Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csoportpénz kérdés! A ti...

Csoportpénz kérdés! A ti ovitokban hogy van? Melyik verziót tartanátok jobbnak?

Figyelt kérdés

Ovis szülőin felkerült szóba a csoportpénz kérdés. Ezt mi szülők fizetjük, minden hónapban 500 ft. Ebből állják az óvónők az ajándékokat az ünnepségekre, kirándulásra buszt stb.

Az anyuka a szedi felhozta,hogy nagyon sokan nem fizették már legalább 2-3 hónapja. Erre felvetette egy anyuka,hogy miért nem év elején rendezzük le egyben, legalább az első fél évet. Akkor nincs az,hogy ki felejti el, a pénzt szedő anyukának sem kell kajtatni senki után. Nekem ez megfelelő volt, mert szerencsére akár az egész évre előre kibírom fizetni azt az 5000 forintot.

Két anyuka viszont felháborodott,hogy nekik ikreik vannak, akkor az nekik 5 vagy 10 ezer forint, ami nem kevés. A 10 ezret megértem. De valóban ilyen nehéz 5000 ezret félretenni,ha tudom,hogy kezdődik az ovi. És egyébként mindkét anyukának több hónapos elmaradása volt.

Nálatok van csoportpénz? Hogy fizetitek? Vannak elmaradások?


2016. márc. 25. 06:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Igen, van akinek nehéz felretenni. Pláne, ha a havi 500 is gondot okoz nekik. Amúgy a csoportpenz nem kötelező, hivatalosan nem is szedhetnenek ilyet.
2016. márc. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Mi havonta fizetjük az oviban csoport pénzt.és nem örülnék az egybe fizetésnek ha az kötelezö lenne ,mert lehet hogy szeptemberbe nehezebb valakinek ,én pl kisebbik fiamnak egybe kifizetem az egész évi osztály pénzét ,mig az idősebbnek csak mondjuk 2-3 hónapot egybe mert drágább de az év végére mindent kifizetek soha nem volt még gond ebböl .
2016. márc. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért lássuk be igen sok lehet egyszerre,nem látsz bele a pénztárcájukba. Nálunk pl mindegy én félévente fizetem be de van aki havonta mert nem jut rá.
2016. márc. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ovin belül három gyerekem jár három külön csoportban, és mindenhol máshogy van a fizetés. Az egyik helyen félévente kell fizetni, a fele csoportpénzt és a színházbérlet árának felét. A másik helyen havonta kell befizetni, borítékban a kijelölt helyre kell berakni. A harmadik helyen is félévente szedik a csoportpénzt, a bábszínházi előadások árát pedig az esemény reggelén. Ahol félévente szedik, igyekeznek, ha megoldható, októberben szedni, mert szeptemberben sokaknak nagyobb kiadást jelent az ovikezdés, és ne azzal essen egybe a befizetés. Nekem ez a módszer sokkal jobban tetszik, nagyon ritkán vannak elmaradások is így. A havi módszerrel az a bajom, én magam is gyakran elfelejtem, hogy melyik hónapban fizettem már és melyikben nem (egyszerre két hónapot szoktam fizetni), és nagyon sok az elmaradás is.
2016. márc. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van hogy aki akarja havonta adja az 500ftot ha akarja félévente 2500. Így is a 26 gyerekből kb 290 adja be, de annyiból kell gazdálkodni. Szmk-s anyuka cagyok, mi még szmkra is ennyit szedünk, és bizony az is kap csomagot mikuláskor vagy karácsonykor vagy gyereknapkor, aki nem fizette be. Ne a gyerek tehet róla h a szülei nem tudják bevinni, és mivel nem kötelező beadni én megértem azokat is akik nem tudják! Annyi pénzből kell megoldani a kiadásokat amennyi összejött! Nem érezheti emiatt egyik gyerek sem hátrányosan magát! Ráadásul az egyik gyerek, akinek a szülei nem is tudnak fizetni glutén érzékeny, így nekimsokkal drágább csokikat kell venni, mégis kap csomagot! Nem szabad más pénztárcájában kutakodni! Azt kell beosztani ami van.
2016. márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*20adja be
2016. márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk "kötelező", óvónők szólnak szülőin, hogy kinek van elmaradása. Én félévente fizetek, mert elfelejtettem sok esetben havonta, de nem szóltak, csak szülőin, mintha nem akarnám. Így aztán letudom, és nem szégyenítenek meg szülőin.
2016. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezért simán tehetnel egy bejelentést a jegyzonel, utolsó. Nálunk iskolában kiragasztottak a faliujsagra, hogy kinek van elmaradása ebedpenzbol, osztalypenzbol, hasonlokbol. En bejelentettem a jegyzonek -pedig nem szerepeltem a listan- az meg leszedette. Onnantól érdekes módon nem is volt már osztalypenz - az ebedpenzzel tartozók meg ajánlott levelet kaptak, ők se kerültek ki többet a falra
2016. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem szeretném magamra haragítani az óvodát, csak miután átírattam a lurkóm :) tényleg nem elodázni akartam a fizetést, és tudják jól, hogy mennyire nem figyelek a részletekre, mint csoportpénz és a többi, pont ezért esett rosszul. Nem értem én ezt a befizetést, mert pl. befizettük a kötelezőket, és majd jön bábszínház szünet után, arra külön fizettünk. Tehát hogy mire fizetünk, azt nem tudjuk. Állítólag papírra költenek (de csak a fele üres), a tisztasági csomagot, illetve pakkot félévente egyszer viszünk be, és mindenki be is viszi, 8 guriga wc papír, 5 csomag zsepi..stb. 28 -an vannak a csoportban...
2016. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk lehet havonta fizetni, de van aki kifizeti egész évre a csoportpénzt. Én többnyire havi részletekben fizetem és próbálom úgy csinálni, hogy ne legyek elmaradva.
2016. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!