Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvi váltás év közben? Vagy...

Óvi váltás év közben? Vagy jobb megvárni az év végét?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, kiscsoportos. Sajnos több okból is úgy néz ki,hogy nem jött be az ovi, ahová írattuk. Nagyon gondolkodunk egy másikon, amiről két anyuka is áradozott. Az egyiknek 4 gyerekéből 3 odajárt, és imádta. Valószínűleg át is vennék, viszont nem tudom,hogy mekkora "kárt" teszek, ha évközben viszem el.

Barátja nem igazán van az oviban, annyira nem kötődik senkihez, viszont mégis valamennyire gondolom, csak megszokta azt a társaságot. Félek, mert nem tudom mennyire viseli meg ha "bedobom" új, ismeretlen gyerekek közé. Hosszú távon, viszont szerintem jobb lenne az az ovi. Az a baj,hogy az év vége még messze van, és nem tudom,hogy fog-e javulni a helyzet, de sok esélyt nem látok rá. Gyakorlatilag 5 hónapja jár, és sokat nem változott.

Ti mit tennétek?


2016. febr. 2. 06:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ezzel "ha melege van leveszi" dologgal annyi a baj,hogy náluk fekvés után nem igen lehet megszólalni. Az egyik kis csoporttársa szeptemberben, azért pisilt be néha, mert nem lehetett megszólalni, ő meg úgy gondolta,hogy akkor pisilni sem mehet ki.
2016. febr. 2. 12:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy rettenes oviban kezdte a szeptembert, októberben már máshova járt.. rohadt nehéz volt ez így, hogy ezt a rossz környezetet elfelejtse és rájöjjön hogy nem mindegyik óvoda ilyen. Elmondom nektek hogy kb 10ből 1 3 éves tudja magának kitörölni, baromira nem várható el ez egy ekkora gyerektől. Az én fiam keze pl nem is ér el a fenekéig... de törölje ki magának, persze.. Szerintem váltsatok ovit, később rosszabb lesz neki. Ha most azt írod egyedül is eljátszik, nem kötődik senkihez akkor jobb most túl esni rajta. Megkérdezhetem hova valósiak vagytok? Kísértetiesen hasonlítanak a leírt problėmák a mi régi oviénkhoz..
2016. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Meglepődtem azokon a válaszokon, hogy az ovi feltétele az, hogy ki tudja törölni a popsiját a gyerek. Hány év telt el azóta, hogy kiscsoportosok voltak a gyerekeitek? Nálunk az oviban kiscsoportban a dadus törölte nagy WC után a gyerekeket. Hogy éri el egy 3 éves gyerek a fenekét? Alkatilag sem megy.


Kérdező! Azt mérlegeld, hogy azért mert ismerősödéknek Bejött, Nektek nem biztos, hogy jó lesz. Ha a kisfiad zárkózott, akkor azért túl nagy csodát ne várjál.

2016. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha átveszik, akkor ez szerintem nem probléma. A kiscsoportosok közül se mindenki egyszerre kezdi az ovit, fooyamatosan vannak beszoktatósok. Az én kisfiam is most kezdte. Nálunk 24-en vannak, két óvónő, egy dada. Nem elvárás se az öltözés, se az önálló wczés. Segítenek. Az elején nagyon sokat aztán egyre kevesebbet. Vegyes csoport, az én kismanóm még nincs 3 éves se, nem tud se egyedül felöltözni, se egyedül kakilni, és nincs vele egyedül. Sok középsős se tudja felhúzni a zippzárját,vagy felvenni a cipőjét. Senkinek nem szólnak érte, segítenek. Nem azt mondom, hogy nem kihívás 24 gyereket öltöztetni egyszerre, de meg tudják oldani.
2016. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!