Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire befolyásolná a...

Mennyire befolyásolná a véleményed az adott óvónőről, ha a magánélete nem szimpatikus?

Figyelt kérdés
Konkrét dologról van szó. Még csak nézelődünk, és van egy szimpatikus kis fiatal nő, akit nemrég megismertünk. A gyerekkel kedves, velünk is nagyon kommunikatív. Viszont Facebook-on olyan képei és videói vannak kint, hogy a szám tátva marad. 4 pasival ágyban, füvezés, ivás, bulizás hegyek, a "ruhából" mindene kint van, és sorolhatnám. Testhangsúlyos ruhában volt akkor is, amikor megismerkedtünk vele, de ez annyira nem zavart akkor. Most viszont kettős érzéseim vannak. Mennyire befolyásolna titeket a választásban, ha ilyesmit látnátok?
2015. szept. 16. 09:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%

Semennyire.

Ha rúdtáncosként dolgozna másodállásban, az sem érdekelne, amíg elkülöníti a kettőt.

Ha a gyerekkel jól bánik, szereti, tanítja, foglalkozik vele, akkor nem érdekelne.


Fiam most megy bölcsibe, és eszembe sem jutott leinformálni a gondozót. Csak az érdekel, ami a bölcsiben van.

2015. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm gondozónéni bölcsiben, agyon van tetoválva, viszont ha lesz rá lehetőségem tuti hozzá adnám a gyerekemet, mert szuper gondozónéni. Azt, hogy otthon metálzenét hallgat meg nem érdekel.


Egy nagyon jó barátnőm tesója pedig tanárnő általános iskolában. Piercing, bulik, pia. A gyerekek kedvence és ha Zsófi néni kér valamit azt azonnal telejsítik, mert szeretik, tusztelik, nagyon jól ánik a gyerekkel.

2015. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Nem vinném hozzá.
2015. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Szerintem a tetoválás és metálzene egy dolog, ezek engem sem érdekelnek. A promiszkuitás, light drogok és alkohol pedig egy másik. Milyen értékrendet jelent ez? Nem tudom... nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez helyes döntés. Értem, amit mondotok, de belegondoltatok már, hogy mit mutat ezzel a gyerekeknek? Meg az, hogy ez szórakoztatja, és az, hogy kiplakátolja a netre úgy, hogy akárki láthatja, megint két különböző dolog.


Nem informálod le, akire rábízod a gyereked? Ez fura nekem. Egyértelmű volt, hogy ismerni akarom azt, aki napi több órában lesz a gyerekemmel.

2015. szept. 16. 09:53
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt mondanám, hogy a magánélet magánélet, és az első és legfontosabb, hogy a gyerekekkel hogyan bánik. A kedvesség itt nem minden azonban. Óvodában már nevelés is zajlik, nem csak gyermekfelügyelet, bizonyos alapértékeket hitelesen kell képviselnie minden nevelőnek, és nyilván csak akkor hiteles, ha maga is azok szerint az alapelvek szerint él. Nálam ilyenek a család szentsége, az empátia, a másik ember tisztelete, stb.


A helyedben én csak annyit gondolnék át, hogy melyek a számotokra legfontosabb értékek, amiket eddig és a legközelebbi jövőben, az óvodáskorban mindenképpen át akartok adni a gyereknek otthon, és amiről elvárjátok, hogy az óvónők is képviseljék. Ha ezek nem ütköznek közvetlenül a fiatal óvónéni bulizási szokásaival, akkor nem kell hogy kizáró ok legyen, hogy mi van fent róla a FB-n (csak halkan írom: két dolog miatt tehette ki ezeket a képeket, vagy ennyire nem érdekli, hogy mit gondolnak róla a főnökei , a szülők, stb., vagy ennyire nincs tisztában azzal, hogy ez azért egy óvónőtől kissé gáz.... melyik verzió jobb?)

2015. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Egyébként az igaz, hogy nagyon fontos, hogy a gyerekek szeressék az óvónénit, tanárnénit, stb. DE nem mindegy, hogy miért szeretik. Van egy pont, amin túl a lazaság kifejezetten káros már a gyerekekre, és ezt néhány év alatt ők is fel szokták ismerni, legkésőbb érettségi előtt:)
2015. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Igen, volt nálunk is olyan tanár (igaz, gimiben) aki mellett akármit lehetett csinálni. Ő az a típus volt, aki nem haragudott a cigiért sem, csak tüntessék el, mire odaér egy másik tanár, nehogy lebukjanak. Most akkor ő milyen értékrendet képviselt?


Kicsit úgy érzem, hogy húszon évei ellenére sem egy felnőtt nővel van dolgunk, hanem egy lázadó tinilánnyal, és ez a felelősségvállalás szempontjából azért ijesztő dolog.

2015. szept. 16. 10:19
 8/30 anonim ***** válasza:
52%

Milyen példát mutat? Miért az óvodában szív, vagy ott vannak pasik?


Vagy mire gondolsz, hogy a füvezés előnyeiről fog beszélgetni a gyerekekkel? Ez tipikusan olyan terület, amit élesen leválasztanak az emberek a munkájukról, főleg, ha gyerekekkel dolgoznak.


Egy nyíltan rasszista óvonő már jobban zavarna, mert az ilyen életszemléletet már hajlamosabban az emberek bevinni a munkahelyre, vagy a gyerekeknek is beszélni róla.

Azt kevésbé hiszem, hogy a hétvégi vadulós buliról mesélne nekik.

2015. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Őszintén nem vinném hozzá. Oké, a magánélete és azt csinál amit akar, de nem tudhatod, hogy hányszor jön be másnaposan vagy befüvezve dolgozni. Én megértem, hogy neki is joga van lazítani, de aki ilyen képeket rak fel magáról ovónő létére, az nekem fura... Jó menjen bulizni, jó, ígyon is ha nagyon akar, de miért kell ez nyilvánosan kitekregetni?
2015. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Vannak olyan közkézen forgó szerek, amelyek hatása nem csak néhány óráig tart. Ahogy az alkohol hatása sem az napra érvényes. Ráadásul, ha függő, akkor meg pláne befolyásolja a mindennapjait. Ha ennyire lazán kezeli a kérdést, hogy szerinte ilyen felelősségteljes munka mellett nem ciki ilyen képeket, videókat feltölteni nyilvános oldalra, akkor neki ez a teljesen természetes kategória.


Közben pedig a gyerek szereti. Jobban, mint akiket korábban megismertünk.

2015. szept. 16. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!