Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiengedték-e valaha is a...

Kiengedték-e valaha is a gyerekeket záróra után az óvodából a szüleik megérkezése előtt?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint Magyarországon, manapság ez elképzelhetetlen.

Egy skandináv krimi [Carin Gerhardsen: A mézeskalács ház] mégis ezt állítja egy 1960-as évekbeli vidéki svéd óvodáról.

Szerintem ez ott és akkor is elképzelhetetlen volt.


A könyv lényege az, egy gyerekcsoport kipécéz és megaláz egyes gyerekeket. A szülők még nincsenek ott. Az óvónő nem törődik azzal, hogy mi történik a kapun kívül.

Az a szitu ismerős, hogy a megvert és megtépett ruhájú gyereket az apja otthon még egyszer megszégyeníti.

Az is, hogy az iskolában további nyolc évig folytatódik a megalázás.



#óvoda #csoportos bántalmazás
2015. júl. 18. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvodáról nem tudok. Annak idején velem többször előfordult, hogy anya nem tudott időben odaérni, de akkor se a kapu elé, hanem a takarító dajka mellé ültettek.

Viszont általános iskolából simán "kiraktak". Bezárták 4-kor és a kapu előtt (a portás azért odalátott, ha akart) kellett várakoznom. Ez ~25 évvel ezelőtt volt Mo.-n.

2015. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Ugyanakkor olyan is megtörtént, hogy a testvérem "kiszökött" a nyitott óvodakapun és senki nem vette észre, csak amikor hazaért.
2015. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogyha nem tudják elérni a szülőket, akkor a rendőrségre viszik a gyereket, ők nyomozzák ki hol vannak a szülők. Mert ugye lehet h pl. balesetet szenvedtek és azért nem mentek a gyerekért, nyilván csak a rendőrség tud intézkedni, hogy akkor most hova is kerüljön addig a gyerek amíg a szülők kórházban vannak.

Ha meg csak simán a kocsmában piálnak, akkor meg a rendőrség tudja hivatalból értesíteni a gyámügyet esetleg ideiglenesen elhelyezni valahol.

2015. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Unokatesómért egyszer nem ment el az apja, mert elaludt. Az óvónő hazavitte, mert közel laktak.
2015. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jól sejtettem, hogy az írónő egy _képtelen és eltúlzott_ helyzetből_ kiindulva indítja a thrillert.

...

Velem "csak" annyi történt, hogy moziba vitt az óvoda egy áruház legfelső emeletére. Az előadás végén, mire kijöttem, nem találtam őket. Nem tudom, hogy én bámészkodtam-e el, vagy ők rohantak-e a gyerekek összeszámolása nélkül. Két ember segített rajtam. Egy nő és egy rendőr. A nő odavitt a rendőrhöz. A rendőrnek meg tudtam mondani a lakcímemet. Villamosra szállt velem, csokit vett nekem, és hazakísért.


Az óvodából másnap eltanácsoltak. A saját felelősségüket letagadták.

2015. júl. 19. 08:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Anya óvónő volt, már nyugdíjas egy éve.

Még nagyon régen valóban azt csinálták, hogy ha nem jött érte a szülő, akkor hazavitték, ő is csinált ilyet párszor.

De az utóbbi években az volt a szabály, hogy a rendőrségre kellett volna vinni ilyen esetben a gyereket, hazavinni semmiképp nem volt szabad.

2015. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az óvoda házirendjében az szerepel, hogy ha nem érik egy egyik megadott telefonszámot sem (ami minimum 3 ember, apa, anya és még egy személy), akkor a gyermekek átmeneti otthonába vagy valami efféle helyre kell kísérjék a gyereket, ahol azok is vannak asszem, akiket elvettek a szüleiktől. Kirakni foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés. Bűncselekény.
2015. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez ott és akkor is elképzelhetetlen volt."


Nem feltétlen. Egyrészt lehet benne némi félrefordítás. Nyugaton és bizonyos keleti országokban az óvodás korú gyerekek nem magyar típusú óvodába, hanem pre-school jellegű képzésre járnak (ami olyan mint itt az általános első pár osztálya). Ahogy itt is nem csak a 60-as, de még a 90-es években is jellemző volt, hogy az általánosból egyedül mentek haza a gyerekek, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ott meg abból az "óvodából" jártak haza önállóan.

2015. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!