Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jó ha a gyerek csak 4 évesen...

Jó ha a gyerek csak 4 évesen kezdi az óvodát? Szeptember elején született, tehát pár nap miatt évvesztes.

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 07:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez önmagában kevés infó. A gyerek habitusától függ. Ha alkalmas már az óvodára, akkor késő, ha még nem, akkor nem.
2015. dec. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1%
nagyon jó,még jobb lenne 5 évesen.
2015. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
3-ból kettő gyerekem négy évesen kezdte. Semmi hátrányuk nem lett belőle.
2015. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ti tudjátok. Mondjuk szerintem egy szeptemberi gyerek nyugodtan mehet óvodába néhány nap híján három évesen, ha egyébként is beadnátok az oviba. Úgy értem, nem ettől a pár naptól tenném függővé.

Azt tudom, hogy az enyém megbolondult volna négyéves koráig otthon, első gyerek, sokáig nem volt testvére, ráadásul olyan helyen laktunk, ahol a környéken csupa nagyobb gyerek volt csak, szóval a játszótéren sem alakult ki gyerektársaság, és sem a családban, sem a baráti társaságban nem volt gyerek egyáltalán. Őt például nem büntettem volna négyéves koráig azzal, hogy ne is lásson közelről más gyerekeket :)

De ez tényleg nagyon a körülményektől függ, meg attól, hogy otthon mit tudnak neki nyújtani (más gyerekek társasága, rendszeresség, programok, stb.).

2015. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Az én gyerekem meg augusztus közepi, én pont azon aggódom, hogy pár nappal 3 éves kora betöltése után kell oviba mennie. Szerintem az korai lesz, de lehet, hogy már addigra érett lesz, most még csak bölcsis korú.
2015. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Gyerektől függ. Az enyém nem volt óvoda érett 3 éves korában. Szerencsére 3,5 évesen kezdtük, sokat számított az a fél év. Nem mindig megy szívesen és péntekre nagyon elfárad.. szóval nem bánom, hogy nem kezdte három évesen. Valahol azt olvastam, hogy a legtöbb gyerek négy éves korára érik meg az óvodára.
2015. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod mennyire önálló és hogy a szobatisztasággal nem lesz-e probléma, mert ugye nappalra szobatisztának kell lennie. Ha ezekkel nem lenne gond, akkor vinném. Ugyanakkor én azért is vinném, mert ugye el kell menni dolgozni, a gyerek meg egyedül nem maradhat otthon. Sajnos ez utóbbi ugye kényszer. Ha megtudod oldani a felügyeletét, akkor nyugodtan kezdjen 4 évesen. Nekem a 2 nagyobb gyerekem áprilisi és májusi, jó volt, hogy nem pont 3 évesen kezdték az ovit, hanem még ott volt a nyár felkészíteni őket és jobban rákoncentrálni a szobatisztaságra. De, nem volt baj, mert otthon voltam és közben jött a 3. gyerkőc.

3. gyerekem viszont februári, most megyek vissza dolgozni és nagy dilemma, hogy februárban kezdje az ovit 3 évesen vagy szeptemberben 3 és fél évesen. Persze a szeptember lenne a legjobb, de ugye a munkahely. Bölcsi lenne a legjobb, de ott is várólistán vagyunk.

2015. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyobbik október közepi, így majdnem 4 volt, mire oviba került, ő az egyik legidősebb a csoportban.

A pici viszont augusztus végi, ő meg konkrétan a legfiatalabb a csoportjukban. Egyiknél sem éreztem gondnak, mindegyik érett volt az oviba kerülésre.

Én inkább az iskolától tartok majd a picinél, de az még arrébb van.

2015. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Felénk inkább már akár 2.5 évesen beadják őket, és 4 évig járnak oviba az évvesztes gyerekek, nem tovább maradnak otthon.
2015. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom hogy érett az ovira, viszont a szobatisztaságot meg kell oldanom, Ő már kész lenne, de a bölcsiben nem törődnek vele, én pedig dolgozom. Hogy kell szobatisztaságra nevelni?
2015. dec. 17. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!