Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyenkor mi a helyes út?

Ilyenkor mi a helyes út?

Figyelt kérdés
Kislányom múlthéten kezdte az ovit. Sajnos minden reggel keservesen sír, hogy nem szeretne bemenni. Ma már odáig jutottunk, hogy este is alig aludt el, mert holnap nem akar oviba menni. Ott, amikor elválunk, akkor sír, de állítólag hamar megnyugszik, és ebéd után megyek érte. Most jön a kérdésem. Még nem dolgozom, 1-2 héten belül viszont szeretnék kezdeni. Mindenképpen muszáj lesz ott aludnia akkor, de nagyon félek tőle, hogy miként fogja viselni. Szerintetek jobb ha már most mepróbálom ott altatni? Vagy még hozzam haza? Nem tudom, hogy melyik a helyes, mert ha hazahozom még pár hétig, akkor nagyon megfogja szokni, hogy megyek érte, de ha meg ott hagyom, az sem biztos, hogy jó, és tanácstalan vagyok.
2015. szept. 17. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen az első naptól kérik, hogy ott aludjon a gyerek. Nehezebb 2 fázisban beszoktatni.
2015. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. 2 hét múlva mar valószínű be fog szokni, de ha csak akkor kezded el ott altatni, akkor ujra kezdődhet a sírás. Én egy évig nem altattam ott, majd kozepsotol igen, és a mai napig nyüglődik az ottalvás miatt.
2015. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az elválás pontosan hogy történik?Mármint mikor sír,akkor te elkezded vigasztalni,hogy ne sírjon,nem sokáig lesz ott,te is szomorkodsz,vagy pedig vidáman hagyod ott?Mert ha rajtad látja a szomorúságot,akkor azt hiszi,hogy ez egy rossz hely.Meg kell győzni,hogy az ovi klassz,sok játékkal,új gyerekekkel.
2015. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom vidáman ott hagyni, mert keservesen sír. Nem hisztizik, hanem tényleg sír. Most este is, már előre fél a reggeltől. De érdekes, mert délben, amikor megyek érte, akkor mondja, hogy jó volt, mosolyog, és kijelenti, hogy holnap is megy.
2015. szept. 17. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Már a héten ott kellett volna altatnod.

Nem beszéltetek a beszoktatásról a óvónővel? Nálunk úgy van, hogy 1-2 nap délben hazamegy a gyerkőc, utána ottalvás. Most a fiammal szerencsém volt az első naptól ott alszik. Vittem reggel, reggeli közben szólt az óvónő, hogy szerinte menjek el, mert jól elvan, ha gond van majd szólnak, délben mentem érte a megbeszéltek szerint, majd közölte az óvónő, hogy hát majd délután menjek érte, mert ő már megágyazott magának a többiekkel és várja a mesét és szerinte ne bolygassuk, mert később lehet gond belőle, így délután újra mentem érte. Azóta is így jár és nem is forszírozza, hogy nem kellene ott aludni. Pedig a csanában tiltakozott az ellen, hogy valaha is ott kelljen aludni. A beilleszkedés ott is viszonylag gyorsan ment neki, 1 hét alatt beszokott (de nem aludt ott). Most mondjuk az is segített, hogy 10 csanás társával került az oviba, így csak az óvónő volt új számára a közösség nem.

2015. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Altasd ott, már holnap.
2015. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Itt nem volt beszoktatás sem, nem mehettem be vele, ajtóban elváltunk az első naptól kezdve.
2015. szept. 17. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt beszoktatás? Pedig erre szabály van.

Sok helyen, (nálunk is) úgy csinálják, hogy még a nyári időszakban oldják meg, amikor kevesebb a gyerek, és sokat vannak az udvaron.

Kijelölnek 2-3 hetet, amikor 1/2 10 és dél között szabadon be lehet menni a már beiratott csemetéddel. Mire kezdődik az ovi, ismer egy csomó gyereket és az óvó néniket.


Sajnos nem tudlak azzal vigasztalni, hogy majd biztosan elmúlik. Van olyan kisgyerek, aki végigsírja az első, vagy akár mindhárom évet reggelente. Ez eleinte őszinte reakció, később játszma. Kisebbik fiam az első évben minden reggel ordított. Nem húztam vele az időt, megöleltem, megpuszilgattam, átadtam az óvónőnek és határozottan, gyorsan távoztam. Aztán kinn álltam az utcán, és kérdezgettem a kifelé jövő szülőket, hogy sír-e még. Néhány hét múlva gyakorlatilag azonnal abbahagyta, amint becsukódott mögöttem az ajtó. Ez volt a reggeli rituáléja. Idén már egyetlen könnyet sem ejtett, sőt nagyon várta az ovit.

Amúgy az első naptól benn aludt, így kérték az óvónők, és ez jó is volt, mert nem kellett duplán beszoktatni, ráadásul eleinte úgy kifáradt, hogy szó szerint belealudt a levesbe. Szerencsére az altatással sosem volt nála gond az oviban.

2015. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én óvónőnek tanulok, és nekünk azt mondta minden óvónő, akinél gyakorlaton voltunk, hogy ez a jobbik eset. Azok a gyerekek akik az elején sírnak, amikor az oviba mennek, viszonylag hamar beszoknak. A probléma azokkal van, akik az elején nem sírnak, látszólag könnyen veszik a beszoktatást, mert azok később kezdenek majd el sírni, és általában nem is tudnak rendesen beszokni. Természetes, hogy sír, amikor elmész, ilyen fiatalon nagyon nehéz elvélni az anyától.

Szerintem minél előbb aludjon ott. Pár hét és megszokja.

2015. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 flora08 ***** válasza:
Sziasztok! Kicsit meglepett, hogy nem volt beszoktatás az óvodátokban :( Mi úgy szoktuk szervezni, hogy augusztus utolsó hetében anyával/apával együtt jönnek a picúrok, ilyenkor ismerkedhetnek az óvodai környezettel, a szülők kérdezhetnek tőlünk. Ez körülbelül egy óra, aztán jön a következő család. Azt, hogy ki mikorra jön, a szülőkkel egyeztetve, az első szülőin beszéljük meg. Ez után csak fél napot töltenek az oviban, vagyis ebéd után (ha a szülő szeretné, még ebéd előtt) hazamennek. A harmadik-negyedik napon szoktak aludni, akkor pedig -amennyiben megoldható - megkérjük a szülőket, hogy érkezzenek meg addigra, mire felébrednek a gyerekek. Teljesen megértelek, hogy aggódsz a gyermeked miatt, hiszen az ovikezdés nagy dolog :) A beszoktatás ideje alatt (is) rettenetesen sok múlik azon, hogy te hogyan kezeled a dolgokat. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy te is szorongsz, emiatt a gyermeked is. Azt tanácsolom neked -bár nem könnyű feladat- hogy légy magabiztos, és reggelente úgy váljatok el, hogy "Legyen szép napod, érezd jól magad, uzsonna után jövök érted." Így biztosítod arról, hogy az oviba járás nem szörnyű dolog. Ne úgy köszönjetek el, hogy hosszadalmasan búcsúzkodtok, és vigasztalod, mert az olyan üzenetet közvetít felé, hogy " Jól van, semmi baj, bírd ki valahogy a napot." Ez furcsán hangzik, de ezt szoktuk tanácsolni a szülőknek, akik megfogadták, és a kicsik nagyon jól érzik magukat, pedig pár hete járnak, reggelente pár percet pityeregnek, utána egész nap nem; jót játszanak, néha-néha odaülnek mellénk egy kicsit beszélgetni, mi pedig segítjük őket mindenben. Szívből kívánom, hogy örömteli legyen számotokra az ovis időszak. Egy óvó néni.
2015. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!