Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális dolgok ezek egy...

Normális dolgok ezek egy óvodában, egyáltalán mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Kislányom ovijával , óvónőivel tele a hócipőm. Középső csoportba jár, 5 éves. Tavaly úgy indult az ovi, hogy a beszoktatás elején, az ovi kb. 3. napján áthelyezték az egyik óvónőt így reggelente a beszokós gyereket az összevont csoportba vittem, vadidegen gyerekek és pedagógusok közé. El lehet képzelni a sírását. Két hónap múlva jött új óvónő, akit senki nem szeretett mert már kora reggel úgy jött be mint aki citromba harapott. Nemrég felmondott, pár hónapig megint egyedül volt az egyes számú óvónő, és aztán jött egy elég ijesztő külsejű és nagyon fura viselkedésű nő. Az első számú óvónő nagyon be van már fásulva, kábé semmi nem érdekli, felveszi a mű mosolyt és kész. A többi szülővel együtt ezt gondoljuk. Semmit nem mondanak a gyerekről maguktól, ha megkérdezzük az a válasz , hogy "minden rendben volt". Akkor is ez volt a válasz, amikor úgy beütötte az arcát a lányom , hogy kék-zöld lett és még most, egy év múltán is megvan a nyoma. Egy évben van egy fogadóóra, amire azonban azt mondták először hogy ne menjünk be mert nincs gond a gyerekkel, de én mindenképp be akartam menni mert nem állapot, hogy egész évben két szót nem mondanak a gyerekről! Kb. negyed órát beszéltünk, és semmi jót nem mondtak ellenben nagyon szidták, hogy semmit nem fejlődött szeptember óta. Mindezt februárban tudom meg (ha igaz). Az óvónő már kora reggel tabletezik, a fogadóóra végén is már a telefonját nyomkodta, a gyerekek rajzfilmet néznek méghozzá olyat ami korhatáros , most két gyerekről tudok akinek rémálma van 2 hete (amióta rajzfilmeket néznek). Az én lányom konkrétan azt mesélte, hogy zombis rajzfilmet néztek, mondtam neki hogy áááá azt biztos nem, ne viccelj! De, hogy valakinek megölték az anyukáját. A másik gyerek azt meséli hogy valami ijesztő manók voltak benne.

Az új óvónő ráadásul , mikor egyszerre érkeztem egy másik anyukával, annak elkezdett ömlengeni a gyerekéről hogy milyen aranyos volt, amikor én rákérdeztem hogy az én lányom hogy viselkedett, annyit mondott mereven , hogy kérdezzem meg a másik óvónőt mert ő nem volt délelőtt.

Szerintetek ez normális, én reagálom túl?


2016. márc. 3. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem, ez nem normális. Tegyetek panaszt a fenntartónál.
2016. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ez hogy működik? Fogják egyébként tudni, hogy én tettem a panaszt? Vagy inkább a többi szülővel érdemes összefogni? A vezetőnő nem együttműködő, ő biztosan nem járható út.
2016. márc. 3. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Azonnal tegyétek át egy normális helyre.
2016. márc. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Szülői értekezlet sincs?
2016. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem normális. Ilyenkor érdemes a gyereket másik óvodába vinni, nem kell félni a váltástól. Mi a középső csoport után váltottunk óvodát költözés miatt, a gyereknek sokkal jobb helye van itt. Az előző ovi nálunk is pár dologban hasonló volt, soha nem mondtak semmit csak hogy minden rendben volt, aztán a márciusi fogadóórán meg ecsetelték, hogy milyen nagy problémák vannak a gyerekemmel és hordjam fejlesztésre meg vigyem bizottság elé. Meg nálunk is két év alatt két óvónőváltás volt, bár erről úgy gondolom, hogy ez előfordul mindenhol.
2016. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szülői értekezlet volt év elején, akkor még a másik óvónővel. De igazából mindenki hallgatott, a problémákról nem esett szó, maximum ők mondták el hogy mi a baj a gyerekekkel, a szülők nem nagyon mondtak semmit. a szülők egymás között háborognak csak (leginkább én is, nem szeretném ha a gyereken csattanna, amikor nem vagyunk ott). Volt más gond is, ami miatt 3 szülő összefogott és felment a vezetőnőhöz, aki teljesen máshogy adta elő a sztorit az óvónőnek és nagyon leszidta miatta, és az óvónő meg persze ezen kiakadt és a szülőket hibáztatta.
2016. márc. 3. 11:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itthon vagyok a picivel és ez az ovi negyed óra sétára van. Az összes többihez buszra kéne szállni. A gyerekeket imádja a kislányom, és igazából az óvónőkre sem szokott panaszkodni. Inkább nekem fájnak ezek a dolgok.
2016. márc. 3. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon furcsa, hogy ennyire szenvtelenül dolgoznak a gyerekekkel...

Nálunk a fenntartó az önkormányzat. Ha kell, névtelenül is panaszt tennék a folyamatos tévézés és nekem nem tetsző dolgok ellen. Menjenek sétálni a zombulás helyett...

2016. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!