Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is megváltozott a...

Nálatok is megváltozott a gyerek az óvodától?

Figyelt kérdés

Hogyan? Milyen irányba?

Az én kisfiam izgágább, kezelhetetlenebb, mint előtte volt, sokszor nem tudok vele mit kezdeni, szinte folyamatosan hisztizik, és sajnos eltanulta a verekedést is. Odacsap, ha nemet mondunk neki.

Aggódjak?


2016. márc. 29. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos az oviban a rosszat is eltanulják a gyerekek. Hány éves a kisfiad?

Ovi elején előfordulhat ilyen viselkedés. Lehet, hogy neki most ez az élethelyzet egészen szokatlan. Az oviban viselkednie kell, ezért otthon kiereszti a gőzt.

Meg kell neki magyarázni, hogy nem viselkedik jól. Sokat kell neki magyarázni, mesélni.

Ha nagyon-nagyon feszíti a húrt ennek ellenére, akkor jöhet egy pofon. Utána viszont ha lehiggadtatok, meg kell magyarázni neki, hogy miért kapta.

2016. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, pont mint nálad. Ahogy az oviba érünk, elmegy az esze, úgy tűnik.

Most fejlesztésre viszem, azóta jobb.

2016. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem jó irányba változott, komoly lett:) Jók az óvónénik! És a csoport is jó, nincs magatartászavaros gyerek.
2016. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3 éves. Vegyes csoportba jár a középsősökkel. Van pár gyerek, akivel gondok vannak sajnos, van verekedős is. Remélem elmúlik ez a dolog nála :(

Ott jól viselkedik, szót fogad, eszik, alszik, de amit megyek érte megbolondul. Lefekvésig raplizik, csapkod, nem hallja meg amit mondok, verekszik... Próbálom fegyelmezni, de semmi sikerrel. Megbánja ha rosszalkodik, sír, hogy ne haragudjak, de ugyanúgy folytatja öt perc múlva.

2016. márc. 29. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nálunk pont fordítva. Oviban rossz, otthon normális.
2016. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik a jobb! :-D
2016. márc. 29. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Volt előtte bölcsis? Ha nem, akkor minden gyereknek stressz, mikor közösségbe kerül. Eddig otthon volt anyával, most meg egy csomó idegennel. Ettől lehet anyásabb, de nyugtalanabb, szófogadatlanabb vagy akár agresszívebb is. Ha volt bölcsis, akkor is környezetváltozás, ami szintén stresszel jár, új közösségbe kell beszoknia. Teljesen természetes, ha így vagy úgy kijön rajta. Az én fiam például január óta ovis, azóta újra ébred éjszakánként.

Aggódni nem kell, persze a verekedést nem kell hagyni, de legyél vele minél többet, vedd ölbe, legyen idő mikor csak vele foglalkozol.

2016. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a jobb, ha otthon rossz. Mivel én nem ítélem el, az óvónénik viszont megbélyegzik.
2016. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem volt bölcsis, soha nem járt közösségbe, az ovit is csak két hónapja kezdte. Akkor remélem rendeződik majd ez a dolog nála.


Utolsó, igen, egyébként szerintem is az a rosszabb.

2016. márc. 29. 22:19
 10/10 anonim ***** válasza:
hát akkor ez a titka, hogy nem volt bölcsis....
2016. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!