Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden óvodában ennyire lazák?

Minden óvodában ennyire lazák?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva, költözés miatt a 2. óvodába jár már a lányom. Sajnos mind a két helyen borzalmasan rossz a tapasztalat.


1. Az óvónők túlélni akarják a napot, nem foglalkoznak a gyerekekkel, egy kedves szavuk nincs, szinte semmiféle kapcsolat nincs óvónő és gyerek között a feltétlenül szükséges kommunikáción kívül. Amúgy a szülőknek sem mondanak soha semmit. Minden nap amikor megkérdezem, hogy rendben volt-e minden, 3 éve Igen a válasz... elég érdekes.


2. Állandóan leráznak, annak örülnek, ha minél kevesebb a gyerek a csoportban. Megy a nyűglődés, hogy ezért meg azért kell a gyereket elvinni ebéd után (pl. most a ballagás miatt, mert bár 5 órakor lesz az ovis ballagás, de ki van írva, hogy minden szülő vigye haza ebéd után a gyerekét, mert dekorálják a szobát). Múltkor az ovis kirándulás után kellett hazavinni a gyerekeket 2-kor.

És aki dolgozik? Az mi a jó fenét csinál??


3. Számomra az is megdöbbentő, hogyha 1-2 hétig nem megyünk pl. betegség miatt oviba, meg sem kérdezik, hogy mi volt, miért nem jöttünk, ugyanúgy egy félvállról odaszólt szia és ennyi. Nekem ez marha szarul esik, nem várom el, hogy körbeugráljanak, de azért egy óvónőnek nem meg kéne kérdeznie, hogy mi volt, beteg voltál? Egy kisfiú 1 hétig volt kórházba, őt is ugyanúgy fogadták, mintha semmi nem történt volna.


Nálunk a nyári szünet már június 13-tól kezdődik, onnantól összevont csoportok lesznek egészen szeptemberig! Lesz 1 hónap teljes zárás.

Ja, és szeptember 5-étől is csak beszoktatás lesz, tehát október 1. előtt nem lesz semmiféle foglalkozás, tornaóra, semmi! Május eleje óta nincs semmi, mert gyakorolnak az évzáróra. Tehát szerény számításaim szerint 5 hónapig az oviban nincs foglalkozás, tornaóra, az kérem majdnem fél év! És akkor még nem beszélve a tavaszi, őszi, téli szünetekről, a nevelés nélküli napokról... Az év nagy része el van mismásolva és még így is teher számukra a gyerekek gondozása.


Én ezt nem értem. Megy a panaszkodás mindig mindenért, de 3 év alatt egy óvónővel sem találkoztam, akit szívből, igazán kedveltem volna és elfogadtam volna, mindenhol csak ilyen fapofákkal, nem értem, miért foglalkoznak gyerekekkel egyáltalán....



2016. máj. 31. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem irigylem a veled kapcsolatban lévő óvónőket...
2016. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát nézd. Nálunk ugyanez megy pepitában. De mivel én itthon tudom, mennyi meló értelmesen lefoglalni 3 gyereket, soha az életben nem használnám a botrány és a semmittevés szavakat a 30 gyereket nevelő óvónénijeinkkel szemben. Hidd el, a gyerek nem igényel ennél több foglalkozást, fejlesztést, kötött programot, de ha te szeretnéd, hogy minden perce be legyen osztva, és szétfejlesszék az agyát, akkor írasd át valami magán versenyistállóba.

És csatlakozom az elsőhöz: szegény óvónők, akikkel napi kapcsolatban vagy....

2016. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is csak az jutott eszembe, hogy sajnálom a pedagógusokat és irigylem a türelmüket.

Amúgy azt elárulhatnád, hogy honnan a bánatból tudod, hogy nem foglalkoznak velük? Ott kukucskálsz az ablakban?

2016. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

én pedig óvónő vagyok-és értem a problémádat.

1-valószinűleg nem jó pedagógusnál vagytok-teljesen jogos a felháborodás.néhány jó tanács-konkrét dologra kérdezz ra-ne arra ,hogy minden rendben volt e (pl,hogy sikerült a kirándulás-kibékült e kislányod....-tal)-ezekre már nem tud egy szavas választ adni

-egyébként idős óvónők?

2-ha zavar a sok kérés-és nem tudod megoldani-jelezd-és kötelesek áthelyezni egy másik csoportba aludni(bár ez senkinek nem jó,megjegyzem

3igen,illene megkérdezni,hogy van a gyerek-de ha valaki ilyen bunkó-azt úgysem tudod megtanitani rá-mondd-hogy de jó,hogy meggyógyultál kislányom,biztos örülnek majd neked az oviban-hátha ettől leesik nekik.

4nyári szünet elött már érezhetően-jelentősen elfáradnak-anyák nap.évzáró készülődés-ilyenkor már nem terheljük nagyon őket-azért igy is sokat kell alkalmazkodniuk,megfelelniük,szabályt betartani. a nyár szóljon a pihenésről.

egyébként nincs lehetőség váltani?

2016. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Na álljon már meg a menet! 30 gyerek? Ne nevettess. Nálunk pl. átlag 18-20 gyerek van, mert mindig vannak hiányzók, ebből 5-6 gyerek megy haza ebéd után, szóval nem tudom miről beszélsz.

Még az óvónőt sajnálod? Miféle fordított világban élünk már? Miért is sajnálod? Miféle hajtásról beszélsz? Az, hogy van heti 1 tornaóra, amit lazán 5 hónapra beszüntetnek? Vagy hogy néhanapján megtanítanak a gyerekeknek 1-1 dalt, vagy verset? Szándékosan félreértelmezed, amit írtam.

Igenis felháborító, hogy ennyire ellazáskodják az egészet.


A délelőttös óvónő bejön fél 8-ra, 9-ig ül az asztalánál, a gyerekek reggeliznek, meg játszanak. Utána váltócipő és kimennek az udvarra, na az asztaltól átül a padra és ott beszélgetnek tovább. Ilyenkor jön be a délutános óvónő is. Bemennek fél 12-kor, kézmosás és ebéd, amit a dadus oszt szét, addig az óvónők is ebédelnek. Utána pedig alvás délután 3-ig.

Uzsonna, amit a dadus oszt szintén, és már jönnek is a gyerekekért, akiért nem jönnek 4-ig, az megy az ügyeletes csoportba. Szóval 4-5 óránál nem "dolgoznak" többet egy nap!

Nekem csak az a furcsa, hogy lehet az, hogy aki odajár 2-3 éve oviba, semmiféle kapcsolata nincs az óvónőjével a köszönésen kívül?? Miféle pedagógus módszer ez? Nem robotok vagyunk hééé!

2016. máj. 31. 13:26
 6/17 A kérdező kommentje:
Nálunk nem volt anyák napi ünnepség sem, hanem a gyerekek csináltak egy kézlenyomatot, kivágták, kiszínezték, ez volt az ajándék. Mindenki akkor kapta meg, amikor ment a gyerekéért, biztos megint én vagyok a rossz, hogy szóvá merem tenni, hogy még egy 20 perces köszöntés sem volt, mint más óvodákban.
2016. máj. 31. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nálunk nem ez van. De több embertől hallom azt, hogy még nagycsoportban sem történik semmi, nem készülnek az iskolára, nincsenek közös készülődések ünnepekre. De, az enyémek magánoviba járnak, többek között ezért sem vittem át az önkoris oviba, amikor már végre felvették volna. (elmentem szülőire, aztán megköszöntem, gyorsan visszamondtam, más örült a helyünknek)
2016. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem értem mi a bajod. És részben igazad van. Elvileg a gyerekeknek minden nap vannak foglalkozások, ha kisebbek akkor kötetlenebb, játékosabb, minél nagyobb, annál kötöttebb. Sőt megvan az is határozva, hogy 1 gyereknek 1 tanév alatt minimum hány verset, éneket... kell tanulnia/tudnia. Az óvónőnek éves tervet kell év elején leadnia, hogy mit tervez csinálni az elkövetkező időszakban. Év végén pedig beszámolnia arról, hogy sikerült-e?

Attól, hogy nem tudsz róla, lehet, hogy becsületesen megcsinálják, csak nem csacsognak veled mikor mész a gyerekért.Nálunk sem mondják, hogy mi volt aznap, néha látom, hogy kiraknak a falra néhány alkotást, ezen kívül csak akkor szólnak bármiről, ha baj van. Általában minden rendben van.

Mindezt úgy mondom neked, hogy van 2 óvodás fiam és óvónőként is dolgoztam a magán szférában. Nekem is szokatlan volt, hogy nem túl kommunikatívak a gyerekek óvónői,de látom, hogy mindent tudnak, amit tudni kell a gyerekeimnek. És még egy. Anyák napi ünnepség nálunk sem volt külön, de megértem őket, akkoriban ovibál volt, amire pont eleget kellett készülniük, aztán évzáró, ballagás.Szegény gyerekeknek, ez így is pont elég.


Biztos van olyan óvónő, aki tojik mindenre, nem tartja meg normálisan a dolgokat, ott utánanéznék, hogy aki az ő csoportjából ment iskolába, hogy teljesített.

2016. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Csak annyit,h nalunk még az aktualis 'tananyagot' (versek,dalok,temak) is kiragasztjak az ajtora,amiota a regi,idegbeteg ovononk halisten kulfoldon fejti ki aldatlan tevekenyseget es helyette egy igazi tundert kaptunk <3
2016. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Én teljesen megértem a kérdezőt mert nálunk is hasonló a helyzet. Az 1. 2. és 3. számú válaszoló a gáz, az ő nemtörődöm hozzáállásuk miatt gondolják azt egyes óvónők, hogy bármit megtehetnek! Az ilyen szülőket nem érdekli, mit csinál a gyerek az oviban, maximum annyi hogy élje túl a napot (tesóm is pont ilyen anya, meg is mondta hogy neki semmi elvárása nincs az ovival kapcsolatban, csak hogy életben legyen a gyereke a nap végére).

És szerintem nem azon akadt ki leginkább a kérdező, hogy nincsenek foglalkozások hanem hogy ilyen lelketlen óvónők vannak a gyerekekkel. Mibe telne megkérdezni egy kisgyereket aki beteg volt egy hétig, hogy meggyógyultál minden oké xy? Hogy mégis valami minimál szintű kedvességet mutassanak...Nem normális dolog, hogy nincs egy közvetlen kapcsolat az óvónőkkel sem a gyereknek, sem a szülőnek.

2016. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!