Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Difer-teszt. Az óvodai szakvél...

Difer-teszt. Az óvodai szakvélemény kész, alá akarták velem íratni. De?

Figyelt kérdés
A lányom 7éves, szeptemberben iskolába megy. Sokat készültünk a tesztre, nyilván nem csináltattam meg vele a feladatokat, mert annak semmi értelme nem lenne, de végigcsináltunk rengeteg más feladatsort, pontosan tudom, hogy hol áll a lányom, nagyon sok munkánk van a fejlesztésében. Na már most az óvodai szakvélemény elkészült, de a lányom szerint vele nem csinálták meg a tesztet. Egyébként sanszos, hogy igaza van, mert csak délig van ovi, múlt héten még egy másik kisfiúnál tartott óvónéni, azóta meg feszt sétálgatnak délelőttönként, hogy jó idő van. Szóval elővettem a feladatsort, kérdeztem belőle, és cseppet sem volt ismerős neki. Nyilván nem hülye a gyerek, egy óvónő van, azt se mondhatom, hogy más csinálta meg vele. Ilyenkor mi van? Csaltak, mert nincs idő végigcsinálni mindenkivel? Nem láttam még a szakvéleményt, biztosan rákérdezek, mi alapján készült, de nálatok van ilyen?
2016. ápr. 6. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Most te is csináltattál vele diferhez hasonló feladatokat, de még így sem tűnik neki ismerősnek? És mi van a szakvéleményben?
2016. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha még nem láttad, akkor már hallottál róla, hogy elkészült és nem kérdezted az eredményt?
2016. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, mennyire megy másként nagycsoportba, nekem középsősöm van... velük 3-4 hónap alatt csináltatták meg a tesztet, mindig csak 1-1 feladatot (volt, hogy két egymás utáni napon is kapott a gyerek feladatot, aztán megesett, hogy 3 hétig nem), sokszor úgy, hogy nem is tudták a gyerekek, hogy mit csinálnak, mert játékos keretek közé volt téve az egész.

Kérdeztem a gyerkőcöt róla, fogalma sincs, hogy csinált-e egyáltalán olyat, amiről én beszélek, sosem hallott róla... szerintem szimplán csak nem emlékszik arra, hogy x hónappal ezelőtt elé tettek pl egy papírt azzal, hogy másolja át a vonalak közé a kacskaringókat...

2016. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül hagyatkoznek egy óvodás emlekeire. Miért hazudnak az óvónő?
2016. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na, szóval, a difer-teszt több részből áll, van benne matematika, írás, logika stb. A matekhoz, a hallás-beszédértéshez tartozó feladatokat nyilván rengeteget lehet csinálni otthon is, semmi ördöngösség nincs benne. És még csak nem is nehéz. Abszolut játékos keretek között működhet, elfogadom, ha nem veszi észre, mikor felmérik a tudását. A logika már neccesebb, arra kizárt hogy ne emlékezne. Mondok példát: ha felhő van az égen, gyakran esik az eső. Mit gondolsz, csak akkor esik az eső, ha felhő van az égen? Biztos, hogy esik az eső, ha felhő van az égen? Biztos, hogy eső esik, ha felhő van égen? Ezek nem megbeszélgetős-eldilemmázós feladatok, hanem a gyereknek azonnal rá kell vágni a választ. És két oldalnyi példa van belőle az állatok éhenhalásától a rajzolt képekig. Elég spéci témák. Szóval, ezt nem lehet elfelejteni néhány óra alatt, hogy csinálták-e veled. Múlt héten mondta óvónéni, hogy x kisfiúval csinálja éppen, utána jön az én lányom-ehhez különvonulnak kettesben a másik terembe és legalább egy feladatsort végigcsinálnak egyszerre, de max 2nap alatt az egészet, szóval nem hónapok alatt elvétve néha. Azért azt csak meg tudja mondani a gyerek, hogy voltak-e a másik teremben óvó nénivel? No mindegy, pénteken rákérdezek. Az eredményt azért nem tudom, mert csak telefonon beszéltem az óvónővel, és mondta, hogy alá akarta volna íratni... csodálkoztam is, hogy egy nap alatt megcsinálta a tesztsort a gyerek, mert tegnap is azt mondta még, hogy nem voltak a másik teremben... aztán mondta a lányom, mikor kérdeztem, hogy nem, ma se voltak. Ezért nem értem. Nyilván nem telefonálgatok emiatt, meg fogom kérdezni személyesen.
2016. ápr. 6. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nálunk anno volt akivel külön vonultak, volt akivel meg nem. Általában a könnyen terelgetni figyelmüket gyerekeket nem vitték külön - ami nekem elsőre nagyon fura volt, hiszen az ember azt gondolná, őket épp külön kellene tesztelni. De ne,, nálunk épp azért csinálták így, hogy kideruljon, mennyire köti le a gyereket a feladat és mennyire a környezet.
2016. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, hát rosszul csinálták, minden gyeteknek rosszabb lesz ettől az eredménye.

Kérdező: sajnos el tudom képzelni, de kérd el az eredményt. Nálunk is volt olyan vizsgálat, amit bekamuztak, tudták a gyetek szintjét.

2016. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kérdező, simán lehet, hogy egyszerűen figyelmesek az ovónők, és tisztességesen felmérték hónapok alatt őket, ismerik a késségeiket, stb. ebben az esetben kaptok szakvéleményt, nyilván korrekt is lesz, meglátod. én ebben bíznék alapból.


persze járhatsz úgy te is, mint mi az egyik gyerekünkkel kaptunk egy szakvéleményt, abból derült ki, hogy fel se mérték, olyan fals dolgok voltak beleírva. Csak egy példa: állítólag nagyon fejletlen volt az egyensúlyérzéke... Ezen annyira megdöbbentünk, megkérdeztük mit jelent... hát álíltólag gond lesz neki még a bicajozás is... akkor már 2 éve rendesen bicajozott, 3 éve tudott jégkorizni, megtanult addigra sielni könnyedén, meg görkörizni is imádott... Mire visszakérdeztek, hogy ha, akkor elírták csak, összekeverték valakivel, és gyorsan átírták!! húúú... Elvittük utána külön felmérésre inkább nevtanba, biztos ami biztos ezekután. Erre neked is van lehetőséged ha bizonytalan vagy, hogy vmi nem stimmel.

2016. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is döbbenten olvastuk, hogy nem alakult ki a ceruzafogása. Az első pillanattól jól fogja, sosem másképp. Szóval vannak bukták, de reméljük, felmérték.
2016. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az ötévesekkel csinálnak difertesztet. Hétévessel is kellene?
2016. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!