Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki mennyit költ/költött az...

Ki mennyit költ/költött az óvodakezdésre?

Figyelt kérdés
Mi mindent vettetek? Én átszámoltam, sok ruhát örököltünk, párat veszünk csak, így is 20 000 ft alatt nem ússzuk meg.
2016. júl. 2. 12:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%

ezt soha nem értettem, miért veszel ruhákat az ovikezdésre? egyébként mibe jár a gyereked, hogy a sok kapott ruha mellett még 20.000.- költesz csak az ovira?


én egyébként is normális ruhákat veszek és abban kezdte az ovit, nem költöttem erre. vettem egy ovis zsákot, az 2000.- volt, vettem egy benti szandált, az 3.000.- volt és be kellett adni az oviban szövetpénzt, amiből megvették az ágyneműket, törölközőket, stb, az 5.000.- volt

2016. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Úgy 30 ezret, mert nyáron nem járt melegítőben és az előző évit kinőtte. Vettem pár melegítőt, farmert, cipőt, bentit kintit, néhány pólót, rövidet, hosszút. Oviszsák, fogkefe, fogkrém, tornacucc- kisnaci, plusz póló. Ovis takaró, lepedő, párna. Ezeket mind be kellett szerezni. Szerintem kevés is volt 30 ezer. Semmi extrára nem költöttem. Most zsákot nem kell venni, mert jó a tavalyi, de a lányom most kezdi az ovit, többe fog kerülni a kettő gyerek elindítása jóval.
2016. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk vannak kapott ruháink meg újak is. Így is elég sokat költünk az újakra, mert nagyon drágák a gyerekruhák és kell. El sem tudnám képzelni, hogy abban járassam óvodába a gyerekeimet, amiket itthon összekoszoltak - mert összekoszolják meg elkopnak, kinövik. Ami csinosabb és még nem elhasználódott, azt már most félreraktam. Majd még veszünk hozzá mi is. Szerintem nekünk is benne lesz csak a ruha 30 - ban (még többen is, mert cipők is kellenek) és jól mondja az előző, az még nem is sok. Csak egy gyerekcipő 10 ezer.


A többi cuccról sajnos még semmit sem tudok, mert nálunk eddig nem küldtek értesítőt. Gondolom nem kell még sok dolog, arra nem számolok pár ezernél többet.

2016. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%
Ket gyerekem kezdi az ovit,kb. Egy tizes lesz szerintem.Kell majd ket tisztasagi csomag,meg a nagyobbiknak benti cipő.Agynemujuk van,ovizsak nem kell,ja meg meg egy tizes,mert az egesz evi csop. Penzt egyben fizetem szeptemberben.
2016. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Ovis benti cipőt vettem 3000, ovis zsák 3000, semmi más egyéb extrát nem vettem, ruha így is úgy is kell a gyereknek, akár ovis, akár nem. Pl egy őszi kabát vásárlást nem írnék az ovi számlájára, hiszen az is kell mindenképp, ahogy cipő is.

Néha kell bevinni tisztasági csomagot, + évente kb 2000 Ft a csoportpénz, ennyi.

2016. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyetértek a 3-assal, az itthonit nem adnám rá, mert leamortizálja, a kapott ruhákból se adnám rá mindet és sokat kinőtt. Pl. rövid ujjú pólói már csak ezt a nyarat húzzák ki, de nincsenek jó állapotban. Farmert, melegítőt kell venni, alsónemüt, zoknit, harisnyát újat szeretnék, papucsot kell még beszereznünk. Még a nagyobb kiadás az az ágynemü, a többi a tisztasági csomag.
2016. júl. 2. 12:51
 7/26 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező akkor költsél csak, költsél.

Nem értem egyébként, az én gyerekem itthon se szakadt, foltos ruhákban jár. Van farmere, melegítője, zoknija (amiket felsoroltál) stb., csak az ovi miatt nem veszek több ilyet. Nálunk egyébként nem kell ágyneműt vinni ,azt ott adnak.

2016. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

első vagyok. lepontozhattok, de én tényleg nem értem.

azt írod alsóneműből szeretnél újat venni. egyébként nem veszel neki? én ovitól függetlenül tiszta, szép ruhákba járatom a gyerekemet, soha egy darab használt bugyit nem vettem neki ahogy magamnak sem, azt hittem ez alap, ezért írtam. de akkor valakinek az az alap, hogy 3 évesen kap először új bugyit és pólót a gyereke :(

2016. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Én se értettem soha ezt az óvodára bevásárolunk dolgot... Ha nem menne oviba a gyerek, akkor is kellene neki őszre új farmer, melegítő, pólók.

Amire költünk: benti cipő, mert sosem volt akkora mázlim, hogy a nyári szandál kihúzza őszig, az ágyneműnek a lepedő részét vettem csak meg, mert a huzat a babaágyneműjűk volt, ugyanaz a méret, kell egy fogkefe, de hát az itthonra is, egy fésű, hacsak nem találok idehaza egy nem sűrűn használtat, egy plusz tornacipő bentre, 1500Ft, heti egyszer veszik fel, tök mindegy a minősége, és az ovizsák, legutóbb 600 Ft-ért lőttem egy cuki medvéset az Auchanban.

A beadandó eszközpénzek, tisztasági csomagok, színházjegyek már más tészta. :)

2016. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan nem értem az ilyen embereket. Képzeld! Itthon kintre a kertbe szakadtabb ruhát adok rájuk, mert nem szólok rá, hogy bekoszolod, besarazod stb. Nyugodtan nyűheti a gyerek. Az oviba pedig nem ilyenbe járatom nyilván. Nem ovisan kap egyik gyerekem sem új bugyit és zoknit..., de ha nem járna oviba nyilván nem kellene annyi melegítőalsó, mintha csak itthon lenne. És igen, vayok olyan elvetemült, hogy itthonra képes vagyok a kertbe esetleg használt ruhába kiengedni a gyerekemet!
2016. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!