Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyi pénzt költött...

Ki mennyi pénzt költött összesen a babakelengyére mindent beleértve (babaágy, babakocsi, ruhák, légzésfigyelő, stb. )?

Figyelt kérdés
Előre összegyűjtöttétek rá a pénzt még terhesség előtt vagy apránként havonta a terhesség közben spóroltátok ki a babaholmik árát?
2016. márc. 15. 16:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kb 50ezer(ruha, gyógyszer, pelenka). Mondjuk én mázlis vagyok, mert minden nagyobb dolgot örököltünk. :D Egyébként volt összespórolt pénz, de havonta vettük meg amit kellett. Ha mindent mi vettünk volna(babakocsi, kiságy) akkor az összespórolt pénzbõl vettük volna, mert az a nagyobb kiadàs.
2016. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

igazából nem számoltam össze

babakocsi-275.000-ez volt a legnagyobb kiadásunk, de gerincproblémáim vannak, így nem mindegy milyen szögben áll a kar, valamint az sem hogy gombnyomásra csukódik-nyitódik, mert nem bírnám kézi erővel nyitogatni.

bababútor-örököltük

matrac-20.000

kisruhák-turkálósak, az egész aszt hiszem 8-10 ezerbe került

apróságok, mint kiskád, lázmérő, sterilizáló, ágynemű stb-összesen kb 40 ezer

légzésfigyelő 19 ezer

azt hiszem más nem volt Nem igazán spóroltunk kifejezetten erre, van megtakarítás, abból ment.

2016. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Igaz, még nem vagyok kismama, de már utána neztem, hogy mennyibe kerül a baba első éve még a babakelengye. A kelengyere már meg van a raszant pénz osszeg, viszont mivel külföldön vagyok, nincs szülés szabadság, ezért gyűjtök elég pénzt, hogy legalább egy évig otthon tudják maradni...

(Bocs, de forintban nem tudok összeget mondani, ha előre gyűjteni szeretnél, írj egy listát a babakelengyerol, menj a baba boltok honlapjára, hogy legalább képet kapj az árakról )

2016. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél mindent összeszámolva (bútor, babaszoba festés, dekorálás, babakocsi, kelengye stb.) úgy 500-600 ezret költöttünk. A másodiknál kevesebbet, mert a bútort megkapta a Nagytól, igaz, így neki kellett venni ifjúságit. :) Illetve nem kellett megvenni a babakocsit, légzésfigyelőt és még pár dolgot.

Szerencsések vagyunk, jól keresünk, így nagyon sokáig nem kellett gyűjtögetni, ill. a nagyszülőktől is kaptunk egy bizonyos összeget.

2016. márc. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kb 250 ezer Ft-ot. Babakocsi 30 ezer, kombi kiságy 60 ezer, szekrény 70 ezer, légzésfigyelő 10 ezer és rengeteg apróság. De őszintén megmondom soha nem adtam össze tetelesen. Volt felretett pénzünk, se ezeket nem abból vettük, hanem a minden hónapban bejövő pénzünkből l, ebben az időszakban kevesebbet tettünk félre. Mindent akkor vettünk meg, amikor jó árban találtuk, a szekrény pl utolsó darab volt a boltban, ezért volt olcsóbb, azzalnem várhattunk, nehnehogy elvigye más, babakocsi használt volt, arra is le kellett csapni.
2016. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem számoltam össze, de nagyságrendileg olyan 500-600 eFt körül. Őszintén szólva nem kellett gyűjtögetni, vagy spórolni emiatt.
2016. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi most várjuk az első babánkat, már el is kezdtünk vásárolgatni, és most, hogy mindent összeírtunk és utána néztünk az áraknak, valóban 500e körül lesz a vége. Volt egy kis félretett pénzünk, mert természetesen tervezett baba, de igazából nem gondoltunk bele előtte, hogy ilyen sokba fog kerülni minden. A második babánál már könnyebb lesz. :-)
2016. márc. 15. 18:18
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem kellett rá gyűjteni sem összespórolni .Babakocsi 350 ezer volt .Bababútor 450 ezer ,babaruhákat nem tudom megmondani de 100 ezer forint felett ,a légzésfigyelő 30 ezer volt vettünk baba monitort is nagy házban lakunk külön szoba 60 ezer volt ,ionizációs párásító 45 volt többi dolog még kb 300 ezer körül lehetett de nem számoltunk sosem pontosan csak ilyen nagyobb kiadásokat tudom .Mindig vettünk valamit nem egyszerre vettük meg mindent imádtam baba üzletekbe járkálni :)
2016. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Az első babánál az állam 300000ft-ot ad,a másodiknál már csak 65000ft-ot,tehát nekik ennyivel is könnyebb.Valamennyi visszajön.
2016. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ne írj hülyeségeket. Az állam az első, a második és a tizedik gyerek után is ugyanannyit fizet, 64125 Ft-ot. A 300 ezer csak egy belengetett kampányígéret volt, de nem lett belőle semmi.

2016. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!