Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vannak itt magánoviban dolgozó...

Vannak itt magánoviban dolgozó óvónők, dajkák, ped. Asszisztensek, fejlesztő pedagógusok, gyógypedagógusok, logopédusok stb?

Figyelt kérdés

Főleg privátban lennének majd kérdéseim magánovikban dolgozókhoz, de 1-2 kérdés itt is:

- mennyi a gyereklétszám egy csoportban, szóval mennyi gyerekért felel egy óvónő?

- ha dolgoztatok már állami oviban, milyen lényegi különbségeket tudnátok mondani?

- előző kérdéssel összefüggésben, ugyanolyan arányban vannak "problémás" gyerekek, mint az állami ovikban, vagy magánoviba azért kevésbé problémásak járnak? (abból kiindulva, hogy a jómódú családok engedhetnek meg maguknak magánovit, és az ilyen családok esetleg kevésbé hagyják "elkallódni" a gyereket, többet foglalkoznak velük...)?

Plusz kérdéseim lennének még privátban is, azokhoz, akik válaszolnak :)


2016. jan. 17. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

én magán óvodában dolgozom, de bevallom, most kicsit felment bennem a pumpa! az, hogy mondjuk egy gyerek oxigénhiánnyal születik vagy hypoton, esetleg autista vagy adhd-s, az baromira nem azon múlik, hogy mennyi pénzük van vagy mennyire van "elkallódva" a gyerek! és végképp nem azon múlik, hogy mennyit foglalkoznak velük, de ha már ez opció, akkor nekem személyesen az a tapasztalatom, hogy míg az államiban a dolgozó anya leizzadva, rohanva berongyolt a gyerekéért 4 óra 10perckor, addig a magánban gyakori, hogy az otthon lévő jómódú anyuka fél 6kor nagy kegyesen megérkezik a gyerekéért és akkor nem neki köszön, hanem a másik anyukával nekiáll trécselni!

na nem azt mondom, hogy mindenki, iszonyú aranyos anyukák vannak, de itt előfordulnak az említett "típusok", államiban nem találkoztam.


12 gyerek van egy csoportban és a fő különbség az intenzív sport. kiscsoportban csak napi 1, nagycsoportban már napi 3-4 sportfoglalkozás is van, plusz angol. és emellé jön az iskolaelőkészítő. elég kimerítő nekik, kevés gyerek van aki március környékén is élvezi, persze nem kötelező mindegyikre járatni, de valamiért a szülők úgy gondolják, hogy ha már van lehetőség, meg benne van a havi díjban, akkor menjen csak

2016. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést ha én idegesítettelek fel, pontosabban is fogalmazhattam volna, természetesen nem a oxigénhiányos, hypoton, autista vagy adhd-s gyerekre gondoltam, hanem például "elkényeztetett" (nevelési hibából adódó) gyerekre, vagy olyanra, aki azért viselkedik deviánsan, mert nem foglalkoznak vele otthon a kellő mennyiségben és minőségben.
2016. jan. 17. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:

oh, bocsánat akkor :) félreértettem.

de mondjuk szerinted kik kényeztetik el jobban a gyereküket, akik anyagilag is megtehetik vagy akik nem? :D

természetesen normálisan viselkednek a gyerekek, de azért elég nagy számban vannak elkényeztetett gyerekek :)

őszintén én csak lesek, hogy némelyik milyen ajándékokat kap csak úgy, mert szerda van vagy mert épp esik az eső :D

de nyilván ezek a gyerekek is okosak, pontosan tudják hol mit lehet kihisztizni, így az oviban ők is szófogadó édes gyerekek :)

2016. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem jómódúak és kevésbé jómódúak is el tudnak kényeztetni, a jómódúak azzal, amit te is írtál, hogy mindent megkap, amire egyébként lehet nincs is szüksége, vagy csak azért mert nekiállt hisztizni, hogy az neki kell. A kevésbé jómódúak meg mondjuk, hogy mindent megcsinálnak helyette, pl ismerek olyan 7 évest, aki nem képes vizet engedni magának pohárba, az anyját "csicskáztatja" (elnézést a kifejezésért) ha szeretne valamit, amire egyébként már képes lenne egyedül is. Az anya meg ugrik.
2016. jan. 17. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:

húúú, ez mondjuk nagyon nagyon sok anyukára igaz! :) borzasztóan keveset várnak el manapság a gyerekektől, angolul tanítják miközben egy harisnyát nem tud egyedül felvenni :)

nekem minden évben van olyan szülőm aki azon lepődik meg, hogy olyan szandit kérek bentre amit egyedül fel tud venni (tépőzáras). erre mindig jön valakit a kérdést, hogy "miért, nem te adod rá? :O" :D

de mondjuk ez olyan (meg amiket te írsz) amit minden intézményben pár nap alatt elsajátít a gyerek :)

szóval ilyen téren nagy eltérést nem látok :)

2016. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

azért mert van pénzed nem fogsz többet foglalkozni a gyerekkel, ugyan olyan alkeszek, erőszakosak, a pénz nem zárja ki a szülés utáni depit, a pénzes szülöknél is éri bántalmazás a gyereket

csak amiért a nagyszáju pénzes pasasnak nem mernek beszolni azért a szegényekre rendört hívnak

2016. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A hatos beírásában sok igazság van egyébként...


Kedves kérdező, ez egy nagyon sok rétű kérdés, és számos vonatkozásban nem lehet általánosítani, mert vannak tényezők, melyek szerint eltérnek egymástól magán ovik, ill. eltérnek egymástól állami óvodák is.

Elsősorban helyi nevelés programban.


(Ettől eltérően az iskolák többsége állami, és mindegik a NAT program alatt van vezetve, míg az álami (és magán) óvodák rengeteg féle program közül választhatnak, sőt, továbfejleszthetik, egyémnre szabni is szokták.)


Néhány különbséget mégis lehet tenni óvoda és óvoda helyzete között. Pl az első kérdésed szempontjából általában jellemzőbb, hogy szerencsésebb módon kevesebb gyermek jut egy pedagógusra a magánovik többségében, mint általában az államiakban, hiszen a magánban a szülők által fizetett díjból kitelik, míg az állam spórol, ahogy bír (a szakmai elvekkel megütközve, sajnos).


Kérdésed túl általános, meg lehet közelíteni a tárgyi környezettől kezdve a szülők helyzetén át, a pedagógusokig a különbségeket. Javaslom, ha óvodát választasz a gyermekednek, akkor óvodánként figyeld meg a jellemzőket, és ne pusztán aszerint, h állami az, vagy magán. A helyi nevelési program döntő súllyal bír. Javaslom, h kérd el a vezető óvónőtől, és nézd át. Laikusok számára is közérthetőek, többségében.


Javaslom elkerülni a különféle foglalkoztatókat, "szakköröket". Azok bőven ráérnek kisiskolás kortól. A nyelvi (egyetlen idegen világnyelv) még határeset, de a kisgyermekkor a spontán, szabad játékra épül, óriási károkat okoz a mai, anyagilag érdekelt hozzáállás, mely tönkreteszi a kisgyermekkort, és valójában fejlődésellenesek.


A növények növekedésének is árt, ha sietteted. De hát ilyen a mai (állattartás, és) mezőgazdaság is, anyagi érdek miatt hormonkezelve, gyorsított éréssel stb... Ezt szomorúnak látom, többet árt, mint használ a gyermekeknek. A kisgyermeket NEM fejleszteni kell, hanem megteremteni a környezeti feltételeket a fejlődéséhez, és jó, ha van szakértelemmel bíró felnőtt a kisgyermekek körül, aki modell értékű, ötleteket mutat és bizonyos szellemi és erkölcsi mederben óvatosan terelgeti a gyermekeket, de ennek keretein belül segíti a kisgyermeknek, hogy ő, a gyermek felfedezhesse saját képességeit.


És természetesen gondozni is kell testileg, lelkileg a kisgyermeket, valamint érzelmi biztonságot nyújatani számukra. Nehogy úgy járjon egy kisgyermek (se), mint amikre a hatos beíró -nagyon is alappal- utalt... Sajnos a családok nem kis része elhanyagolja a gyermekét érzelmileg, és/vagy kifejezetten abúzálja a kisgyermekét. Láttam már sok mindent magam körül, életem során. Jót is, rosszat is...

2016. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!