Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodából hiányozhat rendszeres...

Óvodából hiányozhat rendszeresen a gyerek, ha előre szólok róla?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdi gyermekem az ovit, én pedig visszamegyek dolgozni. Olyan a munkahelyem, hogy többnyire hétvégén is dolgozom, így vagy csak egy hétvégi napot vagy annyit sem tudnék a gyerekkel tölteni. Ellenben hétköznap itthon vagyok 1-2 napot (mikor hogy van a beosztás). Engedik, hogy olyankor ne menjen oviba és velem lehessen inkább itthon? Vagy csak orvosi igazolással maradhat itthon? Illetve mennyire lenne neki jó, ha szabadnapjaimon itthon maradna rendszertelen beosztás mellett?
2016. máj. 9. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk évente 8 napot igazolhat a szülő.
2016. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Barátnőm félállásban dolgozott, míg pici volt a gyereke, így heti 2 napot nem vitte be oviba. Nem tudom hogy oldotta meg, de olyasmire emlékszem, hogy nem érdekelte, mit mondanak az óvónők, nem viszi be és kész. A teljes díjat fizette.
2016. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Én a mi ovinkról tudok csak beszámolni, az általános szabályokat nem ismerem. Középső csoportos a kislányom és nálunk nem foglalkoznak vele szerencsére, hogy mennyit hiányzik. Még csak nem is kell előre szólnom, ha hiányzik 1-2 napot bármi miatt, akkor ha visszamentünk beírom a füzetbe és ezzel igazoltnak tekintik a hiányzást. Ha gond lenne, vinnék orvosi igazolást, nálunk a doktornő nagyon rendes ebből a szempontból. Az én lányom jóformán minden héten hiányzik 1-2 napot, például múlt héten két gyerek is hányós vírussal feküdt otthon, ezért utolsó két napra nem vittem be a lányomat. De vannak szerintem szigorúbb ovik is, ezért az óvónőket célszerű megkérdezni erről.

Nálunk nincs eddig semmi hátrány abból, hogy rendszertelenül marad itthon a nagylány, ő nagyon élvezi de az ovit is szereti a barátai miatt, szóval ha menni kell az is rendben van neki.

2016. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk rendszeresen hiányzik heti egy napot a gyerek az oviból, mert elviszi a mama magához. Sose volt gond, nagycsoportban sem, előre szóltunk, az ebédet is lemondták aznapra. Annyit kértek, hogy ha nem beteg, és egy hétnél többet hiányoznánk mondjuk telelés miatt, akkor kérvényezzük írásban a vezetőnél, de azt is engedélyezni szokta.
2016. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tudom, iskolaelőkészítőből (lényegében nagycsoport) csak igazolással hiányozhat... de sztem ha az ember szól az óvónőnek, akkor sem gáz...

kis- és középső csoportban nem hinném, hogy foglalkoznak ezzel. simán szoktam szólni, hogy a gyerek x napon mamázik, vagy szabin vagyok, így ő sem megy. soha senki nem számolgatta.

2016. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk kérték is, hogy ők még kicsik és ha van rá mód, akkor legyen otthon anyával amikor csak tud. Én például nem vittem, ha szabadnapos voltam, most pedig hogy itthon vagyok, pénteken már tartósan nem megy, és egy rossz szót sem szóltak ez miatt.
2016. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Az első szülői értekezleten el fogják mondani, a Ti óvodátokban hogy működnek a hiányzások. Van olyan ovi, ahol csak bizonyos számú napot igazolhat a szülő, és olyan is van, ahol bármennyit igazolhat (az ésszerűség határain belül), csak előre szólni kell.
2016. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
A lányom vegyes csoportba jár. Akinek utolsó éve, nekik 5 napot igazolhat a szülő. A többieknek nincs ilyen megkötés. Előre kell szólni természetesen.
2016. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk hiányozhat bármennyit ha szólunk előre.

2 havonta , nyáron havonta 1 hétre el szoktunk utazni a nagyszülőkhöz, csak szólok előtte, h nem megye a fiam és ennyi. Nálunk ebből nincs probléma.

2016. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

meg tudják oldani, ha előre szólsz. mivel kötelező, így elméletileg már nem lehetne csak úgy hiányozni, ugye te 3-10 napot igazolhatsz (mindenhol máshogy van), aztán az orvosi.

de nálunk simán megoldják, egyszerűen beírják a gyereket mint ha ott lenne. persze így az ebédet nem lehet lemondani.

én péntekenként nem vittem elég sokszor, még örültek is neki

2016. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!