Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek: "megéri"...

Mi a véleményetek: "megéri" világra hozni egy olyan babát, akinél már a terhesség során bizonyható, hogy fejlődési rendellenessége (pl Down kóros) van? Mi ilyenkor a "helyes" döntés?

Figyelt kérdés

Nem vagyok érintett a kérdésben, de érdekel a véleményetek.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2013. szept. 23. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg az ember nincs ebben bent nem tud igazán válaszolni. Jó esetben az ember nem azért szül mert megéri vagy sem,hisz ha 4 évesen olyan autóba lesett szenved, hogy az életbe nem lesz a régi sem mérlegel,hogy jobb lenne meghalnia.
2013. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

HA egész biztos, hogy fogyatékos, akkor nem.


Ugyanis az egész család tönkremegy ilyen helyzetben, ezen kivül a gyereknek is bizonytalan a sorsa, mert elvált szülöként senki nem tudja a szükséges idöt rászánni, ezen kivül ha a szülök meghalnak, akkor nincs, aki el tudja utána tartani, egyedül meg nem életképesek.

2013. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt csakis a szülő tudja eldönteni, aki ebbe a helyzetbe kerül. Ha úgy érzi, képes rá, hogy valószínűleg egy életen át ápolnia kell ill. vigyáznia rá (függetlenül attól, mennyire súlyos fokú a Down), akkor vállalja be. Ha nem megoldható, nem akarja, akkor másként dönt.
2013. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, de azért az mégis csak más, ha tudod előre, hogy igen nehezen lehet belőle egészséges ember. Értem én, hogy vannak fokozatai ennek a betegségnek, de sajnos minden esetben alapos és költséges ellátásra szorul.
2013. szept. 23. 18:21
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Lehet hogy kegyetlen, de elcseszi mindenki életét, nem logikus döntés megtartani.
2013. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

#2

Miért válnának el a szülők miatta? Nyilván bárhogy is döntenek két fél döntése, de ha még el is válnának attól még az apanem szűnik meg létezni. Ilyen alapon akkor soha senkinek nem szabadna szülni,hisz lehet elválik és lelép az apa.

Más részt öreg korában ki gondozná, azért a beteg gyerekek nem nagyon szokták túlélni a szülőket.

2013. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Ez most egy jó kis megosztó kérdés, majdnem mint az abortusz igen vagy nem dolog.


Én elvetetném, ha kimutatható lenne ilyen rendellenesség. Nem durva szinten, de én is érintett vagyok egy kis rendellenességre, látom a szüleimet mennyit kínlódtak ezzel az egésszel, pedig nekem tényleg csak egy icipici problémám van a Down kórral szemben és mégis. Orvostól orvosig, fél ország beutazva..nem láttam a könnyeiket és hogy ez nekik fájt, sosem éreztették de biztos vagyok mindkettőben. És ezt annyira bánom, pedig nem tehetek róla kicsit sem, hogy ezt kellett végig élniük velem, de mégis nagyon bánt, hogy fájdalmat okozhattam ezzel nekik és plusz terhet raktam a vállukra. Szóval nekem az lenne a helyes, hogy nem tartom meg. Önző vagy sem, így gondolom. És ha belegondolunk egy fejlődési rendellenes gyereknek az egész élete furcsa..nem tenném ki a csúfolódásoknak, amit akkor is kapna, nekem senki ne mondja hogy nem, vagy az összesúgásoknak a háta mögött.

2013. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Halmozottan fogyatékos gyermekekkel dolgozok, imádom őket, több kollégámmal szívünket lelkünket beleadjuk a nevelésükbe, állami gondozott gyermeket többször hazahoztam és velünk töltötte a karácsonyt vagy a hétvégét. De ha a saját magzatomról derült volna ki, hogy sérült, vagy ha koraszülött lett volna akkor biztosan nem vállaltuk volna el. Minden elismerésem az olyan szülőké akik képesek problémás gyermeket nevelni (persze azért nagyon nagyon sok súlyossági szint létezik!!)
2013. szept. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem helyes megtartani - pusztán szülői önzés. Amíg a szülők el tudják látni, addig rendben, de mi lesz a gyerekkel, ha meghalnak a szülei? Esélye sincsen a normális, emberhez méltó élethez. Én a gyerekemnek legalább az esélyét meg akarom adni azért, hogyha én már nem leszek, neki teljes, boldog, hosszú élete legyen. Persze, lehet, hogy nem így lesz - egy beteg (komolyan beteg) gyereknek erre esélye sincsen. Mintha a lottót akarná megnyerni - szelvény vásárlása nélkül...
2013. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Engem a dokim elküldött 22.hetes 4Ds UHra, mert azt mondta, sok mindent meg tudnak mondani, amit a vizsgálatok nem. Elég sok fejlődési rendellenességet. Az orvosom tanácsolta, hogy 24. hétig, ha bármi betegség kiderül nyomos indokkal meg lehet szülni. Mi akkor úgy voltunk a férjemmel, hogyha beteg, akkor elvetetjük. Tudom, hogy nagyon fájt volna, de inkább ez, minthogy megszüljek egy beteg gyereket. Az neki sem élet és minket is "rabszolgasága" hajt.
2013. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!