Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nálatok mit kap a gyerek ha...

Nálatok mit kap a gyerek ha rossz jegyet visz haza a suliból? Mivel büntetitek meg?

Figyelt kérdés

2016. jan. 24. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
74%
kevesebbet gépezhet stb kevesebb kimenőt kap és hétköznap nem mehet sehova
2016. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Hány éves gyereket milyen körülmények között?


A rossz jegy lehet a tanár hülyesége, a gyerek nem tanulása vagy éppen a gyerek betegsége/fáradtsága miatt is.

2016. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Megbüntetni...igen, mert a gyerek kutya és bele lehet verni a dolgokat. Ügyes.
2016. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Semmit. Elég büntetés neki, ha rossz jegyet kap, látszik rajta, hogy bántja, nem fogom még pluszban büntetni is.

Megbeszéljük, hogy mi okozta a problémát és igyekszem neki segíteni.

2016. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ! Ha azért hoz haza rosszat, mert tudom, hogy nem megy neki minden igyekezete ellenére, akkor leülünk gyakorolni minden nap és bátorítom. Ha linkeskedik, nem foglalkozik a tanulással és ezért hoz rosszat, akkor nem mehet edzésre. Alsós egyébként.
2016. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Semmivel. Az utóbbi időben szerzett pár rosszabb jegyet. Bementem a tanárhoz és átnéztem a dolgozatokat. Most már tudom, miért kapta azokat a jegyeket, másképp kell segítenem, mint eddig. Tudom, hogy tanul, igyekszik, de vannak részképesség problémák, ami dolgozatoknál kijön, ezért lenne értelmetlen büntetni. Plusz azt se akarom, hogy félve jöjjön haza, letagadja, hazudjon. Inkább beszéljük meg. Ezt fogadtam meg, mikor gyerek voltam, tartom is magam hozzá.
2016. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Sosem büntettek, arra neveltek, hogy szeressem a tudást. Nem is érdekelték, hogy milyen jegyeim vannak, most fogok diplomát szerezni a műegyetemen.
2016. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

nálam annak idején szerencsére elég hamar rájöttek, hogy a saját bűntudatom is pont elég/ ha nem tanulásból adódott akkor jött a kiakadás veszekedés

a mai napig emlékszem hogy anyukám az elő 1-es tollbamondásom után egészen hazáig szidott, megvonta az esti mesét, jött a rengeteg otthoni tollbamondás...

évekbe telt mire kiderült hogy enyhe diszgráfiám/ írászavarom van amin sem a büntetésem, sem a kiabálás nem segít

am sztem a fontos a következetesség, és csak akkor büntetni ha tényleg nemtörődömségből tette

a túlzott büntetésnek viszont gyakran vissza üt, pl: gyerek eldugja az ellenőrzőjét..

sztem fontos tudatosítani hogy saját agáért kell tanuljon, nem a szülei elvárásaiért

2016. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

A lányom elnyert egy ilyen tehetséggondozó pályázatot. Jól tudja, hogy sok pénz lesz ez neki, ha majd továbbtanul. Ha 4,5 alá esik a jegyátlaga, akkor bukja a támogatást. Ez már így is éppen elg feszültség neki.


Na most, ha egy átlagos, mondjuk 3-as tanuló lenne, én akkor is ugyanúgy szeretném, de külön odafigyelnék arra, hogy mi az a tárgy, ami különösen érdekli, és arra inspirálnám, hogy legalább abban az 1-2 tárgyban legyen jó. Ha szakmát választ, nem egyetemet, akkor is szüksége lesz a felvételhez a kiemelt tárgyak jegyeire. Azt nem erőltetném, hogy minden tárgyban feleslegesen túlterhelje magát.


Mondok néhány példát:

Szereti a biológiát. Külön gondot fordítanék arra, hogy legyenek növény- és állatvilágról szóló könyvei, természetfilmeket néznénk együtt, eljárnánk az Állatkertbe, kiállításokra, stb. Tanulmányi versenyekre készíteném fel. Támogatnám, hogy itthon legyen egy laborja, mikroszkóppal, felszerelésekkel. Ha a többi jegye elmaradozna, azért azt éreztetném vele, hogy a kedvenc tárgyában elért eredményeire büszke lehessen.


A kisebbik lányom még óvodás, de már most látszik a különleges érdeklődése a nyelvek iránt. Elkezdtem vele angolul beszélgetni, játszani, angol nyelvű mondókákat, dalokat tanítani. vannak külföldi barátaim, lehetőleg őt is magammal viszem, ha velük találkozom. Nyáron elviszem a városba sétálni, és túristákkal angolul, németül beszélgetni. Iskolás korában lehetőleg nemzetközi táborokba küldöm majd, ahol más nyelvekkel is ismerkedhet.

2016. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Én a pozitív megerősítés híve vagyok, 7, 9 és 13 éves gyerekeim vannak, és rossz jegyért még sosem büntettem senkit. Elbeszélgetünk róla, kibeszéljük, miért kapta, mit kellett volna másképp csinálnia, elmagyarázom neki a tanulás fontosságát, illetve, hogy ha bármi gond van akár a tananyaggal akár a tanárokkal, nekem szólhat. Kidolgozzuk az akciótervet, hogyan lehetne kijavítani a jegyet.


Inkább motiválni próbálom őket, semmint még jobban elvenni a kedvüket a tanulástól egy rossz jegy miatt (ahogy a felnőtteknek is lehet rossz napja, egy gyereknek is lehet).

2016. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!