Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? Ha nem viszem a gyereket szeptemberig oviba, azért jár büntetés?

Figyelt kérdés

Október óta itthon vagyok, előbb veszélyeztetett terhesként, azóta megszültem. Az óvónővel elég sok konfliktusunk volt, mert a lányom így is bent alszik. A szülésem óta megint felmerült a téma. Szerdán mégis ebéd után mentem érte, mert délutánra programunk volt. Hallottam, amikor az óvónő mondja a gyerekemnek, hogy "na, anyu megint itt felejtett, ugye?". Azonnal számon kértem. Tegnap voltunk 3an a vezetőnél, aki elbagatelizálta a dolgot. Akkor kijelentettem, hogy keresünk másik ovit, a lányom ide addig sem jön.


Tehetnek bármit ilyenkor? Tudom, hogy a gyerek óvodaköteles, és nem is fog járni, de érdekel mire számíthatunk.


2016. ápr. 15. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A település jegyzőjétől lehet kérni felmentést az óvodakötelezettség alól. Ehhez a szülő és az óvodavezető együttes javaslata szükséges.

A kiszabható büntetés egyébként a családi pótlék megvonása.

2016. ápr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Kell indokolni a döntést? Van valami elbírálás? Ha bonyolult, akkor inkább hagyom a fenébe.

2016. ápr. 15. 08:33
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
De miért kell bent aludnia ha egyébként otthon vagy?
2016. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nem mindenki lakik az ovi mellett, nem mindenki tudja megoldani, hogy hazavigye.


Az a baj, ha kéred a felmentést ovi alól, másikba nem lesznek most kötelesek felvenni...

2016. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mert úgy gondoltam, jobb neki ott mint itthon nézni ahogy a 2 újszülött kicsit szoptatom-pelenkázom lényegében egész nap. Hetente 2x viszem őket fejlesztésre, az is baromi izgalmas egy 4 évesnek ahogy 2x60 percig tornásztatják őket.


Anyaként had döntsem már el, mi a legjobb a gyerekeimnek. És ha ezzel az óvónő nem ért egyet, NEKEM mondja, ne egy gyereket uszítson ellenem és a testvérei ellen.

2016. ápr. 15. 14:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Van még a közelben 2 ovi, oda elmegyek jövő héten, kaptam időpontot a vezetőktől. Ha egyikben sem lesz hely, még a férjem munkahelyéhez közel is megpróbáljuk.
2016. ápr. 15. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:

kérdező végül sikerült másik oviba menni?

Mi lett végül?

2016. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!