Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Étkeztetővel kapcsolatos gond

Figyelt kérdés
Kisfiam laktózmentes étrenden van.Tegnap joghurt volt az oviban,ő másfajtát kapott,mint a többiek.2 igen "aprócska" gond volt a joghurttal: a kisebbik az,hogy bio joghurtot kapott,a másik az,hogy 22én 17-ig szavidős joghurtot kapott. Ovó néninek jeleztem.De nekem kellene egy közétkeztető figyelmét felhívnom,hogy a bio az nem laktózmentes és hogy ne etesse lejárt ennivalóval a gyerekemet? Azóta is ezen füstölgök.
2016. jan. 23. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan kapja kisfiad az ételt? Gondolom, nem az óvónő szerzi be, hanem valahonnan rendelnek neki laktózmentes menüt, és onnan ezt küldték. Az óvónő mit szólt? Továbbítja az illetékesnek a problémát?
2016. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szállítják az ételt.Elvileg azt mondta,szól,de nem mindig van foganatja annak,ha kérünk valamit.
2016. jan. 23. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hozatják, de nem igaz hogy nem látta senki, hogy se nem laktózmentes, se nem jó már a szavatossági idő! Ez viszont az óvoda dolga is lenne. Szar szállítmányt kaphatnak, de az ő felelősségük, hogy odaadják-e a gyermeknek. A helyes megoldás az lett volna, ha nem kap joghurtot (helyette teszem azt extra gyümölcsöt kap ) és az óvodai dolgozók maguktól jelzik a gondot a szállítónak. Nem pedig romlott és nem megfelelő ételt adni egy allergiás/intoleranciás gyermeknek.
2016. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dolgoztam óvodai konyhán, láttam hogy megy ez. Az óvónő semmiről se tehet, hanem az ovi konyhája (ha nem helyben főznek, akkor a központi konyha). Minden reggel lejelentettük, másnap hány gyerek várható, abból hány érzékeny. Ehhez lépest sokszor fordultak elő baklövések, pl. az ételallergiás gyerek ugyanazt kapta (!!!) mint a többi, még jó, hogy hogy a dadusok nem adták oda neki, mert arra éppen allergiás volt. Vagy épp nem kapott semmit (pl. tejérzékeny gyerek nem kapott csokit, helyette mást sem, szegény nézhette ahogy a többi eszi).
2016. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az óvodavezetőnek szólnék. Ha ezután még egyszer előfordulna ilyesmi, akkor a fenntartóhoz fordulnék.
2016. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!