Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinálnátok? Van esély az...

Mit csinálnátok? Van esély az ovira?

Figyelt kérdés
Kislányom az egyik 18.kerületi oviba járt,elballagott sulis lett!Az öccse februárban lesz 3 éves.A vezető ovónő azt üzente az egyik ovó nénivel ha nem lesz bölcsis fel fogja venni februárban.Úgy voltam vele addig kihúzzuk nem iratom be újra bölcsibe,kezd februárban az oviban! Hozzáteszem ahová a kislányom járt bölcsibe oda beirattam nem vették fel!:(A májusi beiratkozást elutasitotta!Beszéltem vele de letagadja,hogy ő ilyet üzent!Meg azt mondja minek már 3 hónapra oviba járnia?!Szerintetek van esély,hogy felvegyék? Bölcsibe esélytelen mert 3 éves korig vesznek fel!:(
2015. dec. 14. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg de nekem ez teljesen zavaros. Nem értem, hogy az iskolába menő lányod miben befolyásolja az öccse óvodai felvételét. Utána azt írod, hogy nem iratod be bölcsibe, majd azt hogy beírattad, de nem vették fel. Az sem derül ki, hogy ki utasította el a májusi beiratkozást. Az Óvoda vagy a bölcsőde? A következő mondatod, hogy letagadja, hogy ilyet üzent. Ez gondolom a vezető óvónő, aki megígérte, hogy februárban felveszi. De miért három hónapra járna oviba, ha most lesz három éves? Ráadásul három éves kortól ma már kötelező az ovi, a lakhely szerint illetékes nem küldheti el.
2015. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kicsit kacifántos lett valóban csak siettem:) Annyi köze van a lányomhoz,hogy ebbe az oviba járt ide szeretném a kisfiamat is járatni mert nagyon jó ovi. 2 éves kora előtt irattam a kisfiam ugyanabba a bölcsibe ahová járt a kislányom de nem vették fel.Igen...a vezető nő igérte meg,hogy fel fogja venni ha nem lesz bölcsödés de a májusi beiratkozásnál elutasította amit szóvá is tettem de persze letagadta,hogy ezt mondta,hogy fel fogja venni.(ezt az egyik ovó nénivel üzente nekem) És igazából még annyi köze van a kislányomnak ehhez,hogy mivel ő ide járt ez a körzetes ovim itt van esélyem talán elintézni,hogy felvegyék a kisfiam!Igen én is úgy tudtam ha betölti a gyerek a 3.életévét kötelesek felvenni de annak a tanévnek az első napjától tehát 2016.szept.1. Ez még nagyon messze van neki is mert kell már a közösség neki és nekem meg dolgozni kell mennem! Valami más módon elintézni ,hogy fel vegyék! A vezetönő elhajtott,hogy találkozunk májusba a beiratkozásnál:( Na neeee!!! Ja és igen azt mondta,hogy májusba jön a szünet az oviba minek ennyi időre betenni! Az június lesz kb és ha 2 hónapot van gyerekekkel az nehogy már baj legyen?!
2015. dec. 14. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:

ennek innentől kezdve egy módja van. gondolom megvan a levél amiben értesítenek a beíratás után, hogy nem kapott felvételt. na azt szépen csatolod a te fellebbezéseddel együtt amiben leírod, hogy a bölcsődébe nem vették fel, szobatiszta és beszél a gyerek, neked februárban menned kell dolgoznod... ezt elküldöd a jegyzőnek és ő majd benyomja oda gyereked ha van hely. ha nincs hely, akkor pedig sajnos bele kell törődni és marad a csana...

de nem hiszem, hogy visszautasítanak, hisz kell helyet hagyni pl. költöző óvodaköteles gyerekeknek, így kizárt, hogy ne lenne egy darab hely ;)

sok sikert!

2015. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok. csak még egy gondolat! azt le ne írd a jegyzőnek, hogy a vezető megígérte egy óvónéniket aki megsúgta nekem vagy mi :D

ilyen nincs, nem is teheti és eleve életszerűtlen ez az üzengetős ígérgetés, szóval ezt hagyd ki :)

2015. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sok esélyt nem látok. Valóban szeptember 1-től kötelesek felvenni a gyereket és tavasszal nemigen szoktak új gyereket felvenni pont azért, mert ha bekerül áprilisban, ténylegesen a csoportjában kb. 1,5 hónapot töltene, aztán kezdődik a nyári "szezon" amikor összevont csoportok vannak.
2015. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Február 12-én lesz 3. június közepén szokott általában 1 hónapra bezárni az ovi tehát kb 4 hónapot járhatna oviba!!! Kaptam már tippeket,hogy mi a módja hogy felvegyék! Muszály neki is és nekem is!!!! Köszi még egyszer!
2015. dec. 15. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:

könyen lehet hogy az ovonéni értete félre az üzenetet vagy másnak szánta, de lehet hogy a vezető nem is mondot ilyet csak ő feltételezte hogy lesz helye a fiadnak

ezért kár volt neki támadni az ovó nönek

2015. dec. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!