Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális, hogy így húsvétoznak...

Normális, hogy így húsvétoznak az oviban? Nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés

Az óvónők közölték, hogy jövő héten a húsvétolnak az oviban, a fiúk vigyenek kölnit, a lányok pedig minden fiúnak tojást. Ez kb. 15 tojást jelent. Szerencsére nekünk nem okoz problémát megvenni, de azért meglepődtem ezen az elváráson. A másik, hogy akkor a fiúknak lesz fejenként 15 csokitojásuk, a lányok meg majd nézik, ahogy a fiúk esznek? Mondjuk nekem ebben is szerencsém van, mert a lányom nem nagy csokis, sőt, de azért egy átlag 3 éves gyereknek hogy fog az esni, hogy ő nem kap semmit.

Végülis én arra jutottam, hogy a lányoknak is viszek be csokitojást, de érdekelne nálatok hogy van.


2016. márc. 24. 15:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező azért nálad is vannak problémák! A locsoláskor a fiúk kapnak tojást! A lányoknak meg kéne érteni, hogy olyankor Ő nem lesz kevesebb egy vacak tojással (Egyébként Húsvét napján a lányom is kap természetesen ajándékot, annyit, hogy rohadtul nem érdekli, hogy hétfőn kap e még plusz egy tojást)! Nőnapkor meg a lányok kapnak. És ha szülinapra mentek mit csinálsz? Megveszed a gyerekednek is ugyanazt az ajándékot? Kicsinyes kukacoskodó kérdés...
2016. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk is így lesz én is meglepődtem, most kezdte az ovit novemberben, úgy hogy nekünk még minden szokás új. És nőnapkor nálunk se kaptak a lányok semmit. Én a pennyben vettem kis csomagokat (3-mat) 6db tejcsoki kiscsirke figura van benne és csak 261 ft volt egy csomag. Én nem viszek be a lányoknak, sőt az én gyerekem tejallergiás és még a szülinapi tortákból is kimarad, gondolhatod azt is hogy éli meg a gyerek, mindenki eszi a tortát ő meg kap egy kis nápolyit vagy pilótát amit én vittem be valamikor. Ha előre tudnám hogy mikor vannak a szülinapok akkor rendelnék neki tejmentes tortaszeletet. Na mindegy ez nem ide tartozik bocsi.
2016. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk nincs ilyen. Holnap húsvétoznak. Kapnak játékot meg tojáskeresés lesz. Ha ilyen lenne sem mennèk bele. A locsolás nálunk nincs, fiam azt sem tudja mi az.
2016. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is kaptak tojást, de a csoportpénzből vették az óvónők. A csoportpénzt meg havonta fizetjük, nem sok, 500 forint. De pont elég az ilyen "ünnepekre".

De egyébként azzal egyet értek,hogy meg kell tanulniuk, szokniuk, hogy mit jelent,hogy lányos vagy fiús ünnep! :)

Én nőnapkor kaptam csokit is a férjemtől a virág mellé, és kérdezte a 4 évesem,hogy ő miért nem kap nagy doboz csokit. Elmagyaráztuk neki,hogy azért mert nőnap van és ilyenkor a lányok kapnak valamit.

2016. márc. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is így van. Nem akadtam fent rajta, amikor a lányom volt ovis, akkor vittük a 17 Kindert, most a fiam vitt kölnit.

A lányom szívesen adta annak, aki meglocsolta és verset mondott, örült neki, semmi baja nem volt vele.

2016. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

Én ezt nem értem. Most az baj, h egyszer az egyik kap, egyszer a másik? Nálunk a kisfiúk visznek apróságot nőnapra, a kislányok pedig apróságot adnak a húsvéti locsolkodás után a kisfiúknak. Nem az ajándék minősége, vagy az ára a döntő, hanem az, h megtanulják menet közben, h egyszer az egyik kap, aztán fordítva. Évek óta ez a módi az ovikbna, sosem volt belőle gond. A szülök elmagyarázzák a "játékszabályokat" a csemetéknek, ők pedig megértik.

HA két gyerekem lenne, akkor sem kapna mindig mindegyik ajándékot,ha az egyiknek van név/szülinapja.

2016. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem, maga sem tudja mi a baj, egyik válasz se lett jó. :)
2016. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
De, én tudom, hogy nekem mi a bajom ezzel az egésszel. Pontosan leírtam a kérdésben. Nem láttam értelmét annak, hogy a 16-os válaszra megismételjem, különösen hogy el sem olvasta amiket eddig írtam.
2016. márc. 25. 19:01
 19/20 anonim ***** válasza:
35%
Mégis mindenki le lett pontozva. :)
2016. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szerintem ez nem normális. Nálunk anno még úgy volt, hogy a fiúk készítettek valami kis apróságot a lányoknak, és ugyanígy fordítva, és mindenkinél megvolt, hogy ki kinek adja. :) 19/L
2016. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!