Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit kezdjek az óvodáskorú...

Mit kezdjek az óvodáskorú korú gyerekemmel, külföldön?

Figyelt kérdés

Komolyan fontolgatjuk hogy ideiglenesen,max egy évre kimegyünk külföldre,hogy anyagilag megtudjuk alapozni a jövőnket,de mire kijutunk addigra a lányom 5 éves lesz,és ő alapjában véve nagyon visszahúzódó,nehezen illeszkedik be,kis szótlan csendes kislány közösségben.

Be írathatom külföldön is óvodában? Mi lesz vele ott 0 nyelvtudással? nagyon féltem szegénykét.



2014. nov. 24. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt mit akartok elérni külföldön? Egy év alatt nem lehet annyit gyűjteni, hogy az otthoni hiteleiteket-adosságaitokat, helyzeteteket javítsátok vele. Ha nyelvtanulás céljából, akkor meg annyi kevés. Ha meg csak úgy, akkor nem tenném ki ennek a gyerekem.

Megírnád, hogy milyen célból?

Az adott országban utánajárnék az anyagi támogatásoknak. Nem minden országban állami finanszírózású az óvoda, ráadásul egyes országokban 5 évesen már tanköteles a gyerek. Intézni kell neki is a papírjait, a tieteket is, otthon is rendezni kell a dolgokat-ki kell jelentkezni úgymond az országból, mert ha egy évre elhagyod az országot, gondolom ideiglenesen felfüggesztik a családi pótlékot és miegymást. Azonkívűl munkát kéne találni mind a kettőtöknek, albit keresni stb.

A gyerek, ha nehezen illeszkedik be, épphogy csak be fog illeszkedni, mire ti megint kirángatjátok a megszokott kis környezetéből. Azért kell idő, hogy feloldódjon.

Én egy évre biztos nem terveznék. Legalább 2-3 évre, de gyerekkel nem lenne fair dolog. Hozzászokik, aztán váltson vissza.

2014. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek tok igaza van. Utána jartatok ezeknek?
2014. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jókat ír az első válaszoló, én külföldön élek, van tapasztalatom. A másik, pl az Egyesült Királyságban 5 évesen mást iskolások a gyerekek és nem teheted meg, hogy te nem viszed iskolába, mert majd itthon...
2014. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jókat ír az első válaszoló, én külföldön élek, van tapasztalatom. A másik, pl az Egyesült Királyságban 5 évesen mát iskolások a gyerekek és nem teheted meg, hogy te nem viszed iskolába, mert majd itthon...
2014. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még semminek nem jártunk utána,mert egyenlőre mi magunk szeretnénk elhatározni és töviről hegyire átbeszélni,ezért is tettem fel a kérdést hogy informálódjak,szóval az első válaszolónak köszönöm az sok hasznos infót!

Cél az a pénz gyűjtés lenne elsősorban Ausztria esetleg Németország lenne a cél.

Milyen konkrét papírokra gondolsz? Megtudnád írni nekem?

Barátainkkal mennénk és az albérlet és rezsi részét velük feleznénk,és én a gyermekemmel csak akkor mennénk már csak ki ha páromnak biztos a munka,hogy legalább elsősorban neki legyen fix helye.

Igen,sajnos az egy év bizonyos szempontokból kevés,de más szempontokból meg sok :(

2014. nov. 25. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy 5 éves gyermek közösségben kábé 3 hónap alatt perfektül megtanulja a nyelvet. És valószínűleg (köszönhetően viktornak) lesz magyar osztálytársa. Ne féltsd. Lásson világot, érintkezzen másokkal, ez az élet. Mitől félted igazából? Szerinted bárki is bántani fogja?
2014. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért féltem,mert itthon is másfél évbe telt mire rendesen beilleszkedett a csoportjában,visszahúzódó,közösségben csendes kislány,persze itthon kiereszti a hangját,az óvónőkhöz is csak akkor szólt ha kérdezték,nehezen megy neki a kapcsolat teremtés,barátkozás.
2014. nov. 29. 08:31
 8/8 Babuci222 válasza:
A beilleszkedés ne ijesszen el a dolgoktól. A gyermek változik és a nyelvet, szokásokat hamar megtanulja. Az enyém elsőt végzett Magyarroszágon, amikor kimentünk Olaszországba. Egy szót sem tudott olaszul,amikor kimentünk, mégis első tanuló lett a II.ik osztály végzésekor.A változás attól is függ, hogy milyen közösségbe kerül, milyen óvónénije vagy tanítónénije lesz. Annál jobb, ha 0 a nyelvtudása, mert külföldön eredeti környezetében tanulja a nyelvet, nem lesz idegen akcentusa, mintha Magyarországon az iskolában tanulta volna a nyelvet. Nektek nehezebb lesz a beilleszkledés. Munkahely, lakás, szokások, nyelv, más munkahelyi és társadalmi követelmények stb !
2014. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!