolni, ellenkező nemre való ruhát akarna adni stb. Ha megsértődik az az ő baja, nem a tiéd.
2015. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es: volt már, hogy említettem, hogy vigye be a védőnőhöz, sokaknak jól jön, de kiderült, hogy nem örökbe akarja ám adni, hanem ha már nem kell, kéri vissza. Nem tervez már gyereket, de akkor is vissza akarja kapni.
2015. márc. 29. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most kapod az első leckét a gyereknevelésből. :) Ez a legelső fázis, hidd el, később rosszabb lesz, amikor jönnek és beledumálnak a szülésbe, szoptatásba, miért azt a pelenkát adod rá, miért így eteted/altatod/fürdeted/levegőzteted....


Látják rajtad, hogy határozatlan vagy. Egy erőszakosabb, agresszívabb személyiség simán levágja, máris tukmálja rád a saját kacatjait.

Legyél határozott, udvarias, de nagyon határozott. "Köszönöm, hogy felajánlottad, de már mindenünk megvan!" Ennyi. Nem kell tovább ragozni, ha folytatja, térj át másik témára.

Sajnos, sokan esnek abba a hibába, hogy a fölös vackaikat képtelenek kiszanálni és úgy érzik, ha barátnak adják, még mindig az övék marad, de mégsem náluk gyűlik a lom. Sokan képtelenek megválni a használt babaholmitól, legyen az akár használható, akár nem. Mintha kidobnák/eladnák a csecsemőkorukat a gyerekeiknek.

Ráadásul törött kerekű babakocsit kínálgatni... hát, inkább tenné ki lomtalanításkor.

Nézz szembe velük, végül is, mi történik, ha visszautasítod őket? Max. megsértődnek, de az meg legyen az ő bajuk.

2015. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, úgy tűnik, akkor ezt másképp nem lehet. Nem arról van szó egyébként, hogy félek megsérteni őket, alapból én is úgy vagyok vele, hogy marhára nem érdekel, ha valaki duzzog, csak hát aki kedves akar lenni, azzal mégis más. Gondoltam, hátha van valakinek valami bevált trükkje erre :) Én eddig a "köszi, van már" kifogással éltem, de hát erre is felhúzzák az orrukat...

A törött kerekű babakocsit úgy ajánlgatta az illető, hogy ő megnézte, és 5000-ért lehet rá kapni kereket a neten, és ha elfogadom a tanácsát, vegyek a másik oldalra is egyet, mert az is lötyög már. És akkor teljesen jó lesz... Sajna ő tudta, hogy babakocsim még nincsen, és folyamatosan nyomta, hogy minek költenék annyit, ha itt van... igaz, hogy szar, és csak szenvedek vele, dehát ingyen van, na :D Ugyanez a nő nyomott anyukám kezébe 4 db kismamanadrágot, hogy hozza el nekem, ami nagyon kedves tőle, de alsó hangon kétszer akkora a nő, mint én, hogy tudnám felvenni a nadrágját? Tényleg olyan érzése van az embernek, hogy csak szabadulni akarnak a sok lomtól, és ezért sózzák rá.

Hát, akkor ezentúl márpedig megmondom, hogy nem kell, max. egy ideig nem leszek népszerű. Köszi még egyszer :)

2015. márc. 29. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
1-es vagyok. Én olyan ruhákat és egyebeket, amiker csak kölcsönbe szerettek volna adni, azt alapból visszautasítottam. Lehetett az akármilyen csillivilli :)
2015. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nyugodtan továbbadhatod a védődőnek, szétosztja rászorultaknak
2015. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor a párom anyukája elkezdte vasarolgatni a használt, bojhos, foszlott ruhákat szépen meg mondtam neki, hogy ne tessek haragudni de nincs rá szükségunk.

Eleinte rosszul esett neki, azóta inkább megkerdezii, hogy ha popsitorlot vesz az jó-e :) inkább azt vegyen mint használt ruhákat.

És nem azért mert kényes vagyok de ugy gondolnám, hogy újszülött babára nem való használt ruha amit nem tudom, hogy előtte ki hordott.

A legjobb mindig az egyenes és őszinte út.

2015. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!