Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden óvodában ennyire lazák?

Minden óvodában ennyire lazák?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva, költözés miatt a 2. óvodába jár már a lányom. Sajnos mind a két helyen borzalmasan rossz a tapasztalat.


1. Az óvónők túlélni akarják a napot, nem foglalkoznak a gyerekekkel, egy kedves szavuk nincs, szinte semmiféle kapcsolat nincs óvónő és gyerek között a feltétlenül szükséges kommunikáción kívül. Amúgy a szülőknek sem mondanak soha semmit. Minden nap amikor megkérdezem, hogy rendben volt-e minden, 3 éve Igen a válasz... elég érdekes.


2. Állandóan leráznak, annak örülnek, ha minél kevesebb a gyerek a csoportban. Megy a nyűglődés, hogy ezért meg azért kell a gyereket elvinni ebéd után (pl. most a ballagás miatt, mert bár 5 órakor lesz az ovis ballagás, de ki van írva, hogy minden szülő vigye haza ebéd után a gyerekét, mert dekorálják a szobát). Múltkor az ovis kirándulás után kellett hazavinni a gyerekeket 2-kor.

És aki dolgozik? Az mi a jó fenét csinál??


3. Számomra az is megdöbbentő, hogyha 1-2 hétig nem megyünk pl. betegség miatt oviba, meg sem kérdezik, hogy mi volt, miért nem jöttünk, ugyanúgy egy félvállról odaszólt szia és ennyi. Nekem ez marha szarul esik, nem várom el, hogy körbeugráljanak, de azért egy óvónőnek nem meg kéne kérdeznie, hogy mi volt, beteg voltál? Egy kisfiú 1 hétig volt kórházba, őt is ugyanúgy fogadták, mintha semmi nem történt volna.


Nálunk a nyári szünet már június 13-tól kezdődik, onnantól összevont csoportok lesznek egészen szeptemberig! Lesz 1 hónap teljes zárás.

Ja, és szeptember 5-étől is csak beszoktatás lesz, tehát október 1. előtt nem lesz semmiféle foglalkozás, tornaóra, semmi! Május eleje óta nincs semmi, mert gyakorolnak az évzáróra. Tehát szerény számításaim szerint 5 hónapig az oviban nincs foglalkozás, tornaóra, az kérem majdnem fél év! És akkor még nem beszélve a tavaszi, őszi, téli szünetekről, a nevelés nélküli napokról... Az év nagy része el van mismásolva és még így is teher számukra a gyerekek gondozása.


Én ezt nem értem. Megy a panaszkodás mindig mindenért, de 3 év alatt egy óvónővel sem találkoztam, akit szívből, igazán kedveltem volna és elfogadtam volna, mindenhol csak ilyen fapofákkal, nem értem, miért foglalkoznak gyerekekkel egyáltalán....



2016. máj. 31. 12:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként én is szerettem volna óvónő lenni, aztán inkább más irányban tanultam tovább. Én magamból indulok ki, szeretem a gyerekeket és érdekel, hogy mi van velük. Én biztos szakmai kudarcnak tartanám, ha egy gyerek, aki hozzám jár 2-3 éve, soha nem jönne oda hozzám, hogy elmesélje, mi történt vele a hétvégén például. Akármennyi munka is van, azért ez egy kis közösség, naponta pár mondat erejéig mindenkire kéne, hogy jusson idő.
2016. jún. 1. 14:14
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is hasonló a helyzet kérdező, mint amiket leírtál.

Sosem mondanak semmit a gyerekről, de szó szerint. Ha néhanapján konkrétan rákérdezek valamire akkor is 1-2 szavas válasz, pl. mindig szót fogad, nincs vele gond, de pl. pici sztorikat, vagy hogy miket csinál szívesen, mi volt aznap, sosem mondanak.

Minket is mindig leráznak, hogy ha lehet be se vigyük a gyereket mert most ez van, most az van.

Június 1 után már nem vihetem a gyereket mert itthon vagyok a kistesóval pl. mindezt úgy, hogy még nincsenek is összevont csoportok, és eddig is csak délig ment mert egész napra nem vihettem mert itthon vagyok a kistesóval... (nyilván nem akartam volna így egész nyáron oviba vinni hogy itthon vagyok, de még egy hetet szerettem volna, mert akkor lesz a gyereknap, de már arra is csak fél 10-től délig mehetünk, ott sem ehet(!), pedig az összes óvónő ott lesz)

Nálunk egyébként főleg az egyik óvónő barátságtalan, beszélni sem lehet vele, mert mindig mikor reggel viszem a gyereket akkor a csoportszoba közepén ül, és nem szoktam odakiabálni neki, és valahogy úgy látom hogy nem szereti ha hozzá fordul valaki, sokszor elég hülye stílusban válaszol nekem is.

Mondjuk ami miatt ezek a dolgok annyira mégsem zavarnak engem az az, hogy a gyerekem imád oviba járni és mindkét óvónénijét nagyon szereti, néha megöleli őket stb., sokszor rajzolnak, énekelnek, most az évzáróra is rengeteg dalt megtanultak. Ezért inkább beletörődtem mára már a többi negatívumba, mert az a lényeg számomra, hogy a lányom nagyon szeret oda járni és sok barátja van, mindig mondja hogy mindenkit szeret ott.

2016. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a ballagás után pl nincs fogmosás naponta,nem is értem, oké hogy kevesebb a gyerek de akkor nem pont könnyebb? Nem a rendszeresség lenne a lényeg?
2016. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

Minden oviban lesz 1 hónap zárás, nem csak veled akarnak kitolni!


Azért azon elgondolkoznék, hogy talán benned is lehet hiva, ha 3 év alatt 1 óvónő sem ütötte meg a szintet nálad! Nálunk 2 szuper óvónő van. Megkérdezik, hogy miért nem ment a kislányom, de őszintén szólva, bem hibaztatnám őket azért, ha nem tennék meg. Ha nem tetszik az ovi- már a sokadik- akkor talán vidd jó pénzért magánba, ott nyilván ki fogják nyalni a fenekedet!

2016. jún. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyermeked? Azért az, hogy mit tudnak csinálni a gyerekekkel az függ az életkortól is. Vegyes csoportban jár vagy tiszta csoportba?

Nekem mind kettőben volt a lányom költözés miatt váltottunk. A vegyes csoportban viszonylag sok mindent nem tudtak vele kezdeni mondván kicsi.

Most szépen foglalkoznak a korához mérten. Nem kötelező semmi de választhatnak. Viszont honnan gondolod, hogy nem csinálnak semmit? Gyermeked mondja?

Ha valamire kíváncsi vagy akkor kérdez rá egyértelműen. Én is így szoktam igaz nálunk szuper óvónénik vannak bármi van szólnak ha ők nem is de ha a gyerek szól akkor másnap megtudjuk beszélni.

2016. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az óvónőnek az a dolga, hoga a gyerekkel legye3n, nem az, hogy veled beszélgessen. Egy fél mondat bőven elég, ha valami probléma van, vagy egyéb megbeszélnivaló, akkor úgyis szólnak, kiírják, vagy van lehetőség fogadóórára. Nálunk rögtön az elején szóltak, hogy olyan nincs, hogy minden szülővel leállnak az ajtóban reggel meg délután beszélni, mert nekik bent kell lenni a gyerekkel, és igazuk is van. Egy-egy gyors mondat, kérdés belefér, de nem lehet minden nap minden gyerekről hosszan beszélni.

Ha nem tudod elvinni hamarabb, szólni kell, meg kell beszélni, nem beletörődni és később puffogni. Kötelesek felügyeletet biztosítani.

Olyan szülői mulasztás hogy lehet, hogy az óvónő nem tudja, 1-2 hétig hol a gyerek? Már aznap, mikor nem megy, szólnod kell, hogy beteg, ott általában elhangzik az is, mi a baj. Ha nem megy az előre megbeszélt időpontban, újra hívod, hogy rosszabb, más is bejött még az eredeti betegség mellé- tájékoztatod. Amikor én betegség miatt viszem,- igaz, itt fogadják szépen- én tájékoztatom megint csak a gyerek állapotáról.

Szeptemberben általában mindenütt beszoktatás van, és a nevelési évben a foglalkozások októberben kezdődnek... Vannak minden óvodának dokumentumai, azokba illik beleolvasni beiratkozás előtt, sok meglepetés elkerülhető.

Vannak rossz óvónők, akik nem szeretik a gyereket, vagy nem a legkommunikatívabbak, vagy nem barátkozósak, de ha veled senki nem kedves, akkor nézz magadba, hogy nem te vagy-e a gond.

Egyébként ha problémád van, akkor nyilván megbeszélted velük mit válaszoltak, volt-e eredmény? Ha nem mit mondott a problémákra a vezető óvónő? Nem vagyok óvónő, és én is kritikusan figyelem a gyerekeimet körülvevőket, de ez így kicsit rosszindulatú, amit írtál. Kb, mint mikor a pedagógusokat szidják a 3 hónap nyári szünet miatt, ami kb. harmada, és a saját szabija. (Most épp egy ilyet olvastam.)

2016. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Lepontozás ide vagy oda, vállalom.


Mindenekelőtt, mint felvilágosult anyukának, ajánlom figyelmedbe a legfisebb ONAP-ot esti olvasmánynak. Azt ugyan nem tudom, hogy a gyermeked óvodapedagógusai miként végzik a munkájukat, de a leírtak alapján nincs jogod ítélkezni felettük. Több foglalkozás? Több vers, dal, több testnevelés "ÓRA"??? Nem kellene rögtön 5. osztályba iratnod azt a kislányt? Szerinted a "szabad levegőn tartózkodás" a "szabad játék" nem jár együtt mozgással? Nem fogócskázik talán? Nem egyensúlyozik a homokozó szélén? Nem mászókázik? Csak ül az óvónő mellett a padon? Van valami, amiről a legtöbb szülő megfekedkezik: Kívülről úgy tűnik, hogy a óvónőnek hej-de jó dolga van, mert csak trécsel, ücsörög, eszik és vége a napnak, közben a gyerekek fel-alá rohangálnak. Nos, ennek az általad nevezett "lazaságnak" az oka az, hogy az óvónők követik a törvényeket, melyek előírják, hogy az óvoda nem minősül iskolaelőkészítőnek (MÁR). Kész, pont, ezt el kell fogadni. A törvényeket nem mi hozzuk. Az óvodapedagógusnak is könnyebb lenne, ha foglalkozások tömkelegével megtarthatná a rendet hidd el, csakhogy nem lehet. A "nevelés nélküli napok"-kal teljesen elástad magad, már elnézést. Kíváncsi volnék, szerinted mit is jelent a szó. Annak igazán örülhetnél, ha a gyerekeddel nincsenek említésre méltó problémák. De van egy olyan érzésem, hogy ha lennének sem közölnék veled. Abszolut nem tűnsz közreműködő szülőnek, aki partner lenne a gyereknevelés kérdésében. Elégedetlenkedés, panaszkodás mesterfokon megy. Miért itt? Miért nem az óvodapedagógusnak?

A lehetőség különben még mindig ott áll, jöhet a 3. ovi. Majd a 4. 5. és így tovább.

Minden óvodában van egy hónap szünet. a közhiedelemmel ellentétben nem csak azért, mert az "óvónénik nyaralnak" Ez idő alatt az óvodák udvarán felújítások, karbantartások zajlanak. Mászókákat újracsavarozzák, biztonságossá teszik stb.

Javasolnám, hogy vedd ki a gyereket a vegyes csoportból és irasd be csak 5-6 évesek közé, hogy ne szenvedjétek el újra- és újra mások gyerekének beszokatását. Uram bocsá' valóban fizikai képtelenség ugyanis egyszerre törölni a 3 éves popsiját és közben téri-mennyiségi különbségek előadást tartani az idősebbeknek :)

2016. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!