Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen otthoni foglalkozásokat...

Milyen otthoni foglalkozásokat tudtok óvodáskorú gyermeknek?

Figyelt kérdés
Lányom csak jövőre megy oviba, mert csak novemberben tölti be a 3 évet. Szeretnék vele hasonló dolgokat is csinálni vagy tanítani neki, amiket oviban. Miket ajánlanátok?
2015. júl. 24. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Építőkockázás, éneklés, játszótér napi legalább egyszeri felkeresése, színezés, rajzolás, ősszel falevelek gyűjtése, nyáron gyümölcssaláta készítése, gyurmázás, gyöngyfűzés, barkácsolás... igazából nem értem, mire gondolsz...
2015. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Deákné Bancsó Katalin: Anya, taníts engem! c. könyvét ajánlom.
2015. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :). Arra gondoltam, hogy milyen foglalkozások vannak az oviban vagy milyen verseket, énekeket stb tanulnak, amiket én is tudnék vele itthon csinálni.
2015. júl. 24. 13:36
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Milyen verseket, énekeket tanulnak? Bármilyet, ami nem túl hosszú, ritmusos, dallamos, a témája megfelel a gyerek érdeklődésének, az évszaknak stb... De nem kell pótóvónénit játszanod. Te legyél az anyja, az óvónő meg majd lesz az óvónője. Nincsen szükség óvoda-előkészítő házi tanfolyamra.
2015. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első évben szokják a rendszert, a közösséget, azt, hogy nem lesztek együtt. Nálunk a kicsiknek nincsenek kötelező foglalkozások, abban vesznek részt, amihez kedvük van. Az én lányaim nem voltak túl lelkesek.

Szerintem sincs szükség külön otthoni óvodafelkészítőre. Olyan dolgokat csináljatok, amit eddig is, és amit mindketten szerettek, és élvezzétek a nyarat. Ebben a korban a nagymozgások fejlesztenek a legtöbbet.

2015. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam szereti a feladatlapozást, szinezést, társast, szerepjátékokat. Vagy egyszerűen csak zenél :D
2015. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Feladatlapozást... háromévesen... oké, ti tudjátok.
2015. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon lelkiismeretes szülő lehetsz, hogy már most ilyeneken gondolkodsz!

Nem előkészületként, inkább csak jó és tartalmas időtöltésként szeretnék ajánlani Neked néhány játékot:


Ölbeli játékok: cirókázás, kerekecske dombocska, ez elment vadászni höc, höc katona .. és hasonlók.

Hintáztatók, Tapsoltatók, zsipp-zsupp játék..

hasznosak lehetnek a Monókáskönyvek, vagy az Ének a bölcsödében c. könyvből, ha valamelyiket be tudod szerezni.

Ezen kívül nagyon jó játék a gyurmázás, ujjfestés, nyomdázás.

Jó ha megpróbáltok minél többféle otthoni tevékenységet közösen csinálni: pl. teregessetek együtt zoknikat, egy kislábosban kavargathasson ő is valamit, ha főzöl, hajtogassatok együtt szalvétát a vacsora-asztalra, párosítsátok össze a cipőket az előszobában...

Mesélj neki, nézegessetek együtt képeskönyvet, ha van akkor diafilmet is...

Minden tevékenység közben beszélj hozzá, lehetőleg szembefordulva, mert az óvodában a jól kommunikáló gyerekek illeszkednek be talán a legkönnyebben...

2015. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ne higgyétek, hogy rá akarok dolgokat erőltetni, természetesen ez nem így van. Tartalmasan szeretném vele továbbra is eltölteni az időt, azért egy oviban másként foglalkoznak vele, mint én itthon a testvére és a házimunka mellett. Kedves utolsó, eddig is hasonlókat csináltam vele, szereti a meséket, dalokat, sokat vagyunk kint, mert imád levegőn lenni, idebent építőkockázunk, rajzolunk, anyukám is rengeteget foglalkozik vele, a cirógatást általában az apukájával élvezi nagyon.
2015. júl. 29. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!