Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális, hogy egy reptéri...

Normális, hogy egy reptéri kirándulásért 2000 Ft-ot kérnek el?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy havi 500 Ft-os csoportpénzt fizetünk az oviba, amivel nem számolnak el, nem tudjuk, hogy mire költik.


Havonta van valamilyen program, jön egy bábszínház, az 600 Ft, múltkor elmentek a mesemúzeumba, gyerekenként 1800 Ft-ot kértek el, amikor a csoportos belépő ára mindössze 400 Ft, tehát a buszköltségre kértek el gyerekenként a 22 főre 1400 Ft-ot, amit enyhén pofátlanságnak tartok lévén, hogy kb. 20 km-es távolságról van szó oda-vissza.


A legújabb pedig, hogy elmennek a ferihegyi repülőtérre, ahová 2000 Ft-ot kell befizetnünk csak a belépőre! A buszköltséget most kivételesen a csoportpénzből fogják állni, ami érdekes módon 15 ezer forint összesen.


A reptér ráadásul jóval messzebb van, szóval hogy lehet, hogy a múltkor legomboltak a gyerekekről buszköltségnek több mint 30 ezer forintot, most meg 15 ezer lesz még messzebbre az út?


Tudom, kérdezzem meg az óvónőket, de nem akarok balhét, meg a fiamnak sem kellemetlenséget emiatt.


Ezen felül havonta visszük a zsepit, wc papírt, fogkrémet, fogkefét, fizetjük a csoportpénzt, visszük a bekért 2-3 kg gyümölcsöt. Szerencsére nekünk ez nem megterhelő, de akik hónapról hónapra élnek, esetleg két gyerekük is ebbe az oviba jár, hát az már igen költséges.



2016. máj. 3. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nos, nálunk minden szülői értekezleten ki lett osztva egy kimutatás az előző periódus alatti bevetelekrol és költségekről, mind számlával igazolva.
2016. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itt sajnos semmi. Nem vagyok egy filléreskedő alak, de sajnos olyan érzésem van, hogy csúnyán át vagyunk verve.
2016. máj. 3. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebbi szülői előtt egy hettel szólj, hogy szeretnéd látni az eddigi bevételekrol és kiadásokról a kimutatást. Ha a szülői nem viszik, akkor írj egy tertivevenyes levelet az óvoda vezetőjének
2016. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, csak tartok tőle, hogy kizárólag én fogok rosszul kijönni az egészből, aztán a gyereken csattan az ostor.

Mert ugye ezzel azt feltételezem, hogy nem mondanak igazat, tehát elszámoltatom őket tételesen, ráadásul ezidáig egyedül nekem tűnt fel, hogy milyen képtelen összegeket kérnek be egy-egy alkalommal.

2016. máj. 3. 13:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak árak, egyébként egy reptérlátogatásért szerintem ez kifejezetten olcsó.

[link]

2016. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, aki pénzt kezel, az elszámoltatható.

Mi civilként az általunk lakott társasház kezelését visszük. Nem sikkasztunk, forintra pontosan le van könyvelve minden. Ha bármelyik szomszéd megkérdezi (volt ilyen), akkor simán elkotrom neki és megnézheti.

Mert ez a dolgunk és bárki bármikor megnézheti a kimutatást. Amikor sokat kérték és nem volt kedvem egyenként időpontot egyeztetni, akkor a közös helyiségbe kiraktam 15 db-ot, aztán aki akart vitt belőle.


Szóval ne legyél félénk, udvarias hangnemben persze, de teljesen természetes, ha kimutatást kérsz. Sőt, ilyen helyzetekben ki is szoktak jelölni számvevőket, akik ellenőrzik és könyvelik a tételeket, azzal elszámolnak.

De az önkormányzatnál is rákérdezhetsz, ők a fenntartók, nekik is el kell tudniuk számolni a pénzzel.

2016. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A lányom egyébként bölcsődés. A bölcsőde létrehozott egy alapítványt, minden szükséges dolgot az alapítvány kezel/vásárol. Akár zsepi, akár új játékok. Az alapítvány könyvelése bármikor kikérhető.

Természetesen szülőin elhangzott, hogy adományokat a számlaszámra szívesen fogadnak, illetve az adó 1%-át is az alábbi adatokkal lehet felajánlani.


Egyetlen kézbe fizető dolog van, jár egy férfi hangszerekkel és táncos valamit csinál a gyerekeknek. Ott átvételi ív van (600 ft alkalmanként), amit a szülő és az átvevő gondozó is aláír.

Múltkor a férjemet behívta a vezető, hogy a múltkorit nem fizette ki. A férjem mondta, hogy pedig emlékszik, hogy kifizette. Némi keresgélés után meg is találták, csak a kapkodásban a gondozó elfelejtette aláírni.

De teljesen normális hangnemben folyt a beszélgetés, nem vádolt vagy hepciáskodott senki. Amikor megtalálták, elnézést kért a vezető, tényleg csak adminisztrációs hiba volt.

Mi sem sértődtünk meg, hiszen ő tényleg úgy látta a papír alapján, hogy elmaradt a befizetés.

2016. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megkérdezném az szmk-s szülőket. (szülői munkaközösség). Vagy nálatok nincs ilyen? Nálunk az egyik apuka vállalta magára a csoportpénz begyűjtését, és egy google doc file-ban vezeti, hogy ki hogyan áll a csoportpénzzel és hogy mire mennyit költöttek belőle.

Nálunk havi 700 Ft-ot kell beadni+gyümölcs havonta egyszer+tisztasági dolgok havonta egyszer, egyébként meg én se értem , de mi is mindenre külön fizetünk: bábszínház, óvónők ajándéka, stb.

2016. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendes nyugtát kapunk ilyen külön fizetös dolgokrol .

De tudod hogy csoport pénzböl szokás venni rajz papirt szines karton szines papirt,szines ceruzát festéket stb .másik dolog az szmk szülöt kérdezheted ezekröl neki kell tudnia mire kértek az óvónők pénzt .

2016. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy pár hónapot dolgoztam oviban és 50ezer alatt nem találtunk buszt soha.

Mindig összefogott két csoport, hogy gyerekenként ezresnél ne legyen több a busz.

Ehhez még hozzá jött a belépő vagy program ára.


Ma voltak a lányomék kirándulni (elsős ált.isk.), kb 70 km-re egész nap, 4500 ft volt a kirándulás, kb fele busz, fele belépő+program.

2016. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!