Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor és hogyan zajlik a...

Mikor és hogyan zajlik a jelválasztás az oviban és a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz beiratkozás, a fiam az ovit, a kislányom a bölcsit kezdi ősszel.

A jelek kiválasztása nagyon érdekel engem. Sok ovis témajú könyvet olvasgatunk a fiammal, sokat kérdez az ovis jelekről, de az az igazság, hogy dunsztom sincs, mikor választanak, adott listából választanak vagy mindenki a kedvenc ábráját viheti?

A bölcsiben is hasonlóan megy?

Köszönöm a válaszokat!


2016. ápr. 29. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Fiam szeptember óta bölcsis.

Itt nem volt választás, az lett, amit adtak.

Fiam jele autó lett. (ha választottunk volna, akkor is ez lett volna, mert eszméletlen autómániás).

SZerencsénk volt.


Most iratom oviba, szerintem itt sem lehet választani.


És szerintem annó nekünk sem választottak, az lett, ami jutott. Ennyi.

Azért nem kell akkora feneket keríteni neki.

2016. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a gyerekem kezdte az ovit kalapból húztak a szülők.Volt lányos és fiús kalap külön.
2016. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem a bölcsiben, sem az oviban nem lehetett választani.
2016. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi októberben kezdtük az ovit.Első beszoktatós napon mentünk,akkor mondta az óvónő,hogy melyek azok a jelek amelyek még szabadok.Ezek közül választott a lányom.
2016. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

augusztusban volt egy szülői. akkor kitették az összes jelet egy asztalra, érkezési sorrendben lehetett elvenni.


mindig adottak a jelek, hiszen vannak dolgok amiket nem cserélnek le 3 évente. pl. az ágyak, adott jellel vannak ellátva, lepedő, szekrények, stb.


gondozónő vagyok, nálunk nincs ősszel szülői mert nem egyszerre kezdenek a gyerekek, hanem jönnek-mennek. így mindig azt kapja a gyerek ami marad, vagy ha nagyon év eleje van és ugye 5-6 jel szabad, akkor abból választhatnak az első ősszel érkezők :)

2016. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első szülöin lehetet választani a jelekből .
2016. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen kérdésre az adott ovi adott csoprtja tud válaszolni minden oviban más szokások,vanak.
2016. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bölcsis nem volt a kislányom csak ovis. Ott az első szülőin megmondták melyik gyereknek mi lesz a jele, nem volt választás.
2016. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. És köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 30. 00:27
 10/12 anonim ***** válasza:
A bölcsiben nem lehetett választani,az oviban az első napon lehetett választani.Minél korábban ért oda az ember,annál nagyobb volt a választék.3 gyerekes
2016. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!