Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha otthon leszek a kicsivel,...

Ha otthon leszek a kicsivel, kötelezhetnek rá hogy délben elhozzam a nagyot oviból?

Figyelt kérdés

Van erre valami törvényi szabályozás amire hivatkozhat az óvóda?


Ha nincs és mégis erre "utasítanak", mit tudok tenni?


2015. júl. 23. 11:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%
Úgy tudom, nem. De miért ne mehetne haza délben, ha úgy is otthon vagy?
2015. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
34%

Tudtommal nincs ilyen törvény. Barátnőm kislánya fél négyig-négyig volt oviban, míg ő otthon az újszülöttel, pedig nagyvárosi, zsúfolt ovi volt. Azt tudod tenni, hogy megkéred őket, mutassák meg az ide vonatkozó paragrafust.


De: jó lenne békésen rendezni az ügyet. Ha ők valamiért (miért?) nagyon nem akarják, hogy a gyereked tovább maradjon, akkor el kell kerülni, hogy ezt éreztessék vele, ha mégis sikerül elérni, hogy maradhasson.

2015. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
40%

Nem, de ne csodalkozz, ha probalkozni fognak vele.

Elso, en azert nem hozom haza a nagyot delben, mert du is vannak foglalkozasok, 3-ra vihetnem vissza.

2015. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
nem
2015. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
64%

Első válaszoló: szerintem minden édesanya el tudja dönteni, hogy mit tud vállalni. Van, aki a második gyermekének legalább fél napban szeretné megadni ugyanazt a 100%-os odafigyelést legalább az első időkben, amit a nagynak is megadott, míg másnak az a természetes, hogy a második gyerek élete már nem ugyanúgy alakul, mint az elsőé.


Ha délben elhozná a nagyot az oviból, akkor a nagynak otthon kellene aludnia, egyáltalán nem könnyű mindig összehangolni a nagyobb és az újszülött alvását (amúgy meg csak aludni minek hozza haza?). Ébredés után kapnak egy uzsonnát, utána gondolom, elhozná. Én is így tennék, mellesleg pedagógiai szempontból is teljesen indokolatlan egy már bevált rendet, pl azt hogy uzsonna utánig van a gyerek oviban a kistestvér születés emiatt felborítani. Nem kell kitalálni más anyukák helyett, hogy mit csináljanak, ha már úgyis otthon vannak és ráérnek:)

2015. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhetnek rá.
2015. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Két okból marad bent: egyrészt nagyon nehezen alszik délután, ha viszont kimarad az alvása akkor 4 után már kezelhetetlen.

Másrészt idén középsős lesz, elkezdődnek a délutáni foglalkozások, heti 3x fog járni. Nem látom annak értelmét hogy hazaviszem 12:30kor és 15:30ra visszaviszem.

2015. júl. 23. 12:20
 8/36 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk köteleznek rá, hogy délben elhozzuk a gyereket (alvás előtt), ha otthon vagyok a kistesóval.

Az összes anyuka aki otthon van (vagy mert pl. munkanélküli, háztartásbeli) elhozza a gyereke(ke)t délben.


Ez nekem ősszel elég nagy gond lesz, mert a pici már nem kisbaba, 1 éves elmúlt, és délben szokott aludni, de az oviba 12.45-re kell mennünk a nagyért, akkorra a pici már totál hulla lesz mire hazaérünk és még nem aludt :-/


Szóval itt mindenki azt írja gyakorin hogy nem kötelezhetnek rá hogy elhozzuk a gyereket blabla, de tényleg a gyakorlatban fogalmam sincs, hogy hogyan "harcoljam" ki a lányomnak hogy ott alhasson, mikor a másik 50 anyuka is hazahozza a gyereket, és nem akarok balhét, nem akarom hogy ezek után a lányommal éreztessék az oviban hogy ő a "fekete bárány" ilyen szempontból.

Ráadásul szerintem ez esetben attól is tartanának az óvónők, hogy ha én esetleg kiharcolom akkor utána a többi kisgyerekes anyuka is meg akarná beszélni hogy hadd maradjon tovább az ő gyereke is, az viszont már esetleg tényleges nagyobb délutáni létszámnövekedést eredményezne...

Szóval nem egyszerű...

2015. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
4-5 évesen fél4kor még foglalkozások kezdődnek? Komolyan mondjátok? Minek? Nem purcan ki addigra szegény gyerek? Nem ovis még a gyerekem, de ez a része most megdöbbentett.
2015. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
8: és hogy oldod/oldja meg a többi anyuka a délutáni foglalkozásokat? Visszaviszi a gyereket?
2015. júl. 23. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!