Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire kell ezt komolyan...

Mennyire kell ezt komolyan venni? A fiam ovi után fájlalta a karját mert az óvónő megszorította neki?

Figyelt kérdés

Tegnap volt először a fiam egész napot az oviban, múlt héten csak 1.5 órákat voltunk (az óvónő kérte így), 10-ig ott voltam, mindenki kedves volt, hangoztatják hogy a fiammal türelmesen kell mert ő még nem tudja a szabályokat stb...

4kor meg azzal kezdi a 3 évesem, hogy az óvónéni nagyon megszorította a karját mert kiöntötte a vizet, biztos hogy véletlenül önthette ki mert szándékosan soha nem fordult ilyen elő.

Én is volt, hogy úgy kaptam el a fiam hogy rám szólt, fáj a karja mert véletlenül megszorítottam, nem akartam, de úgy tudtam csak megállítani hogy jobban ráfogtam, tudom hogy az óvónő is járhatott így, nem feltételezem hogy szándékosan szorítja a gyerekemet, de őszinte leszek, bánt, és beparáztam hogy ha ez minden napos akkor hogy fog kinézni a gyerekem karja, mennyire viseli őt ez meg stb...

Nem akarom felfújni az ügyet, igazából nem is tudom hogy gondoljak-e bele mélyebben vagy hagyjam a francba, hiszen véletlen is lehetett.

Ha többször előfordul, szóvá tehetem?

Most túl aggódós vagyok és féltem a fiam, pedig nem egy anyámasszony katonája, ettől nem fog megrogyni, csak még nekem is szoknom kell hogy az én pici fiam már közösségbe jár, történnek balesetek, új dolgok stb... Még nagyon féltem őt.


2016. ápr. 13. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen előfordulhat, hogy véletlen volt, nem is tudom, hogy lehetne ezt szóvá tenni, én óvónő vagyok, de nekem nagyon kellemetlen lenne, ha egy szülő ezzel jönne, hogy a gyereke azt állította bántottam.

Biztosan elbeszélgetnék a kisfiúval, hogy mesélje el az egészet, elejétől a végéig, hátha kiderül valami apró részlet.

Mindenképpen figyelnék rá minden nap, ha másnap is ilyen élménye lenne, szerintem rákérdeznék, hogy a gyerek miért mondja ezt?


Sajnos az én társam aki mellett vagyok, sztem nem jó óvónő, a gyerekek félnek tőle, és sokszor rángatja őket, kiabál velük, pedig nem kiöregedett, csak sztem nem erre a szakmára való, tehát el tudom képzelni, hogy van ilyen sajnos mert látom a saját szememmel is, de azért remélem, hogy kevesen, és hogy a te fiad nem ilyet fogott ki.

Mindenesetre ha többször említi a fiad, szerintem nyugodtan kérdezz rá.

2016. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!