Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam szeptember 4-én tölti...

Kisfiam szeptember 4-én tölti be a 3-at, tehát évvesztes, a bölcsiben viszont azt mondták hogy nem maradhat, vigyem oviba. Miért nem maradhat? Szeretném ha 4 éves koráig járna!

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Mert 3 éves kortól kötelező az óvoda.
2016. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Mi a baj az ovival?

A gyerekednek az életkora alapján az ovi a megfelelő hely nem a bölcsőde.

Sokan kezdik 2.5-3 éves korban az ovit.

2016. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
A lányom szept. 2-án lesz 3, fel sem merült bennem a bölcsi!
2016. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Mert 3 évesen óvodában van a helye, nem bölcsiben. Mi a baj az ovodával?
2016. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Hiába pontoztatok le, igazából tényleg azért nem maradhat, mert 3 éves kortól az óvoda a kötelező, és ezért nem maradhat egy ilyen korú gyerek a bölcsődében. Míg nem volt ez a törvény volt aki 3,5 évesen, vagy még később került óvodába, mert még maradhatott. Most már nem. Jelzem jobb helye van egy ilyen idős gyereknek az óvodában.
2016. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Hiába írod le még egyszer, annak kötelező az óvoda, aki augusztus 31-ig betölti a 3 évet. Tehát kérdező gyerekének jövő szeptembertől lesz csak kötelező. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy egy ekkora gyereknek már az óvoda jobb, életkorilag már felvehetik óvodába, és ezért nem szívesen tartják még egy évig bölcsődében, hogy egy munkába készülő anyuka 2 éves gyerekétől elvegye a helyet.
2016. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk pl. azért nem maradhat 3 évesnél tovább, mert nincs hely, egy 3,5 éves nem foglalhatja egy 2 éves elöl a helyet, főleg nem egy teljes évig. Plusz a bölcsőde 1-3 éves gyerekeknek van (nálunk).

NÁlunk csak akkor maradhat a gyerek 3 éven túl bölcsiben, ha nem szobatiszta még, vagy ha nyári születésű (esetleg még április, májusi is), akkor értelemszerűen szeptemberig még a bölcsiben marad és szeptember elején kerül át az oviba. Minden más esetben a 3. születésnapján átkerül az óvodába.

De egyébként nem értem mért akarnád 4 éves korig bölcsiben tartani, az rengeteg. Egy 4 éves már nagyon nagy, értelmes, önálló, nem a bölcsis 2 évesek közt a helye.

2016. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha évvesztes, akkor 4 évig jár majd oviba, nem bölcsibe marad tovább. Szerintem ez mindig így volt.
2016. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Csak az az apró bökkenő, hogy az óvoda nem köteles felvenni, hiába tenné ki a bölcsi.

Erről van szó, kérdező?

2016. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Óvoda azoknak kötelező, akik aug. 31-ig töltik a 3 évet.

Valószínű a bölcsi helyhiány miatt akarja kirakni. Ovi köteles lesz felvenni egyébként szeptember 5-től.

Egyébként én egyetértek a kérdezővel, nem biztos, hogy rossz a gyereknek, ha 4 éves koráig marad bölcsiben. Az enyém szeptember végén született, most megy oviba, majdnem 4 évesen. Nálunk a bölcsi engedte, hogy maradjon. Én speciel azt gondolom, hogy sokkal kötetlenebb, kevesebb gyerek, több figyelem jutott rá a bölcsiben, mintha oviba ment volna. Abszolút nem bántuk meg, hogy a lányunk bölcsis maradt és itt "veszítette" az egy évet.

2016. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!