Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hasznos szerintetek ha oviból...

Hasznos szerintetek ha oviból már úgy megy suliba a gyerkőc, hogy tud olvasni?

Figyelt kérdés

Az én gyerekem néhány egyszerű szót el tud olvasni (pl mama, baba, kép), de direkt nem tanítottuk! Most lesz 6, de marad még egy évet oviban.

Mostanában viszont egyre több ismerősömnél látom/hallom, hogy 5 és fél évesen már olvas -mesekönyvet kiolvasott stb.

Ti tanítanátok? Tanítottátok a sajátotokat?

Mondjuk nálunk nincs testvére, másutt meg szerintem 1-2 évvel idősebb tesótól is sok mindent tanulhatnak, aki/akik nemrég kezdték az iskolát...


2016. máj. 30. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyaltalan nem! Eloszor is a tanarok nem orulnek/ ha a gyerek tud olvasni szamonli. Ennek csak egy gyakorlati oka van. Ami egyben a masodik indokom is: megis mit fog csinalni az olvasni tudo gyerek amig a tobbiek tanuljak/gyakoroljak a betuket? Leginkabb unatkozni, es mit csinal olyankor a gyerek? Lefoglalja magat vagyis "rosszalkodik".

Van ismerosom aki emiatt panaszkodott, mert a gyereke tudott olvasni, a tanar nem tudott vele kulon foglalkozni es allandoan kapta a figyelmeztetest, mert kezelhetetlen volt a gyerek. Pedig csak unatkozott oran.

2016. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam írni, olvasni, számolni. Egész elsőben küzdött velem a tanárnő, mert unatkoztam.
2016. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajat tapasztalatbol mondom (magamrol beszelek) velem soha nem foglalkoztak a szuleim. Mikor iskolaba kerultem mar tudtam olvasni nem tokeletesen de rovidebb ezt azt el tudtam olvasni es konnyebb szavakat irni. Masnak nem is de a gyereknek hasznos es mivel en akkoriban szerettem is egyedul probalkoztam soha senki nem tanitott. Az iskolaban az olvasasban mindig elso voltam mindig en irtam a leghelyesebben es a legfolyekonyabban olvastam rengeteg dicseretet is kaptam erte. Mara mar tobb szaz konyvet kiolvastam es imadok is olvasni. Nehany ev mulva konnyebb es rovidebb konyvektol kezdve fokozatosan nagyobb terjedelmu nehezebb konyvekig vegyel neki egyet egyet. Egyszer csak a kezebe veszi es nem fogja tudni letenni. Es meg tobb fog kelleni. Velemenyem szerint ha mar ennyire tud az eleg van amelyik gyerek nem is tud abszolut semmit. Es ne hasonlitsd ossze masok gyerekevel. Lehet hogy kiolvastak nehany konyvet de az iskolaban mar nem lesznek olyan jok

Sajat tapasztalat

2016. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm olvasni es számolni, irni is megtanitott a fiát. Volt esze a gyereknek, ragadt rá, büszke volt rá a család. Aztán kezelhetetlen lett a suliban, verekedett, unatkozott. A szülő továbbra is tanította otthon. Már 2-3. Osztályos anyagokat. Falta a könyveket. Most felsős a fiú, minden létező versenyen helyezést ér el, a szülők nyomatják. Sport, matek, olvasás. A fiú dicsekszik mit ért el, de azt látom, h a játék a bandázás, a gyerekkor kimaradt az életéből. Csodagyerek, mondják.


Nézz utána mi lett a Friderikus kis Marcikájából...kiégett, sikertelen felnőtt.


Én gyerekem a korához megfelelő elfoglaltságot csinálja. Az életben nem 7 évesen kell kiemelkedőnek lenni, hanem 30-40 évesen legyen kiegyensúlyozott, magabiztos, sikeres felnőtt. Nem tele megfelelési kényszerrel.


Nyilván ezek szélsőséges példák, de jól szemléltetik mi lesz, ha egy gyermek mindent elöbb tud és emiatt később úgy érzi, hogy örökké többnek kell lennie, mint másoknak, az átlagnak.

2016. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Az nem baj, ha érdekli, ragad rá, kérdez és megtanulja, vagy nagytesótól megjegyzi. A verseny sem gond.


Az a baj, ha ebből elvárás lesz, vagy a szülő magyarázza be a gyerekbe, hogy ez téged érdekel és foglalkozz vele külön.

2016. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem jó! Mindennek megvan a maga ideje, az óvodás kor szóljon nagyrészben a játékról. A tanárok tudják, hogy milyen metodika szerint tanulják a gyerekek a betűket, de mi meg nem.
2016. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Snorri ***** válasza:
100%
Nekem több osztálytársam is tudott írni, olvasni, senkinek nem lett hátránya. Férjemnek sem. Én nem akartam megtanulni, közöltem, hogy majd a suliban. Viszont az én kisfiam már amikor menni kezdett, odament az autókhoz, és a rendszámtáblára mutogatott, betűkre, számokra. Most mondjam azt, hogy nem mondom meg, mert mi lesz a suliban? Szerette, kapott számos, meg betűs könyvet. Ha kérdezte, mondtuk, de sosem mi kezdeményeztünk. Most kettő múlt, a számokat 10-ig felismeri, a betűk egy részét is. Most minden feliratra kérdezi, hogy mi van odaírva? Felismeri az eladó, meg autó kijárat feliratokat...
2016. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Olvasni nem tud ,viszont számolni tud ,ez ragadt rá ,oviban és itthon is .
2016. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kislányom nyáron tölti a 6.évét, szeptemberben kezdi a sulit. Megkérdeztem a tanító nénit, hogy baj-e hogy nem tud olvasni. Azt mondta, hogy jobban szereti, hogyha nem tud olvasni a gyerek, mert akkor együtt haladnak. Ha viszont már tud, belazul és amire észreveszi, hogy már ezt nem tudja, lemarad!


Persze, ha akar olvasni, akkor kell neki segíteni, de ne erőltesd!

2016. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok! :)
2016. jún. 2. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!