Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai tanácstalanság. Melyike...

Évané kérdése:

Óvodai tanácstalanság. Melyiket válasszam? Vegyes vagy korcsoportok? Hogy lehetne jó a vegyes, ha az óvónő is azzal kezdi, hogy jobb, ha otthon marad a gyerkőc, amíg lehet?

Figyelt kérdés

Teljesen elbizonytalanodtam, és eddig azt hittem, hogy már mindenhol csak vegyes csoportok vannak, és most, hogy sikerült kiderítenem, hogy vannak még korcsoportosok is, nem tudom, hogy mi legyen... Értem én a pro és kontrát mindkettőben, meg hogy sok múlik az óvónőkön, de ha alapból azzal kezdi az óvónő/intézményvezető, hogy ők se szeretik a vegyes csoportos rendszert, ami náluk van, és azt szokták javasolni, hogy amíg lehet, maradjon otthon a gyerek, akkor mégis mire számíthatok? Egészséges étkezésre is hogy számítsak, ha a másik dolog, amit lefektetett az az volt, hogy szokták kérni, hogy ha tudnak, hozzanak be a szülők gyümölcsöket, mert keveset kapnak a konyhára... Pont azokat a félelmeimet erősítette meg az intézményvezető, amiktől tartottam az óvoda + vegyes csoportok kapcsán...


Esetleg tudtok jó és bevált óvodákat mondani a 14. kerület és környékén? Ezek után bármelyik érdekel, ami jó, jó a közösség, rendesen nevelik, foglalkoznak a gyerkőcökkel, stb. Nagyon elbizonytalanodtam azzal, amihez mi tartoznánk.



2015. szept. 23. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

nem tartom jónak a vegyes csoportot. gyakorlatom alatt vegyes csoportban voltam, ráadásul a gyerekem is odajárt.

se amit láttam nem tetszett, se a gyerekemről nem vettem észre a pozitívumokat. pedig ő 3 éves volt ekkor, nem is nagycsoportos (abban mindenkinek megegyezik a véleménye, hogy nagycsoportban hátrány a vegyes).

szóval gyerek ment korcsoportba, 3. éve jár oda, én se korcsoportosokkal foglalkozom, bár én magánba.


ezt a gyümölcs dolgot nem értem :) az, hogy keveset kapnak és kiegészítik a szülők (mindenhol így van!) attól miért ne lenne egészséges az a táplálkozás ami ott adott?

nagyon játszani se lehet ezzel, mert pontosan megvan adva, hogy hetente/havonta mennyi tejet, tésztafélét, hány gramm húst, hány darab gyümölcsöt kell kapniuk a gyerekeknek és ez alapján küldik ki a menüt.

ezt még kiegészítik és nem kéne elfelejteni, hogy otthon is eszik a gyereked, tehát neked is fontos szereped van abban, hogy egészségesen táplálkozzon.


az meg, hogy az óvónő szerint az a jó a gyereknek ha minél tovább otthon van... hát ez nem tudom miért befolyásolja az óvodaválasztást :) ez mindenhol, anyukák között is megosztó téma, kollégáim között is van ilyen nézetet valló és az ellenkezője is, ettől nem gondolom, hogy rosszabb vagy jobb pedagógusok lennének :D

2015. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is mindenképp korcsoport (ha megoldható). Nekünk mindkettőben volt részünk, amikor a lányom ovis volt. Tényleg a nagycsoportosoknak a legrosszabb. Azon felül, amit az első irt, több indokot is tudnék írni. Mivel nálunk az utolsó év lett csak vegyes, előtte egy jól összeszokott csapat voltunk nagyjából egyformán fejlett gyerekekkel, mi anyukák is mar jól ismertük egymást, nem voltak konfliktusok soha. Ebből a csoportból pár gyerek elment suliba a többi maradt még egy evet, majd érkezett hozza egy csomó kicsi. Na ekkor kezdődtek a problémák. Mindenki más igényekkel, a szülők ellentmondásban, azt se tudtuk ki-kicsoda, kinek ki az anyukaja. A szülőire mar el sem mentünk, mert csak a kicsik dolgairól volt szó.

Az óvónők persze a kicsikkel foglalkoztak a legtöbbet, a nagyok dolga jórészt a kicsik patyolgatasa. És a kicsik - legalább is nálunk - nem is voltak közreműködők, kissé undokok voltak. Ezt úgy értem, hogy a legtöbbjük vad, nem figyelt oda a nagyobbra. Pedig én azt hittem a kicsik szeretik ha a nagyok tanítgatjak, foglalkoznak velük, na ok nem. Szóval ilyen kín szenvedés volt az utolsó év, ahelyett hogy az iskolára készültek volna komolyabban, "dedozniuk" kellett. Persze kicsinek jó vegyes csoportban, mert csak tanulhat a nagyoktol, persze amelyik akar.

A gyümölcs bevitel meg nálunk is volt, szerintem ez jól működött. Egy évben 3-4 alkalommal esett ránk a sor, szerintem ez nem megterhelő a pénztárcának, és tudom hogy minden nap kapnak gyümölcsöt.

2015. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tiszta korcsoportosba kezte aztán jött pár fiatalabb középsöben de alapjában véve csoport nagyrésze egy idős most is ,gyümölcsött nálunk is kell bevini.
2015. szept. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom tavaly kezdte az óvodát (állami). Abban az oviban, ahová jár, minden csoport vegyes csoport, nem volt lehetőségem variálni, ide vették fel és kész. A vezető a gyerekeket úgy osztja be, hogy minden csoportban megközelítőleg egyenlő arányban legyenek kis-közepes és nagycsoportosoknak megfelelő életkorú gyerekek.


Én is tartottam a vegyes csoporttól, megvoltak bennem a klasszikus félelmek (a nagyok bántják a kicsiket, elveszik a játékokat, akár az ételt tőlük, uraskodnak a kicsiken, satöbbi), de az óvónők remekül irányítanak a korcsoportok között, tanítják őket a kisebbekkel szembeni toleranciára, többször láttam, hogy a nagyobbak segítik öltözni a kisebbeket. A csoportos feladatokat úgy oldják meg, hogy a nehezebb, összetettebb részfeladatok a nagyobbaké, a kisebb feladatok a kisebbeké. Az iskolába menőkkel is külön foglalkoznak, feladatlapoznak, addig a kisebbekkel a másik óvónő játszik. Ha valaki renitenskedik, vagy szófogadatlan, azok mennek a büntisarokba pár percre gondolkodni, utána bocsánatot kell kérniük.


Azóta eltelt egy év, illetve most kezdődött a második éve, az elballagott ovisok helyére új ovisok jöttek. A lányom viselkedésén, fejlődésén látszik a nagyobbak hatása, beszédben, mozgásban, feladatteljesítésben, szociálisan is érettebb lett, jobban odafigyel a kisebbekre ő is, segíti őket a fogmosásban, kézmosásnál (kinyitja nekik a csapot, stb.).


Nálunk jól sült el a vegyes csoport, a lányom szereti, örömmel megy, örömmel és szívesen mesél az ottani dolgokról.


A gyümölcsös dologra nem tudok mit mondani, mert ebben az oviban majdnem minden nap van egy kisebb kosárka gyümölcs, amiből az ovisok szemezgetnek.

2015. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van két óvónő egyszerre. Igaz nálunk kettő volt, de váltott műszakban. A fejlesztő foglalkozások délelőtt vannak, amikor egy óvónő van, így ő nem foglalkozhat érdemlegesen egyszerre két korcsoporttal.

2. voltam.

2015. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberbe vegyesbe kezdett. Márciustól átvittem másik oviba. korcsoportos volt! A vegyesbe befordult, depressziv hangulata lett. nem foglalkoztak velük, csak a nagyokkal. A korcsoportosba mindenkivel oglalkoznak. 1 honap alatt rendbe jött a kis lelke.
2015. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyémek vegyesbe jártak, nem volt jó, atvittem őket tiszta csoportos oviba. Áldom a napot.

Hiába jó az óvónő a vegyesben, ha a gyereked legjobb barátja elballag, aztán következő évben egy újabb barát elballag....

Nálunk testvér probléma is volt...

Meg hogy nem tudták őket normálisan még csak sétálni se vinni, mikor sok picurka került be...

2015. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A homogén csoport mindenkinek jobb...a gyümölcs dolog meg mindenhol így van az országban sajnos.
2015. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a vegyes csoportra szavazok :)
2015. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom vegyes csoportú óvodába jár. Nem tudok róla rosszat mondani. Valóban rengeteg múlik az óvónőkön, a gyerekekhez való hozzáállásukon. Nálunk az óvónők nem csak a kicsikkel foglalkoznak. A nagyoknak tartják a foglalkozásokat, amikben a kicsik is részt vehetnek, ha van kedvük. Ha nincs, akkor játszanak.

Programokat szerveznek kicsiknek, nagyoknak egyaránt. Ma pl. meseelőadás volt nekik, holnap Vadasparkba mennek.


A lányom mindig örömmel megy oviba. Ma reggel is végigénekelte az utat. :)


Gyümölcsöt mi is szoktunk bevinni, múlt héten pl. almahét volt. Hét elején mindenki vitt be 2-3 szem almát.

2015. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!