Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónénik? Segítség!

Óvónénik? Segítség!

Figyelt kérdés

Sziasztok, pályakezdo óvónéni vagyok, és az a problémám, hogy nem hallgatnak, és nem tisztel pár gyerek. Hiába mondok neki akármit, pl. altatásnál is, hogy fekudjon le, vagy kikuldom a folyosora, felhivom anyukat, stb. semmi reakcio, sot még kinevet, és még van pár ilyen eset. De, ha bejon a masik ovono, ha ra se szol, tudja hogy mit kell csinalni, en meg ha 10x mondom el, akkor se csinalja. Mit tegyek, hogy ram is hallgassanak? Elore is koszonom

20/L



2016. máj. 25. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

üntyümpüntyümtündibünti vagy, igaz? :D én is így kezdtem :)

de ezek a gézengúzok pontosan tudják meddig mehetnek el. pláne ha csak ígérgetsz. mi az, hogy felhívod anyáját? dolgozik anya, ő is tudja, hogy nem viccből alszik bent, ezzel nem fogsz elérni semmit és nem is jó ha ilyeneket dobsz be. na meg honnan tudod, hogy anya mit reagálna?

csapd össze a kezed és szigorú nézéssel mond meg nekik kerek perec, határozottan, hogy most elég és nincs tovább a macska rúgja meg, tessék lefeküdni és szájra lakatot tenni! ha meg azt mondod, hogy kiküldöd ha nem fejezi be, akkor küld is ki.

a gyerekeknek szabályok kellenek, mert akkor tudják, hogy meddig mehetnek el. nálad nem tudják, most próbálják megtudni, mi az ami belefér. ne engedd, hogy azon túlmenjenek :) kitartás, pár hónap után már jól fog menni és tudni fogod mi az a helyzet ahol lehet jófejkedni és mi az amikor nem lehet engedni. na meg ők is ;)

2016. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
20 évesen hol van még a fősuli vége, hogy óvónő lehess...
2016. máj. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

2. Én is pont ezen gondolkodtam...


Amugy ne fenyegess! Ha valamit mondasz tartsd is be, hogy lássa, hogy van következmény.

2016. máj. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

20 évesen hogy vagy óvónéni? Mit végeztél?

Fenyegetni felesleges, csak nevetségessé teszed magad!

2016. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
el kell telnie sok időnek.én 19évesen kezdtem-és a párom rengeteget segitett.az első időben leültünk a gyerekekkel-és tisztáztuk,hogy két óvónéni van-megerősitettük bennük.engem hamar elfogadtak.légy határozott,de kedves,hogy tudják a határokat
2016. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
A lényeg a következetesség! Ha ígérsz valamit tartsd is be. Én is pályakezdő vagyok, de rám hallgatnak, mert volt egy nagyon jó partnerem aki nagyon jó tanácsokat adott. Leírok egyet. Volt egy kisfiú aki nagyon szemtelen volt, és még mese közben is csak palincolt, aludni meg pláne nem akart mászott az ágy alá meg ilyenek, amikor én voltam bent. Azt mondtam neki, ha nem fejezi be és nem fekszik nyugodtan, és még egyszer rá kell szólnom, az aki érte jön ott fogja megtalálni az ágyban. Nem fogom engedni felkelni. Míg a többiek játszanak ő fekszik az ágyban dálután is és anya majd ott találja meg. Persze ehhez kell egy rendes szülő is, és tudtak róla, hogy ez a bünti fent állt és engem segítve nagyon aranyos módon belementek. Persze, hogy egyszer sem kellett ott várnia a szüleit, mert pihent csendesen mint a kisangyal, sokszor el is aludt. Találj ki olyan büntetést, ami nem olyan vészes, pl ha nem marad nyugdton, akkor délutáni játéknak te fogod meghatározni, hogy mivel játszhat, pl csak az asztalnál, vagy csak könyvet nézegethet, te tudod mit szeret azt kellene visszaszorítani. Szerintem ez még belefér és ha be is tartod akkor nem fog kekeckedni többet. Sok sikert!
2016. máj. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!