Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ma voltam terhesgondozáson és...

Ma voltam terhesgondozáson és a kiskönyvembe aztírta hogy cx 2000. Ez mit jelent? Nem mondott rá a doki semmit

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Cervicalis index (röviden CI): A szülész tapintással állapítja meg a CI értékét, amelyet négy számjegy jellemez.

- Az első számjegy a méhnyak hüvelyben elhelyezkedő részének a hossza,

- A második a külső méhszáj tágassága,

- A harmadik a méhcsatorna tágassága,

- A negyedik a belső méhszáj tágassága, mindegyik érték centiméterben mérve.

Tehát például CI=3000 jelentése: 3 centiméteres méhnyak és zárt méhszáj. CI=2000: 2 centiméterre megrövidült méhnyak, zárt méhszáj. CI=3100: 3 centiméteres méhnyak, 1 centire nyitott külső méhszáj, CI=2110: 2 centis méhnyak, 1 centire nyitott külső méhszáj, 1 centiméter tágasságú nyakcsatorna.

2016. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hany hetes vagy?
2016. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van akinek alapból ennyi. Azt írják a második trimeszter végére akkor is normális, ha egyébként c3000 volt korábban. Nekem egyébként 31 hetesen még nem de 35 hetesen már ennyi volt, nem írtad mennyi idős terhesség.
2016. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Amúgy vasárnap leszek 22 hetes.

2016. jan. 15. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!