Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mennyire elfogadható,hogy az óvónő ütéssel(gondolok itt mondjuk egy popsira verésre)fegyelmezi a teljesen kezelhetetlen gyermeket?Szerintetek ez semmilyen helyzetben nem elfogadható?

Még nem vagyok óvónő,de az leszek és az óvodában,ahol gyakorlaton vagyok van egy teljesen kezelhetetlen kislány,anyuka fiatalon szülte,egyedül neveli és nem igen tud mit kezdeni vele.Mikor az oviba kerültem először meglepődtem,hogy kicsit keményen bánnak vele,de pár nap után nekem is sok lett,pedig rengeteg türelmem van,úgy igazán még nem húzott fel gyerek,pedig jó régóta foglalkozom velük,de most nekem is elszakadt a cérna.

Én még nem találkoztam ilyen neveletlen,szemtelen gyerekkel,de még a nyugdíj előtt álló óvónők sem.

Szóval a kérdésem az,hogy teljesen elfogadhatatlan-e,hogy néha kap egy-kettőt a popsijára?Óvónők véleményére kifejezetten kíváncsi vagyok:)



2015. júl. 25. 20:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van utolsó,érdeklődni fogok erről:)
2015. júl. 25. 21:18
 12/25 anonim ***** válasza:

Tudod, mit fognak válaszolni?

Hogy az nem olyan egyszerű, meg megoldhatatlan, meg úgysem segítene senki.

Nálunk sem ment egyszerűen, főleg, mert a gyerek szülei magasról tettek az egészre. De van az oviban 2 olyan óvónéni, akik nem hagyták magukat. Végül a jegyző támogatásával szakértői javaslat alapján megoldották, hogy kijárjon a pszichológus az oviba. Nem volt könnyű dolguk. Közben rendkívüli szülőit tartottak, kérték a többi szülő türelmét, támogatását.

És 100%-ig biztos vagyok benne, hogy egyszer sem csaptak rá a gyerekre.

2015. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon szomorú olvasni, amiket írsz Kérdező.


Az se Neked, se a többi óvónőnek nem jutott eszébe, hogy esetleg a gyereknek komoly lelki problémái vannak, azért ilyen "rossz"? És tényleg az agresszió az egyetlen módszer, amivel kezelni lehet? Ti tanultok egyáltalán pszichológiát a főiskolán?


Kérdező, kicsit gondolod át a pályaválasztást, nagyon-nagyon nem tűnsz alkalmasnak arra, hogy gyerekekkel foglalkozz. Itt megmondom, hogy Te is tipikusan az a pedagógus leszel, akinek vannak a "jó" gyerekek, akik bólogatnak és alkalmazkodnak, és vannak a "rosszak", akiket agresszióval kell kezelni.

2015. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Igen,teljesen átgondoltam,hogy ezt szeretném csinálni és még egyetlen egy emberrel nem találkoztam,aki le akart volna beszélni erről.Egy szóval nem mondtam,hogy agresszióval van kezelve,de ezt le is írtam.Mint ahogy azt is,hogy ugyanúgy van szeretgetve,dicsérve,mint a többi gyerek,sőt!Ha esetleg mégis kap,azt nem napi szinten kell elképzelni,a 2 hét alatt,egyszer fordult elő ilyen,természetesen nem tőlem kapta!Mikor én besokalltam,akkor kimentem megnyugodni és mielőtt most ezért ugranál nekem,tudom,hogy ezt később már nem tehetem meg!

Amit leírtál,hogy érzelmi okai vannak ennek,ez egyértelmű és igen,tanultam pszichológiát:)

Azt pedig,hogy én különbséget teszek a gyerekek között,nem értem honnan/miből szűrted le,mert én reggel mikor beérek az óvodába ugyanúgy köszönök minden gyereknek,napközben ugyanúgy megölelem,megpuszilom őket,játszok velük és most,hogy 5 hétre el kellett köszönnöm tőlük,egyesével mentem oda mindenkihez,maximum annyi volt itt a kivételezés,hogy akik iskolába mennek szeptembertől és többet nem látom őket,azokkal beszélgettem is picit!

És nem járok még főiskolára,középiskolás vagyok,10.-es,pedagógia szakos,szóval ha még kicsit hiányosabbak az ismereteim,akkor ennek ez az oka:)

"nagyon-nagyon nem tűnsz alkalmasnak arra, hogy gyerekekkel foglalkozz",Régen nem gondoltam volna,hogy egy ilyen mondatot látva,ami kétségbe vonja azt,ami az életem,nem robbanok fel,de mivel 6 éve vigyázok gyerekekre rendszeresen,annyiszor hallottam ennek a szöges ellentétét,hogy most szó nélkül elmegyek mellette,hiszen te még csak nem is ismersz:)

2015. júl. 25. 23:31
 15/25 anonim ***** válasza:
35%
ha megtudnám hogy az óvibol bárki kezet emel az óvonők közül az nem tenné zsebre amit tölem kapna szóban .
2015. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

Mennyire elfogadható??? Teljesen elfogadhatatlan!!!

Én sem ütöm meg a saját gyerekimet, sehol, más se tegye! Ha kezelhetetlen, akkor keresni kell más megoldást.

2015. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

soha-semmilyen körülmények között nem lehet

(óvónő vagyok)

valóban vannak iylen gyerekek,csúnyán beszélnek,neked jönnek,köpködnek,kezelhetetlenek-de akkor sem emelhetsz rá kezet,mert annak jogi következményei lehetnek.egy kolleganőmet kirúgták ,mert "kint felejtett" egy gyereket az udvaron.nem birt vele,és kint hagyta,hogy lecsillapodjon-másnap már nem kellett bemennie.

ha nem birod,kérd meg a dajkát jöjjön be,menj ki,csillapodj le,tereld el a fiygelmét,vagy szoritsd magadhoz,hogy megnézze mennyire dobog a szive,mikor őrjöng.

én olyat is csináltam,hogy megbiztam feladattal,küldjön át egy levelet egy másik csoportba,amire ráirtam,hogy pár percet töltsön ott a kisgyerek.amikor megnyugodott,visszajött.

2015. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszönöm az ötleteket:)
2015. júl. 26. 16:39
 19/25 anonim ***** válasza:
"Ha nincs agresszióval kezelve." Szóval ha megütik, az nem agresszió. Akkor meg mi?
2015. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen elfogadhatatlan. Vagy a kislányt kell speciális intézménybe vinni, amennyiben a gyógypedagógusok indokoltnak látják, vagypedig villámgyorsan hordja vissza az öszes óvónő a diplomáját és szégyellje magát mélységesen, majd fáradjon egyenest a fegyelmi bizottság elé, aki pedagógus létére azt képzeli, megüthet egy gyereket, vagy ebben látja a "neveletlenség" megoldását. Ezek az emberek alkalmatlanok arra, amit csinálnak, te meg épp kezded átvenni tőlük ezeket az attitűdöket.



A kislánynak felthetően problémái vannak, vagy lelki vagy szellemi jellegűek. Még sose hallottam, hogy bármelyiken segítene a verés.

2015. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!