Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akiknek nem volt bölcsis a...

Akiknek nem volt bölcsis a gyerkőc, és most kezdte az ovit, hogy álltok? Beszokott hamar vagy sírósabb? Ha igen, meddig sírt? Milyenek a napjai?

Figyelt kérdés
Nekünk ez a 3. napunk,ma üvöltve ment a csoportszobába.Dajka néni mondta,hogy nyugodjak meg,ez nem baj,sőt ez a normális,hallottam is hogy hamar megnyugodott,óvónéni szerint sem lesz baj,de azért kicsit stresszelek most emiatt.Jól jönne egy kis beszélgetés,kinél hogy volt,van? :)
2014. okt. 9. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit, nekünk az első nap horror volt, nagyon megviselt engem is, és őt is.... első héten hatalmas sírás volt, mikor be kellett menni, második héten kezdődött, hogy már itthon sírt, zokogott szívszaggatóan, hogy hiányzom neki, nem akar ott lenni... azt hiszem ott volt a mélypont...többször úgy mentem érte, hogy még mindig sírt... :( aztán a harmadik hét eleje még katasztrófa volt, álmában is dobálta magát, beszélt, de nem ébred fel... lassan elmaradtak a reggeli itthoni sírások, nyűgösen ébred, de most már van mosoly is itthon...amikor be kell menni elpityeredik, de most már mesél az oviról, vannak pozitív élményei... és épp ma reggel volt, hogy nem sírta el magát mikor bement, pedig picit maradtam, mert papírt kellett aláírni... ez most nagy sikerélmény :) Viszont sajnos nagyon megváltozott a viselkedése, sokszor dühös, kiabál, csapkod, olyanokat mond, hogy megütlek, hagyjál békén, menj ki... egy nagyon nyugodt , tündéri kislány volt, most meg mintha kicserélték volna! Ill. 2szer bepisilt az ovis alváskor, ami sosem fordult elő mióta szoba tiszta lett , tartok tőle ez is a stressz miatt van... szóval nekünk nagyon nehéz volt, és még most is vannak nehézségek...
2014. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk az első héten nem volt semmi sírás, aztán a második hét hétfőjén úgy ordított, mintha nyúzták volna szegénykémet. Aznap egyedül vittem, mert a Feleségem otthon volt a lázas kisebbikkel. Nem tudom, hogy a nagy sírás az ovinak, vagy a Feleségem hiányának volt köszönhető, de borzasztó érzés volt, ahogy az üvöltő gyereket az óvónő kivette a kezemből és bevitte a csoportba. Nem tudtam mit tenni, bejöttem dolgozni, itt voltam az irodában vagy fél órát, és indultam vissza az oviba leellenőrizni, hogy jól van-e a gyerek. Csak a dajkával beszéltem, a fiam nem vette észre, hogy ott vagyok, önfeledten játszott két másik gyerekkel a műanyag traktorokkal. :) Nem csak a gyereknek stresszes a beszoktatás. :)
2014. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első hónap volt horror , bocsi!
2014. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk az első hét jól telt. Újdonság volt, nem maradtam ott vele, lányom már ott is aludt. Utána következő napon kiborult az oviban, hogy ő haza akar jönni. Óvónéni mondta, hogy nála most jött el az a pillanat, amikor már rájött, hogy ez kötelező és sajnos mindig menni kell. Azóta vannak reggelek, amikor könnyebben megy, vidáman, ha az előző nap nagyon jó volt. De nem ez a jellemző, hanem, hogy reggelente nem akar menni, és picit sírdogál és az ovinéninek le kell rólam szednie.

Nagyon bánt néha a dolog, főleg, hogy egyik nap meg ki is borult megint bent, nagyon elfáradt, rosszul aludt előző éjjel és az oviban nem lehetett bírni vele. visítozott, stb. Na ezt jól meg is kaptam az óvónénitől, meg is lepődtem, mert a reggeli műsort leszámítva, bent jól viselkedett.

Hát, aggódom, most meg főleg, de bevallom, várom is kicsit az őszi szünetet, mert akkor itthon marad velem.

2014. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó de jó,hogy ennyien írtatok,köszönöm.Kicsit meg is nyugodtam,hogy másnak sem olyan egyszerű,és volt sírás.Én tudom a józan eszemmel,hogy ez tényleg normális,de a szívem majd megszakadt ahogy hallottam kintről,hogy bent sír.Reggel is mondta,hogy nem akar bemenni,meg hiányozni fogok neki,de oda fele még jó kedvű volt.Ez az első napja élesben,hogy bent is eszik,inkább a csoportszoba rémiszti meg mert kint a hatalmas udvaron nagyon jól el van.Akkor nem is hiányol.Reméljük mindig egyre könnyebb lesz
2014. okt. 9. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!